Şimdi Ara

A3 Sedan (197. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.343
Cevap
59
Favori
265.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ODD verilerine göre ötv ve kur artışı sonrası Nisan 2017 itibarıyla Nisan 2016 ile karşilaştırmalı örnek tablo ;

Piyasa adet olarak daralmış ama beklenen olumsuzlukta daralma yok. BMW ve Toyota gibi bazı firmalar olumsuz etkilenmis Fiat , Peugeot , Honda gibi firmalar ise olumlu etkilenmiş. Fiyatlarda aşağı yönlü bir seyir olacağı beklentisinde olanlara da bir fikir verir sanırım bu örnekler.

Adetler, binek araç Nisan 2016 / Nisan 2017 seklindedir.

Toyota : 4.072 / 2.402

Honda : 1.109 / 2.244

Ford : 3.781 / 4.007

Volvo : 335 / 340

VW : 7.811 / 6.672

AUDI : 2.148 / 1.673

BMW : 2.332 / 877

Mercedes : 2.305 / 2.106

Renault : 10.633 / 8.666

Fiat : 4.818 / 4.885

Peugeot : 1.557 / 2.604

Seat : 2.130 / 1.583

Skoda : 2.663 / 2.144

Subaru : 148 / 129

Mazda : 157 / 100

Hyundai : 4.445 / 4.296

Toplam : 65.618 / 57.998

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese tekrar merhabalar.
    2016 Eylül-ekim gibi bu konu altında edindiğim olumlu yorumları da hesaba katarak a3 sedan almaya karar vermiş , Kasım ayında da ÖTV zammından 3 gün önce aracımı almıştım.
    A3 sedan tdi design+prestij paket olan aracıma bir de Led takıntılı olduğum ve Led'li istediğim aracı bulamadığım için Doğuştan sipariş geçip Ender'de monte ettirerek dinamik sinyalli arka ledleri taktırmıştım.

Bazı arkadaşlar özelden çok soruyorlar , nasıl oldu sorun var mı vs diye?Şimdiye kadar hiç bir sorun olmadı ve bence bayaa da güzel oldu.Bir çok kişi aracın özel değişik bir paket olduğunu sanıyor.Bir resmini ekliyorum merak eden arkadaşlar için.

Bir de sorum olacak uzun süredir kullanan arkadaşlara.
    Leonum'da da yaşadığım sunroof tıkırtısı şu günlerde sanki A3'te de başladı inceden inceden.Leon'da durumu Henkel Kauçuk sprey ile hallediyorduk.Ses 1-2 ay kesiliyordu.
    A3 için tecrübe eden arkadaşlar oldu mu acaba ?Henkel sprey dışında bir öneri ?

Bu arada yakıt konuşulmuş yakın zamanda.
    Benim araç ,eski Leon'um ile neredeyse aynı yakıyor ki zaten motorda aynı motorun bir yeni versiyonu.Leonu satarken bakmıştım 3 yılın ortalaması 6,6 (yaklaşık 40-45bin km İst, 15-20 bin km şehir dışı)
    Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul-Ankara yaptım ve sakin gittim.130 'a sabitledim çoğu yerde.Yeni araç olmasına rağmen gayet güzel yakıtı.5,2-5,4 ile 3 kişi açık klima, dolu bagaj ile İstanbul-Ankara yaptım.Tırmanışlarda 100-110 lara düşüp genelde 120 ile gitseydim eğer 5'in altına inerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyrmann -- 4 Mayıs 2017; 17:37:15 >

• gyrmann kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir çalışma olmuş. Çok yakışmış. Doğuş'un bunu getirmemesi yazık

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Florya'da bir ablada muson grisi ön-arka led makyajlı bir sportback görüyorum. Nasıl aldıysa artık böyle bir araç?
  • volcano V kullanıcısına yanıt
    Satış müdürleri için epey dolu araç her bayiye gönderildiğini söylemişti ben araç bakarken ST. Kendileri almazsa satışa sunuyorlarmış. Belki böyle bir araç denk getirmiş olabilir özel sipariş değilse.

Çok teşekkür ederim.Evet , ben alırken türkiyeye toplamda 7 tane full led a3 geldi dediler.Hepsi de gitti dediler ardından :(

Çoğu da SB idi.Ben bir tane siyah sedan bulmuştum sadece ama siyah istemediğim için almadım.
    Bir tane de bağdat caddesinde 43 plaka idi sanırım Siyah gördüm full ledli sedan.Birde Koşuyolu'nda SB siyah görüyorum full led'li.

Zaten bu saçma sapan yeni fiyatlardan sonra özel sipariş dışı pek getirmezler diye tahmin ediyorum taaki kasa değişimine kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyrmann

Herkese tekrar merhabalar.
    2016 Eylül-ekim gibi bu konu altında edindiğim olumlu yorumları da hesaba katarak a3 sedan almaya karar vermiş , Kasım ayında da ÖTV zammından 3 gün önce aracımı almıştım.
    A3 sedan tdi design+prestij paket olan aracıma bir de Led takıntılı olduğum ve Led'li istediğim aracı bulamadığım için Doğuştan sipariş geçip Ender'de monte ettirerek dinamik sinyalli arka ledleri taktırmıştım.

Bazı arkadaşlar özelden çok soruyorlar , nasıl oldu sorun var mı vs diye?Şimdiye kadar hiç bir sorun olmadı ve bence bayaa da güzel oldu.Bir çok kişi aracın özel değişik bir paket olduğunu sanıyor.Bir resmini ekliyorum merak eden arkadaşlar için.

Bir de sorum olacak uzun süredir kullanan arkadaşlara.
    Leonum'da da yaşadığım sunroof tıkırtısı şu günlerde sanki A3'te de başladı inceden inceden.Leon'da durumu Henkel Kauçuk sprey ile hallediyorduk.Ses 1-2 ay kesiliyordu.
    A3 için tecrübe eden arkadaşlar oldu mu acaba ?Henkel sprey dışında bir öneri ?

Bu arada yakıt konuşulmuş yakın zamanda.
    Benim araç ,eski Leon'um ile neredeyse aynı yakıyor ki zaten motorda aynı motorun bir yeni versiyonu.Leonu satarken bakmıştım 3 yılın ortalaması 6,6 (yaklaşık 40-45bin km İst, 15-20 bin km şehir dışı)
    Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul-Ankara yaptım ve sakin gittim.130 'a sabitledim çoğu yerde.Yeni araç olmasına rağmen gayet güzel yakıtı.5,2-5,4 ile 3 kişi açık klima, dolu bagaj ile İstanbul-Ankara yaptım.Tırmanışlarda 100-110 lara düşüp genelde 120 ile gitseydim eğer 5'in altına inerdi.

merhaba;

öncelikle aracınızın arka farları çok güzel olmuş allah güle güle kazasız belasız binmeyi nasip eder inşallah.

ben de aracın 2014 model full donanımlı olanını kullanıyorum, spor direksiyon, xenon far, cam tavan, spor koltuk vs baya bir opsiyonu var, daha önce boş a3 kullanıyordum böyle ufak detaylar gerçekten çok şeyi değiştiriyor.

sunroof'tan gelen sesler konusunda ise;iki çeşit ses var, birisi tok ve gerçekten bir şeyler sanki vidaları gevşemişte sallanıp tıkırtı yapıyormuş gibi bir ses o tıkırtılar aynı sizin söylediğiniz gibi araç daha yeniyken olmuştu ilk servise girerken söylemiştim geçmişti. ne yaptıklarını sorduğumda vidalarını sıktıklarını ve ayar yaptıklarını söylediler. diğer tür ses sadece bozuk yollarda daha çok plastik bir yüzey cama sürtünüyormuş gibi inceden bir gıcırtı yapması, onun spreylenmesi dışında bir çözümünü duymadım açıkçası sadece bozuk yollarda ve çok az bir ses olduğu için duymaz oldum o yüzden takılmıyorum aracım 72 bin km'de o ses hiç bir zaman rahatsız edici düzeye gelmedi. dilim döndüğünce bu konudaki tecrübelerim bu şekilde.

• Bugun araca yakit aldim ufak bir miktar 5lt fln, aracin kontagi kapamadim, start stop calisiyordu... Neyse baktim kalan km kismi hala 30km gozukuyor... Simdi yine bir o kadar daha doldurdum, du an 0km gosteriyor, Please refuel immediately yaziyor... Kontagi kapamadim diye kafayi mi yedi nedir arac?.. Nasil duzelir bu?..

• Belirttiğiniz ses camdan gelmiyor benzin hortumu şaseye değiyor. Benim de aracım yeni makyajlı kasa A3 Sedan dizel. Geçenlerde sağ taraftan gelen ses yüzünden aracımı servise götürdüm ve yoldayken sesi videoya kaydetmiştim. Yol testinde ustayla giderken ses tekrar yaptı ve aracımı incelemeye aldılar tespitleri benzin hortumunun şaseye değmesiymiş. Yaptıkları tek işlem izole işlemidir. Sesi tam almak için F1 vitese geçip özellikle 2. ve 3. viteste aracınızı sıkıştırın ses dahada artacaktır.Bilginize arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandoer -- 4 Mayıs 2017; 21:0:6 >
  • gyrmann kullanıcısına yanıt
    öncelikle aracınız çok hoş olmuş. Yanlış anlamadıysam dynamic ledli arka stopları doğuş üzerinden mi sipariş verdiniz? Böyle bir şey mümkün müdür yani? Enderden sadece montaj hizmeti aldınız sanırım. Garantiyi etkiliyor mu bu işlem? Bir de doğuş üzerinden sipariş + enderde montaj yaklaşık olarak kaça mal oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandoer

Belirttiğiniz ses camdan gelmiyor benzin hortumu şaseye değiyor. Benim de aracım yeni makyajlı kasa A3 Sedan dizel. Geçenlerde sağ taraftan gelen ses yüzünden aracımı servise götürdüm ve yoldayken sesi videoya kaydetmiştim. Yol testinde ustayla giderken ses tekrar yaptı ve aracımı incelemeye aldılar tespitleri benzin hortumunun şaseye değmesiymiş. Yaptıkları tek işlem izole işlemidir. Sesi tam almak için F1 vitese geçip özellikle 2. ve 3. viteste aracınızı sıkıştırın ses dahada artacaktır.Bilginize arkadaşlar...

bu söylediğinizi servise ileteceğim zaten 75 bin bakımına pek bir şey kalmadı, çok teşekkürler yardımınız için.
  • darkrapsodi D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam. Baktırdıktan sonra sonucu yazarsınız..
    Boş satış müdürlüğü pozisyonu arıyorum. Porsche tercihimdir.
  • volcano V kullanıcısına yanıt
    Onlar alabilsin diye getirmiyor olabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: keyn

Bugun araca yakit aldim ufak bir miktar 5lt fln, aracin kontagi kapamadim, start stop calisiyordu... Neyse baktim kalan km kismi hala 30km gozukuyor... Simdi yine bir o kadar daha doldurdum, du an 0km gosteriyor, Please refuel immediately yaziyor... Kontagi kapamadim diye kafayi mi yedi nedir arac?.. Nasil duzelir bu?..

Kontagi kapamadan mazot aldigim icin olmus, servis duzeltti...
  • Cruise Control özelliği yakıt tüketimini daha da artırıyor gibi geldi bana, sizce nasıl, test eden oldu mu?
  • forumq F kullanıcısına yanıt
    Cruise açık düz yolda tasarruf sağlar ama özellikle rampalı yollarda ivme almadan gazlayarak hız korumaya çalıştığı için tüketimi bir miktar arttırabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumq

Cruise Control özelliği yakıt tüketimini daha da artırıyor gibi geldi bana, sizce nasıl, test eden oldu mu?

Engebeli(Yokuş Aşağı-Yukarı) yollarda bir miktar arttırır. Aşağı inerken hızı korumaya çalışıcak halbukui siz iptal ederseniz 80 yerine 78'e düşse salına salına inip tüketim olmayacak. Çıkarken de gene hızı sabit tutmak için vites vs. düşürüp ayarlamaya çalışıcak. Trafikli olan yerlerde de siz olsanız daha az gaza basacağınız için gene tüketim artabilir.

Ben sürekli CC kullanıyorum, hatta şehir içinde bile. Gaza nerdeyse basmıyorum diyebilirim. 30'la gidilcek yer bile olsa hemen CC alıp, önümde araç görünce fren yerine CC iptal edip en son frene basıyorum.
    CC kullanmadığım zamanlar aracı daha seri kullandığım zamanlar oluyor onda da benim tüketimin doğal olarak artıyor.

Adaptif CC tam benlik bir tekoloji aslında Stop&Go olanlar tadından yenmez. Bir sonraki aracı opsiyonlu alıp kesin ekletirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Cruise açık düz yolda tasarruf sağlar ama özellikle rampalı yollarda ivme almadan gazlayarak hız korumaya çalıştığı için tüketimi bir miktar arttırabiliyor.

Aynen hocam, Cruise düz yolda iyi de yokuş aşağı yukarı ben de tüketimi artırdığını fark ettim, özellikle yokuş aşağı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

Orijinalden alıntı: forumq

Cruise Control özelliği yakıt tüketimini daha da artırıyor gibi geldi bana, sizce nasıl, test eden oldu mu?

Engebeli(Yokuş Aşağı-Yukarı) yollarda bir miktar arttırır. Aşağı inerken hızı korumaya çalışıcak halbukui siz iptal ederseniz 80 yerine 78'e düşse salına salına inip tüketim olmayacak. Çıkarken de gene hızı sabit tutmak için vites vs. düşürüp ayarlamaya çalışıcak. Trafikli olan yerlerde de siz olsanız daha az gaza basacağınız için gene tüketim artabilir.

Ben sürekli CC kullanıyorum, hatta şehir içinde bile. Gaza nerdeyse basmıyorum diyebilirim. 30'la gidilcek yer bile olsa hemen CC alıp, önümde araç görünce fren yerine CC iptal edip en son frene basıyorum.
    CC kullanmadığım zamanlar aracı daha seri kullandığım zamanlar oluyor onda da benim tüketimin doğal olarak artıyor.

Adaptif CC tam benlik bir tekoloji aslında Stop&Go olanlar tadından yenmez. Bir sonraki aracı opsiyonlu alıp kesin ekletirim.

Hocam 30'la gidilcek yerde derken, CC'yi kaça ayarlıyorsun da kullanıyorsun.

• 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.