Şimdi Ara

A3 Sedan (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.343
Cevap
59
Favori
265.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dt.erdenay

bende 2013 model 0 a3 sedan ambition 1.6 tdi satın aldım, araç haftaya salı günü gelicek.
    standart donanım üzerine led farlar ve siyah parlak renkte araç için 99.650TL ödedim.
    önceki arabam 2010 model 3.20d idi. ona göre tabiki ufak bir araç, ben de alışamayacağımı düşünmüştüm.
    ama 3-5 gündür kiralık bir a3 sedan kullanıyorum ve çok çabuk alıştım, sonra da kararımı verdim.

bu arabanın kıyaslamasını bmw nin 3 serisi ya da mercedes in c serisiyle yapmak doğru değil bence. çünkü benzer donanımlarda bir
    bmw ya da mercedes te fiyatlar 170.000TL civarına çıkıyor. cla serisine göre ise dış görünüm olarak çok daha kibar olduğunu düşünüyorum.

beni en çok şaşırtan yakıt tüketimi, henüz bir depoyu bitirme şansım olmadı, elimde de herhangi bir veri yok, fakat 3.20d ye göre önemli ölçüde az yaktığını hissediyorum. yol tutuşu, hızlanması ve aracın sessizliği (3.20d kullandıktan sonra) bu araçta hiç gitmiyor yahu dedirtmedi bana.

135.000TL gibi rakamlara çıkabilseydim, hiç düşünmeden 3.20i alırdım (1.6 benzinli). ama bütçem şimdilik buna izin vermedi. karar vermemdeki en önemli etkenler de, aracın dizel olması, bir sonraki kasa değişimine uzun yıllar olan, yeni nesil bir araba olması ve dış görünüşü. içi gerçekten beni de çok etkilemedi, ama mevcut bütçelerle kötü bir seçim yaptığımı da düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcano -- 6 Mayıs 2014; 17:58:48 >

• insan araba alırken çok kararsız kalıyor açıkçası. a3 sedan dizel otomatik boş versiyon 105 bin. full donanım 130 bin. vw passat daha büyük iç hacim bagaj dizel otomatik full donanım 117 bin. S60 full donanım 114 bin. kalite yönünden aralarında çok fark olduğunu düşünmüyorum. hepsi 1.6 dizel otomatik. gel de şimdi çık işin içinden.
  • Ben son kararimi a4 2.0 tdi olarak degistirdim. Gercekten alternatif cok, ne kadar cok butce ayirirsaniz o kadar ozellige sahip oluyosunuz. Gonlunuze en cok yatan, en dogru secim oluyor bence, Cok dusununce cikilmiyo icinden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkçası 2.0 lt motor almam ben. Zaten vergi zımbırtısı var. Niye 20 - 30 bin tl fazla vereyim. Sonuçta yarışlara katılmıyoruz. Şahsi düşüncem araba alırken o markanın satış pazar payına da bakmak lazım diye düşünüyorum. Şuan da vw markası Türkiye'de 1. Sırada.
    Audi a3 çok güzel araba sonuçta ama dediğim gibi daha fazla donanıma daha az fiyatla sahip olmak varken niye fazla vereyim. Ancak çok akıllıca bir iş yaptıkları kesin.
    Size birde soru yeni Mercedes c180 dizel otomatik vites 1.6 lt 130 hp versiyonu ne zaman gelecek ve fiyat ne olur ?

• Bu konu niye bu kadar hareketsiz araç TR de mi tutmadı ya da çok yeni olduğu için alan almayı düşünen mi az? 100 bin TL civarına a3 e en iyi alternatifler sizce neler? Benim aklıma gelenler Mercedes A200 AMG, Volvo S60 T4.
  • MaGeSuKo kullanıcısına yanıt
    araç çok güzel ancak haddinden fazla para istedikleri için kimse almaya yanaşmıyor. bu aracın hakkı full donanım ile birlikte max. 110 bin tl'yi geçmez ancak gel gör ki 140 - 150 bin'e yaklaşıyor. bu araca 140 - 150 verene kadar 1.6 otomatik dizel s60, passat ya da en kötü ihtimalle benzinli yeni C180 avantgarde alırım daha iyi.
  • Yeni kasa ilk c serisini 3 gun once gordum yollarda, ama dizel olup olmadığına dikkat etmedim. şöyle bir süzülüp gitti gözlerimin önünden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dt.erdenay -- 10 Mayıs 2014; 9:06:52 >
  • dt.erdenay D kullanıcısına yanıt
    Dizel daha gelmedi Türkiye'ye. 2015'te gelecek diye okumuştum birkaç yerde.

• birde bu aracın 2. elleri var piyasada az da olsa. 90-107 bin fiyat aralığında geziyolar sizce neden satıyorlar daha 2-3bin km'deki aracı ya da 2. el almak mantıklı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaGeSuKo

birde bu aracın 2. elleri var piyasada az da olsa. 90-107 bin fiyat aralığında geziyolar sizce neden satıyorlar daha 2-3bin km'deki aracı ya da 2. el almak mantıklı olur mu?

Fiyatları sıfıra yakın.
    O kadar para vermişken 1-3bin lira daha fazla verip sıfırını alırım.
    Ya da zaman zaman doğuşun yaptığı kampanyaları bekler belki o fiyatların da altında sıfırını alırım.
    Sıfır fiyatında 2.el fiyatı mı olurmuş?
  • A4 seneye kasa değişiyor. Yılsonu eski kasada indirim olur. İsteyen beklesin.

• S-tronic kullanan arkadaşlara bir sorum olacak, şıkırtı sesleri ile aranız nasıl?
  • Arkadaşlar bakmak istiyenler a3 ün kaza testi
    http://www.youtube.com/watch?v=ZKCNfjFecbQ
  • Merhabalar,2011 A1 1.4 Tfsi sahibiyim ve bundan evvel 3 sene kullandığım C180'inimi satıp idare etmek için aldım ve acaip memnunum(gülmeyin),fakat gel görki araç artık bize ufak gelmeye başladı bizde değiştirmeye karar verdik ama heyhat A3 sedan sıfır fiyatları nedir öyle arkadaş yanına yaklaşılmıyor,ikinci elini 75.000 TL'ye bulabilirmiyim ya da bu ümidim ne kadar uzun sürer,bi ümmeti Müslüman bu soruma cevap verebilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deren05

Merhabalar,2011 A1 1.4 Tfsi sahibiyim ve bundan evvel 3 sene kullandığım C180'inimi satıp idare etmek için aldım ve acaip memnunum(gülmeyin),fakat gel görki araç artık bize ufak gelmeye başladı bizde değiştirmeye karar verdik ama heyhat A3 sedan sıfır fiyatları nedir öyle arkadaş yanına yaklaşılmıyor,ikinci elini 75.000 TL'ye bulabilirmiyim ya da bu ümidim ne kadar uzun sürer,bi ümmeti Müslüman bu soruma cevap verebilirmi?

audi a3 dizel otomatik sedan alana kadar VW passat 1.6 dizel DSG full olanı al daha iyi. araç haddinden fazla pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

quote:

Orijinalden alıntı: deren05

Merhabalar,2011 A1 1.4 Tfsi sahibiyim ve bundan evvel 3 sene kullandığım C180'inimi satıp idare etmek için aldım ve acaip memnunum(gülmeyin),fakat gel görki araç artık bize ufak gelmeye başladı bizde değiştirmeye karar verdik ama heyhat A3 sedan sıfır fiyatları nedir öyle arkadaş yanına yaklaşılmıyor,ikinci elini 75.000 TL'ye bulabilirmiyim ya da bu ümidim ne kadar uzun sürer,bi ümmeti Müslüman bu soruma cevap verebilirmi?

audi a3 dizel otomatik sedan alana kadar VW passat 1.6 dizel DSG full olanı al daha iyi. araç haddinden fazla pahalı.

Dostum güzel söylemişinde,VW'nin copy-paste arabalarından nefret ediyorum,anlaşılan uzunca bir süre bu fiyat aralığını beklicem..fakat diğer yandanda eşim Subar XV'ye bakalımmı ded,ona ne dersiniz,bilginiz ve ya bilgisi olan var mı?

• deren05 D kullanıcısına yanıt
    Alman arabaları zaten hep copy-paste. Audi adından da anlaşılacağı üzere. A1, A3, A4, A5... Kalem uçları gibi. Sayı büyüdükçe para miktarı kalınlaşıyor.
    Dediğiniz araba hakkında bilgi sahibi değilim.

• bu aracın arka koltuk konforu ve bagajı ile ilgili bir bilgi paylaşılırsa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa

bu aracın arka koltuk konforu ve bagajı ile ilgili bir bilgi paylaşılırsa sevinirim...

Arkada oturan adamın burada işi yok :)

Şaka bir yana, ben herhangi bir şikayet almadım arkada oturanlardan. Çoğunlukla eşim ve 2 aylık oğlum ikamet ediyor o bölgede :)

Bebek arabası ve eşyaları rahatça sığdırıyoruz şu anda 400lt yanlış hatırlamıyorsam hacmi. Bebek arabamız corcord neo (küçük baston tip bir puset değil yani)

Bagajın şekli gayet iyi abuk çıkıntılar ve daralmalar yok bu sayede yükleme ve çıkarma işi rahat oluyor. Ama 500lt ve üstü olan hacimlerle yarışacak kadar da bir kapasite yok doğal olarak. Bizim çekirdek ailemiz için oldukça yeterli.
  • iyiymiş.
    golf kullanıyorum da dun bır tane a3 sedan gördum krıze gırdım.lakın cok da pahalı melet.
    sen kaca aldın arkadaş...
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.