Şimdi Ara

A3 Sedan (117. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.343
Cevap
59
Favori
265.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: no_koko

Merhaba Arkadaşlar, 2014 model a3 sedan ambiante araç aldım. Araç ile ilgili aklıma takılan bir kaç soru var konu ile ilgili bilgili arkadaşlar cevap verebilri mi ?

Öncelikle aracın yakıt durumu ile ilgili ekranda 10-13 arası değişiyor. 5 dk gittikden sonra 10 altına iniyor fakat oda en az 8 olarak gozukmekte.

Birde araca navigasyon ve geri görüş kamerası takdırmayı önerir misiniz ?

tşkler.

Motor daha yeni olduğundan yüksek değerler normal fakat sizin bahsettiğiniz değerler kısa mesafede olduğundan kaynaklanıyor ve gerçekçi değerler değil.

Motor ısınmadığından, evden çıkana kadar ara sokakları kullanıp ışıklarda beklediğinizden tüketimi yüksek değerlerde gösteriyor, ben bu değerlerde 25 litreyi bile gördüm.
    Daha sonra o değer trafik durumuna göre değişiyor, eğer ana yola çıktıktan sonra ve motorda biraz ısındıktan sonra sıfırlarsanız ciddi düşük değerleri görürsünüz.

Ben Levent-Bakırköy arası gittiğimde, Büyükdere cad. bağlanınca sıfırlıyor ve 80-90 sabitliyorum. 25 KM'lik yolu 3.2-3.5 ortalamayla geliyorum.

• Araç şuan da 20 bın km dedğiniz gibi fakat 155 TL yakıt ile 280 km gittim :( anlamadım gitti bu işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: no_koko

Araç şuan da 20 bın km dedğiniz gibi fakat 155 TL yakıt ile 280 km gittim :( anlamadım gitti bu işi

Orda bir iş var su koysalar o kadar az gitmez.
    Tahmini olarak 46 Litre mazot almışsınız, ortalama 8 litre yaksa 550 KM gitmesi lazım.

Araçların deposu 50 Litre, full depo ile en az 600 KM gidilir. Hadi şehiriçinde sürekli dipgaz yapa yapa dur kalk yapsan 500 KM gider. Şehir dışında da 900 KM gider ortalama, 1100 görenler bile var.

46 Litreye 280 KM gittiyse 100 KM'de 16 litre yakmış olur ki 1.6 TDI araçla bu tuketimi devamlı yaparak rekor kırmış oluyorsunuz :)
  • Sabah trafikte 16km/h ortalama ile Boğaz Köprüsü gecerek Kozyatağı -Zincirlikuyu gidip geldim. Kontak kapattigimda ortalama 6.7 lt gösteriyordu. Şahsi aracımız olarak ilk dizel aracımız. Daha önce benzinlilerden de şikayet etmezdim ama aracımın tüketiminden gerçekten çok memnunum. Kafam rahat. Şirkette Focus - Symbol - Latitude - A4 - A6 - Doblo farklı model marka pek çok dizel araç da var ve kullanıyoruz. Focus bir miktar daha az yakıyor ama aracın kalitesi ve verdiği keyif nedeniyle zerre umurumda değil. Aracım 8.000km dolaylarında. Ortalama tüketim de 6 - 6.5 lt arasında oturmuş vaziyette.

Sizin aracınız dizel olup da bu kadar yüksek ortalama yapıyorsa bir kaç nedeni olabilir.

- Motor ısınmaya fırsat bulamadan yolculuğunuz sona eriyor olabilir. Bu durumda 10 lt dolaylari rahatlıkla görülür.

- Lastik basınçlarınız veya hava filtreniz kötü durumda olabilir.

Umarım sorunun kaynağını bularak daha keyifli sürüşler yaşayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 16 Ocak 2016; 23:03:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kuray K kullanıcısına yanıt
    Bende anlamadım gitti bu işi şuan depo tekrar full. km 20393 de bakalım bir sonraki depo full yaparken kac km yapmış olacam. Bu konuda rekor kırmak istemem açıkcası
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    ev ile iş arası 5,6 Km fazla dur kalk yapmıyorum bulunduğum ile öyle trafik de yok. Ama dedğiniz gibi motor ısınmaya fırsat bulamıyor fakat bulamadan da bu kadar çok yakmasını anlamış değilim. Lastik basınçları ve hava filteri bu kadar etki eder mi ?
    Şu durumda çok da keyif aldığım söylenemez.
  • Benim araçta yeni olmasına rağmen ben 3.9 u bile gördüm ama ortalama sabah trafiğinde 4.9 akşam trafiğinde 5.6 oldu ben çok memnunum sanırım sizin motor yeterli ısınmadığından iş ev arası mesafe kısa olduğundan olabilir çok dur kalklarda da oluyor bu arada benim ev iş arası 15 km

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim araçta yeni olmasına rağmen ben 3.9 u bile gördüm ama ortalama sabah trafiğinde 4.9 akşam trafiğinde 5.6 oldu ben çok memnunum sanırım sizin motor yeterli ısınmadığından iş ev arası mesafe kısa olduğundan olabilir çok dur kalklarda da oluyor bu arada benim ev iş arası 15 km

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu mudur acaba?
     A3 Sedan A3 Sedan A3 Sedan

• Yeni A3 Böyle mi olacak acaba?

• İç mekanda direksiyon hariç degisiklik yok gibi. Dışta da farlar biraz daha A4 e benzeyip tamponlar hafif makyaj görmüş. Bu değişiklikleri çoğu insan fark etmez. Bence çok iyi bir haber güncel A3 sahibi olanlar için. ( Gösterge paneli bu haliyle zaten opsiyonel ve çok pahalı ).

• Virtual Cockpit kesinlikle standart gelmeyecektir.
    Yeni A4'te Navi Plus ile alınmak zorunda olduğundan 1.4 TFSI için 15.000 TL, 2.0 TDI için 22.000 TL'ye geliyor kokpit+navigasyon.

A4 için verilebilir fakat A3 için bu değerler fazla yüksek olur.
  • Virtual kokpit navigasyon paketi ile birlikte alınan bir donanım olmasına rağmen sanırım makyajlı a3 ve golf7 de navigasyonsuz olarak sadece gelişmiş bir gösterge paneli şeklinde alınabilecek. Bunu yaparlarsa isabetli de olur. Böyle havalı bir donanımın sadece bu kadar yüksek fiyatlı bir donanımla alınıyor olması bana çok doğru gelmiyor.
    Bir diğer değişiklik de ambiyans aydınlatma olabilir. A3 ün minimalist tasarımı güzel ama bazen uzun yolculuklarda akşamları içi fazla karanlık kalıyor. Şimdilerde dikkat ettiyseniz otomobil üreticileri ambiyans aydınlatmaya bayağı kafa yoruyor gibiler. Yeni çıkan modellerde 3 veya daha fazla renk çeşidiyle kapı içlerinde ve kokpitte ince ve kıvamında bir aydınlatma sağlamaya çalışıyorlar. Makyajlı 3 serisi, yeni c klas, makyajlı b klas, talisman, suberp hep ambiyans aydınlatmalarını öne çıkaran modeller. Hatta yeni a4 te 30 renk kombinasyonuyla bu abartı noktasında sunuluyor.

• Böyle olacaksa zaten buna makyaj denmez pek bir fark yok

• Arkadaşlar Merhaba ,

2012 model Ceed CRDI 1,6 MT aracımı satıp , 2. El A3 TDI Sedan almayı düşünüyorum.
    Bu aracı kullananlar olarak siz ,
    2. el A3 TDI sedan alırken dikkat etmem gereken konular hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roving

Arkadaşlar Merhaba ,

2012 model Ceed CRDI 1,6 MT aracımı satıp , 2. El A3 TDI Sedan almayı düşünüyorum.
    Bu aracı kullananlar olarak siz ,
    2. el A3 TDI sedan alırken dikkat etmem gereken konular hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Teşekkürler

Hangi konuda yardım istiyorsunuz?

Çok başarılı bir değer. İki yönlü yolculuğun toplam hız ortalaması 16 km/h mi yoksa sadece köprü trafiği boyunca mı ?
  • breakerman kullanıcısına yanıt
    Gidiş dönüş çift taraflı trafik vardı hocam ama dönüş Altunizade - Uzunçayır arası yokuş iniş şeklinde, bu bölgeden Göztepe'ye kadar trafiksiz, Göztepe yine trafik durur şekilde bir yolculuktu.

Teşekkürler hocam, o zaman gerçekten çok başarılı bir değer.
  • Yarn 15.000 Bakımına götüreceğim 1.6 TDI Sedan, bilmem gereken vs. bir şey var mı?

Galiba cam suyuna gereksiz saçma bir fiyat istiyorlardı istemesek fiyattan düşülüyor mu?
    Randevuyu da benimaudim üzerinden aldım indirim oluyormu %10

Edit: Tahmini fiyat 790 TL dediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuray -- 20 Ocak 2016; 14:55:20 >
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.