Şimdi Ara

A3 Sedan (192. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.343
Cevap
59
Favori
265.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğuş araç bakımlarına zor yetişiyor eyvallah ama sırf bu işler için ayrı bir birim kurulabilir. Bu tip donanımları "eğitimli" kişiler montaj yapabilir. ÖTV de ödenmez. Opel Odak'ın modifiye kısmı vardı mesela. Difüzör, egzoz, navigasyon vs her şeyi yapıyorlardı.

Ben de bir kez gizli özellikler için Ender'e gittim. Bana da afra tafra yaptı. O anki ruh haline verdim sesimi çıkarmadım ama genelde böyleymiş demek ki...
  • volcano V kullanıcısına yanıt
    Size özel değil hocam. Herkese böyle ; adamın davranış sorunu var. Şımarıklık filan değil bu davranış stili, saygısız, ilgisiz. Avrupa Yakası'nda da VAG araçları üzerine modifiye yapan yerler var ( Bahçelievler Apo Usta gibi ) hic bir yorumda böyle birşey duymadım. Ender'e gidenler deneyimlerini yazsin, pek çoğumuz hemfikir oluruz bu konuda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Bahçelievler Vural Volkswagen-Apo Usta'yı ben de duydum. Ender'e yakın fiyat veriyor. Bilmediğim yerde de aracı sök-tak yaptırmak istemiyorum. İnternetteki yorumları iyi ama gidenler yazabilir mi, güvenilir bir yer mi?

Mesela bagaj kapağı üstündeki göçük için MTC'ye gittiğimde bagaj kapağı içindeki kaplamayı o kadar titiz söktü ki eleman yarım saat falan sürmüştür. Bir sürü tırnak, pim vs var. Hatta konuştuk biz olsak 2 vidayla tuttururduk adamlar ne özenmişler diye. Yani Apo Usta'ya gittiğimde nasıl bir işçilik göreceğim?
  • volcano V kullanıcısına yanıt
    Volkan Hocam ; ya A3 genel konuda ya da GOLF 7 Ana Konu'da bir arkadaş epey işlem yaptırmıştı ama hatırlamıyorum nikini. Kendisi bu mesaji görürse belki deneyimlerini paylaşır. Ender'e 2.gidişimde arkadaş Cruise yaptırmıştı. Benim yaşadığım direksiyondan ses gelme sorununu o da yaşadı cruise montajı sonrası. Sorunu diretince çözdü ama sarf ettiği ilk cümle " biz buna neden olacak birşey yapmadık " oldu ve benim için yetti de arttı. Ticari etikte böyle birşey olduğunu sanmıyorum. Memnun olanlar da var ama ben olmayan taraftayım çünkü üslubu bana ters. Gerekirse arabayı değiştiririm de ona gitmem boyutunda yani tavrım

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    A3 konusunu takip ediyorum orada değildi GOLF7'ye dalayım ben.

Hocam siz zaten arabayı değiştireceksiniz gaza getirmeyin bizi
  • İnternetten kodları indirdim kendim açtım gizli özellikleri demişsiniz. Biz de yapabilir miyiz acaba?
  • bulutgozlu kullanıcısına yanıt
    stemei.de sitesinde kodlar mevcut. Sadece vcds programını kuracak bir laptop ile vag.com kablosuna ihtiyacınız var. Kabloyu ben bir arkadaşımdan ödünç alıp iade etmiştim ama doğru sürümü alibaba'da olabiliyor. Sahibinden veya gittigidiyor üzerinden de satan olabiliyor ama biraz fazla fiyat istiyorlar.

• Arkadaşlar merhaba. Dışarıda yaptırdığım sadece yağ değişimi iyi niyet garantisini bozar mı sizce?

Cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

• Mahiro M kullanıcısına yanıt
    Anlamazlar bile hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mahiro

Arkadaşlar merhaba. Dışarıda yaptırdığım sadece yağ değişimi iyi niyet garantisini bozar mı sizce?

Cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

Nasıl anlayacaklar ki 🤔

• Bence de anlamazlar ama bir arkadaşım ısrarla garantisi biter deyince size danışmak istedim. Benim bildiğim orijinal mekanik parçalarda bir değişiklik olmadığı sürece garanti bozulmaz ama kafamı karıştırdı o nedenle sormak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mahiro

Bence de anlamazlar ama bir arkadaşım ısrarla garantisi biter deyince size danışmak istedim. Benim bildiğim orijinal mekanik parçalarda bir değişiklik olmadığı sürece garanti bozulmaz ama kafamı karıştırdı o nedenle sormak istedim.

Aynen öyle elektronik ve mekanik önemli olan

• Benim aracın garantisi bitti geçen aylarda şimdi 60000 bin bakım var ancak telefonda bakım için aradım deyince direk 1050 tl diyor.. biz bunu bakım şeklinde değilde ayrı ayrı fiyat istesek yapmazlarmı daha uygun olmaz mı örneğin yağ filitresi polen filitresi vs değiştireceğim fiyat nedir diye sorsak sizce mantıksız mı olur yada fazlamı fiyat çıkar yapan varmı daha önce bu şekilde merak ettim

• Mahiro M kullanıcısına yanıt
    Serviste çalışan kişi kabaca bakarak yağdan yağın markasından anlamaz. Sizin motorla Allah göstermesin bir sorun yaşamanız lazım. Bunu yağla veya yetkisiz müdahale ile ilintili bulup şüphelenmeleri ve labaratuvara tahlile yollamaları ( yağ markası açısından diyorum çünkü servis Castrol kullanıyor ) lazım vs. ya da yağı boşaltırken alt tapayı çöpe atmadan saklamaları lazım vs. Bunlar hep ekstrem örnekler. Yağın değiştiğini anlamazlar kolayca. Sizin yağ yakma şikayetiniz vs olacak da kendi ağzınızla ben buna yağ değiştirttim .... marka ile diyeceksiniz , onlar da sizin ağzınızdan çıkanla yakalayacaklar ancak.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

1 kere gittim Ender'e , o da aracımı yeni aldığımda gizli özellikleri açtırmak için. Daha sonra Cruise taktirinca özellikler silindi kendim internetten kodlari indirip istediğim özellikleri açtım. 1 kez de arkadaşımla gittim o istedigi için. Tavrı , konuşma tonu sabırlı bir insansanız sizi rahatsız etmeyebilir ama biraz insan olsun derseniz net söyleyeyim davranış sorunu olan bir insandan bahsediyoruz. Bir daha kapısından geçmem. Bir aracı alırken istediğimiz tüm özellikleri baştan satın alıp sonradan uğraşmama taraftarıyım. Belki daha pahalı olabilir ama ben rezil olacağıma param rezil olsun sonuçta.

yeni a3 almış biri olarak, gizli özellikler derken neler bunlar hocam?
  • Kuray K kullanıcısına yanıt
    Kapılar açıldığında buzzer denilen ismiyle kornanın tek bip yapması. ( bende kapalı )

Aracın direksiyon hareketine göre sis farlarının viraj farı olarak yanması. ( bende kapalı )

Yağ sıcaklığı göstergesi ( açık - çok işime yarıyor , tavsiye ederim )

Kontak açınca gösterge selamlama ( açık - keyifli )

Arka park sensörünün MMI ekranına görsel destek vermesi ( açık - yeni araçlarda standart ama bizimkilerde sadece sesli uyarı vardı )

Daha başka özellikler de var aktive edilebilen ama ilk aklıma gelen bunlar.

İşin uzmanını @mention edelim ; @Kuray hocamı . Daha neler aktive edilebilir bize yardımcı olacaktır.

• Sinyallerin bir iç bir dış yanması en iyi özellik hatta geçen gün atatürk caddesinde ışıklarda gencin biri camı açıp abi bunu nerede yaptırdın dedi çok şık olmuş dedi ben de endere yönlendirdim metin benim 6-7 yıllık dostum üslüp olarak biraz sert tavrı vardır rahatsız edebilir ilk görüşte

• alphi3458 kullanıcısına yanıt
    Sert tavır değil üstad sorun. Diyelim ki bizim olumsuz görüşlerimizi biliyor , kendini düzeltecek bir şey yapacak karakteri var mı sence? Ben söyleyeyim " bilmemneden aşağı Kasimpasa tavrı " verir. İşte bizim için sorun da bu. Saygısız herifin teki. İnsanın tavrı sert olup da saygılı da olabilir ama adamın içinde insana saygı yok.

Edit : Konuyu Ender konusuna çevirdik maalesef. Bu bu vatandaşla ilgili son mesajımdı. Zaten fazla alternatifi olmadığı için giden yine gider , gitmeyen de başının çaresine bakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 7 Nisan 2017; 10:5:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Kapılar açıldığında buzzer denilen ismiyle kornanın tek bip yapması. ( bende kapalı )

Aracın direksiyon hareketine göre sis farlarının viraj farı olarak yanması. ( bende kapalı )

Yağ sıcaklığı göstergesi ( açık - çok işime yarıyor , tavsiye ederim )

Kontak açınca gösterge selamlama ( açık - keyifli )

Arka park sensörünün MMI ekranına görsel destek vermesi ( açık - yeni araçlarda standart ama bizimkilerde sadece sesli uyarı vardı )

Daha başka özellikler de var aktive edilebilen ama ilk aklıma gelen bunlar.

İşin uzmanını @mention edelim ; @Kuray hocamı . Daha neler aktive edilebilir bize yardımcı olacaktır.

Zamanında yazdığım bir liste vardı, bunlar en bilinen yapılabilecek özellikler. Bunun üzerine tabi keşfettiğim bir kaç sey daha oldu.

Far gruplarıyla yapılabilecekler gerçektende MQB araçlar için limitsiz. Örneğin öndeki DRL (Gündüz LED) ile çakar gibi yapmak (LED-Sinyal değil sadece LED bir sağ bir sol yanıp polis çakarı)
    Güzel oluyor fakat kimi zaman durmamanız gereken biryerde çaktırmadan duracaksanız daha beter ben burdayım diyorsunuz.

Şuan benim farlarım aşağıda verdiğim videolardaki gibi, üzerine bir de arka orta stop yanıp sönüyor sinyal verildiğinde fakat frene basıldığında sönüyor.
    Yani hareket halinde sol sinyal verdim, videodaki gibi kırmızı sol led ile kırmızı sarı sinyal çapraz bir şekilde yanarken üstteki orta stop'da yanıp sönüyor. Frene basınca orta stop sabit kalıp freni belirtiyor.

Bu far işlerini de kendi başıma ilk yapan kişiyim, bunda da iddalıyım :)

Eskiden hazırladığım Liste:
    Drive Select olmayan araçlarda, Direksiyon sertlik ayarı(Comfort, Dynamic, Auto vs.)
    Gaz tepkisinin arttırılması.

Sis Farları ile Direksiyona Bağlı Olarak Köşeleri Aydınlatma
    Sis Farları ile Köşe Aydınlatmaları Min. ve Maks. Hızlar
    Start-Stop Sisteminin Kapatılması
    Auto-Hold fonksiyonun varsayılan durumu
    Geri Vitese Alındığında Sağ Aynanın Aşagı İnmesi
    Geri Vitese Alındığında Park Sensörlerinin Ekrana Yansıması
    Geri Vitese Alındığında Park Sensörünün Yaklaşma Mesafesi
    Geri Vitese Alındığında Uyarı Sesinin İptali
    Kemer Sesi İptali
    Camlar Silindikten Sonra Gözyaşı Silme Kapatılmasi
    Klima AUTO Modundayken Fan Seviyesinin Göşterilmesi
    Şerit Değiştirme Sinyalinin 3’ten 5’e Yüksetilmesi
    Tur Zamanlayıcısı’nin aktif edilmesi
    Yağ Sıcaklığının Gösterilmesi
    Anahtar takılıyken Kapı Açıldığında Uyarı Sesinin Kapatılamsı
    Kadran Selamlama
    Gündüz (LED) Farlarının MMI ekranından Kapatılması
    Gündüz (LED) Farlarının -0- Konumunda Kapatılması
    Gündüz (LED) Farlarının El Freni Çekiliyken Kapatılması
    Gündüz (LED) Farlarının, Ana Farlar ile %100 Parlaklıkta Açık Kalması(Normalde Kısılır)
    Gündüz (LED) Farlarının, Sinyaller ile %100 Parlaklıkta Açık Kalması(Normalde Kısılır)
    Arka LED Işıkların Sürekli Açık Kalması
    Kapılar Açıldığında/Kapatıldığında Korna Çalması

Sinyaller yanarken; DRL Gündüz LED’lerınin Yanıp Sönmesi (http://youtu.be/3ad8eXhyi4k)
    Sinyaller yanarken; Arka LED’lerınin Yanıp Sönmesi (http://youtu.be/65yQFW1OdRg)
    Uzunlar yanarken; Sis Farlarının Yanması

• arkadaşlar merhaba; bugün arka kapı tam kapanmamış şekilde seyir halindeydim ( arkada 3 yetişkin 1 çocuk oturuyordu- tam kapatamamışlar) , normalde sesli uyarı vermesi gerekiyordu ama uyarı vermedi hiç . Yolda diğer bir araç uyarınca ekrana baktım kapı açık görnüyordu , sıkıntılı bir durum olabilirdi yani. araç elektroniğine fazla güvenmemek gerekiyor...
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.