Şimdi Ara

A3, Golf, Leon ve Octavia DİZEL motor seçeneği SATILMAYACAK (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
1
Favori
14.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harika haber dizelden kaçış hızlandı ama yetersiz daha da hızlanmalı.
  • dizel bitti golf bitti diyebilir miyiz
  • Dünyanın en büyük otomobil üreticileri son 10 yıldır ileride dizelin yavaş yavaş kalkacağını ve yavaş yavaş elektrikli otomobillerin hayatımıza gireceğini söylüyor.

Bunu otomobilleri üreten adamlar söylüyor ben değil:)

Ama bizim forum ise dizelin devrinin bitmeyeceğini iddia ediyor. Gerçekten çok garip bir dönemden geçiyoruz ülkecek:)
  • Clio nun dizelide kalkacakmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence de çıkmasın, d-tec'im le 1.6 tdi tokatlamaktan sıkıldım artık
  • ooh hharika haber,, 1.6 tdi dsg lerin fiyatları uçacak desene..
  • quote:

Orijinalden alıntı: faho

30 - 35 yaşındaki dizel Mercoların hala peynir ekmek gibi satıldığı ve özellikle orijinal temizlerinin özel hastaları olduğu bir coğrafyada dizel gerçeği kati suretle bitmez.
    Bak sen söylüyorsun hocam biri Mercedes biri VW.Ayrıca da o Mercedes kara motorları en efsane dizel motorlardır.

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Toyota o dizel motoru bir zahmet kaldırsın zaten Diğerilerini anlarım ok ama Toyota bu dizel işini zaten yapamadı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dizelin biteceğine nedense bizim forum bir türlü inanmak istemiyor. 10 sene sonra muhtemelen elektrikli ve/veya hibrit araçlar piyasayı domine edince zaten dizelin, bugün bile tartışılan cazibesi kalmayacak.

• 110 sabit gidiyorum. Hayırdır sen 180'le mi gidiyorsun

• Ya Volkswagen gibi bir firma 2020 model Golf dizel seçeneği koymamış bunlar hala benzinli dizel tartışması yapıyor

• https://www.volkswagen.de/de/modelle-und-konfigurator/der-neue-golf.html#MOFA

Almanya sitesinde dizel satışı var. Autodata.net te de görünüyor. Ama 2.0 TDİ

A3, Golf, Leon ve Octavia DİZEL motor seçeneği SATILMAYACAK
    A3, Golf, Leon ve Octavia DİZEL motor seçeneği SATILMAYACAK

Dizel var ama sanırım Türkiye ye gelmeyecek. Gelirse alan enayi olur mu? Söz konusu VW se heleki Golfse olur. O enayilere madalya takmak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Nacila

110 sabit gidiyorum. Hayırdır sen 180'le mi gidiyorsun
    Arkadaş zaten düz yolda sabit 110la gidersen en baba yakıtı içen araba bile 7 litre yakar. Ne değişik adamlar var şu forumda yahu. Bir de dizelleri tokatlıyormuş.

Otobanda bas bakalım 140-150 aracın ne yakıyor görelim. Çok seviyormuşsun ya plakanı okutmayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slim Charles -- 3 Ocak 2020; 19:53:40 >
  • 120 160 arası 6 yakıyor inanmıyorsan git bı 1.0 golf kirala kendi gözünle gör. Boş boş yorum yapıyorsunuz .0 100 u 10 saniyenin altında. Yokuş yukarı 180 rahat görüyor. Daha ne istiyorsun. Kara trenci çuf çuf

7 lt nireeee 4lt nireeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nacila -- 3 Ocak 2020; 20:1:46 >
  • Hiç satmasınlar daha iyi

• quote:

120 160 arası 6 yakıyor inanmıyorsan git bı 1.0 golf kirala kendi gözünle gör. Boş boş yorum yapıyorsunuz .0 100 u 10 saniyenin altında. Yokuş yukarı 180 rahat görüyor. Daha ne istiyorsun. Kara trenci çuf çuf

7 lt nireeee 4lt nireeee
    Senin 120 160 arası dediğin düz yolda 120dir kesin. Ben dizelci filan değilim ayrıca. Hadi hayal aleminde sana iyi sürüşler.
  • Millet hatta dünya dizele bitti diyor da 2019 2020 audilere bakin.
    A7 286 HP 3.0 lt dizel.
    S7 349 HP 3.0 LT DIZEL.
    Audi bile koyuyorsa (vw gruvi emisyondan baya ceza yedi)performans modeline bile demek ki gelecek var.

Euro 5 üstu olan dizel araçlar gelecek 20 yil bence dinyanin yesillikte lideri olan Avrupada bile kullanilmaya devam edecek. Bizde 3 generasyonu görüf dizelserüveni merak etmeyin. Iskandinav ülkelerinde elektrikli araba kullanma orani %50yi gecti. Biz de daha ben i8 harici elektriklo gormedim. O da benzinli saten 30 km elektrik menzili var. Torque ye yardim etmesi icin konulmus...

• quote:

Ya Volkswagen gibi bir firma 2020 model Golf dizel seçeneği koymamış bunlar hala benzinli dizel tartışması yapıyor
    Atış serbest. Golf 8’e YENİ GELİŞTİRİLEN 2.0 tdi motoru koydular. Sadece bize gelmeyecek vergi kaynaklı.

• Dizel kesinlikle bitmez.Mercedes,audi bile sürekli dizel geliştiriyor.

Audi S serisine Dizel çift turbo motor koyarak bitmeyeceğinin sinyalini bu sene vermişti zaten.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.