Şimdi Ara

★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
4
Favori
20.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Panthér

Sağolasın...

Daha ay olmadı arka tamponu bir yere taktırmış, tamponu(sol uç) tutan tırnak kırılmış.

Oysa şöförlüğü de iyidir. "gel abla! gel abla!" cı otoparkçının suçu olmuş. Bilmediğin bir yerde "gel gel" inanmamak lazım.

Neyse nazarı olmuş. Kaskodan hallederiz.

@SalutGilles
    Bende fiyatının yüksek olduğunu düşünüyor ve hak veriyorum.

Performans konusundaki izlenimlerinizi alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun hocam, güle güle binin ailece.

Ben de alabilirim aynı renkte ama bu motorla değil.

A45 daha hoşuma gidiyor
  • Hayırlı olsunda 122.000 TL yazık bu arabaya gerçekten.

Full bir Citroen C4 yada DS4 işinizi görürdü neredeyse yarı parasına.
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Bende isterim aynısından bi tane

• Panthér kullanıcısına yanıt
    İnceleme süper. Emeğine sağlik kısa ve öz anlatılmış gerekenler.Bence bu sinifin zirvedinde A 180 var. Alman yapmış Bu hafta fifth gear'da aynı aracin incelemesini izledim. Anlamsız ekranın çirkinliginden oradada bahsedildi. Aracın yol tepkisinin ne kadar iyi olduğundan falan. Bmw1 serisine göre daha klas duruyor. Hele o eski seri A serisini hiç söylemiyorum. Eskisi hamile ineğe benziyordu . Tek sorun arabanin fiyati. Dünyanin geri kalaninda orta sınıfın çok rahat bindiği araba Tr'de üst sınıfa hitap ediyor. İnsanin Amerikan veya Alman vatandaşi olası geliyor.

• shintai kullanıcısına yanıt
    İşin garip tarafı ilk geldiğinde 210k fiyatla geldi.

O zaman alınsaydı şimdi karlı gidicekti
  • Geçen sene biraz kendimizi sıkıp A45 AMG almadığımıza pişmanlığım bu araçları gördükçe artıyor.Bu arada hayırlı olsun kazasız belasız kullanın tampon sürtmesi nazar boncuğu olmuş hocam bu arada Civic 1.8 mi? 1.4 mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SalutGilles

quote:

Sağolasın...

Daha ay olmadı arka tamponu bir yere taktırmış, tamponu(sol uç) tutan tırnak kırılmış.

Oysa şöförlüğü de iyidir. "gel abla! gel abla!" cı otoparkçının suçu olmuş. Bilmediğin bir yerde "gel gel" inanmamak lazım.

Neyse nazarı olmuş. Kaskodan hallederiz.

@SalutGilles
    Bende fiyatının yüksek olduğunu düşünüyor ve hak veriyorum.

Performans konusundaki izlenimlerinizi alabilir miyim?

110bg'lik 1.5 dCi motor. Yani! 109'luk DCİ

Performansı "mercedes" yıldızı ve "AMG" paketi düşünüldüğünde "olmamış" en azından dizel 1.6 130bg daha uygun düşermiş. Ve daha doğru olurmuş.
    7 ileri çift kavrama gayet güzel çalışıyor. Seri ve hızlı. Vites geçişleri sorunsuz ve hissettirmeden. Aracı müsait bir yer bulup çok zorlayamadım ama
    viraja giriş çıkışlar stabil, zorlanma hissi yaşanmıyor.

Biz bu aracı; Ekonomi odaklı aldığımız için performas konusunu hep arka plana itiyoruz.

Tabi! aracı ben kendime alsam; A-200 1.6 156PS 7G-DCT AMG seçimi yapardım.
    Ve hatta! biraz daha verip; CLA 1.6 156PS 7G-DCT AMG daha yakışıklı olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood1991

Hayırlı olsunda 122.000 TL yazık bu arabaya gerçekten.

Full bir Citroen C4 yada DS4 işinizi görürdü neredeyse yarı parasına.

Doğru söylüyorsun.
    Ama ilk mesajda da belirttiğim gibi; Kişiye özel alındı. O istedi bizde kırmayıp aldık.

*Dediğin gibi; Bende ara sıra DS4 lerin 2. ellerine bakıyorum. Hatta! DS5 de çok güzel seçenek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 3 Temmuz 2014; 21:02:59 >
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Valla öyle ya. İç çekerek bakıyorum Youtube'daki videolarına.

Belki bir gün olur yahu.

• Bu arabaya bu renk bir harika

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

İnceleme süper. Emeğine sağlik kısa ve öz anlatılmış gerekenler.Bence bu sinifin zirvedinde A 180 var. Alman yapmış Bu hafta fifth gear'da aynı aracin incelemesini izledim. Anlamsız ekranın çirkinliginden oradada bahsedildi. Aracın yol tepkisinin ne kadar iyi olduğundan falan. Bmw1 serisine göre daha klas duruyor. Hele o eski seri A serisini hiç söylemiyorum. Eskisi hamile ineğe benziyordu . Tek sorun arabanin fiyati. Dünyanin geri kalaninda orta sınıfın çok rahat bindiği araba Tr'de üst sınıfa hitap ediyor. İnsanin Amerikan veya Alman vatandaşi olası geliyor.

Teşekkürler.

Ben M paket 1 serisini de beğeniyorum. Hatta 2si arasında kalsam onu seçebilirim. A serisi AMG paket olunca tadından yenmiyor.
    Ancak AMG gerçekten şart, yoksa araç zayıf ve çelimsiz duruyor.

@Thomassee

Teşekkürler.
    Dediğim gibi kızkardeşimin beklenti ve ihtiyaçlarına göre alındı. Kendisi 28 yaşında, Üniversite döneminde jazz ile başladı, bitince civicHB aldık.
    Daha önceden de "daha iyi bir araba için" sözümüz vardı, o da şimdiye kısmet oldu.

Biz aslında Beyaz istedik ama babamız "beyaz almayalım" diye diretince bu renkte karar kıldık. Sonradan da beğendik.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhan555

Geçen sene biraz kendimizi sıkıp A45 AMG almadığımıza pişmanlığım bu araçları gördükçe artıyor.Bu arada hayırlı olsun kazasız belasız kullanın tampon sürtmesi nazar boncuğu olmuş hocam bu arada Civic 1.8 mi? 1.4 mü?

Civic HB 2012 model 1.4 Sport i-shift.

Bu A180'i onun yerine aldık. O da duruyor, satmaya kıyamıyoruz, şu an pasif kullanımda. Sanıyorum! aile içinde kullanıma devam edecek.

*Zaten o da bekliyordu. Konusunu yüzeysel hazırladım. Kontrol ve üzerinden geçilmeyi bekliyor.

• Çokkkk güzel araba kardeşiniz güle güle kazasız belasız binsin.
    En büyük hayallerimden bir tanesi sizin yaptığınız şey. çok araba aldık ama bir galeriye girip beğendiğim arabayı seçip, rengini seçip, donanım anlamında şunu şunu istiyorum paketleyin diyemedim
    Müthiş bir keyif olsa gerek, işe bu şekilde bir araba alsam üzerine toz konsa ceketimle silerim şimdi çocuklar bisikletle arabaya çarpıyor bisiklete birşey oldumu diye merak ediyorum.

Mercedesle ilgili söyleyeceğim tek olumsuz noktada o ekran gerçekten işi bozuyor. yeni b serisinden bir araç denk geldi sırf bu ekran yüzünden aracı almadım desem yeridir. A3 teki gibi konsolun içine girer şekilde yapsalarmış bence bir nebzede olsa daha iyi olurmuş. (bu son cümleyi kardeşiniz okumasın, okuma ihtimali varsa hemen sileyim)

Sormayı unuttum.

Süspansiyonlar ne durumda? Sert bir sürüşü var diye düşünüyorum.

Haklısın ustat AMG paket olmadan şirket arabası gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Çokkkk güzel araba kardeşiniz güle güle kazasız belasız binsin.
    En büyük hayallerimden bir tanesi sizin yaptığınız şey. çok araba aldık ama bir galeriye girip beğendiğim arabayı seçip, rengini seçip, donanım anlamında şunu şunu istiyorum paketleyin diyemedim
    Müthiş bir keyif olsa gerek, işe bu şekilde bir araba alsam üzerine toz konsa ceketimle silerim şimdi çocuklar bisikletle arabaya çarpıyor bisiklete birşey oldumu diye merak ediyorum.

Mercedesle ilgili söyleyeceğim tek olumsuz noktada o ekran gerçekten işi bozuyor. yeni b serisinden bir araç denk geldi sırf bu ekran yüzünden aracı almadım desem yeridir. A3 teki gibi konsolun içine girer şekilde yapsalarmış bence bir nebzede olsa daha iyi olurmuş. (bu son cümleyi kardeşiniz okumasın, okuma ihtimali varsa hemen sileyim)

Hocam ben şahsım adına 2000 yılından beri sıfır araç alıyorum. 2 yıl önce aldığım ile 5 tane oldu. Aileye de (kardeşlerim, baba vs.) hep sıfır aldık(Allah'a şükür).

Sıfır araç alıp, onu kullanmanın tadı bir başka. İlk zamanlar da üzerine çok titriyorsunuz, ama zamanla insan kanıksıyor.
    2003 yılında aldığım kırmızı Corsa'yı öpüp okşardım, her gün silerdim. Ondan sonra, ondan sonra derken şimdi en son aldığıma fırça ile dalıyorum.

Ama sıfır araçlar son dönemde gereksiz bir pahalılık gösteriyor. Araç değiştireceğim zaman(2 sene gibi) 2. el az kullanılmış olanlara yönelecek gibiyim.
    Şimdilik 2.0 Mondeo AT ve çakma Chevrolet Cruze AT ile oyalanıyoruz.

*Dediğin gibi ekran hiç olmamış.

*Kardeşimin konudan haberi yok. Biraz ilerleyince link atacaktım. Okumasında bir sorun yok, rahat olun.

• 1 serisi secmemeniz iyi olmus kalitesi kotu. Cok guzel bir secim yapmissiniz fakat dediginiz gibi 156 bg benzinli cok daha keyifli olurdu belki 122 kagidi unutabilirdiniz. Tekrar dusundumde o fiyat unutulmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Çokkkk güzel araba kardeşiniz güle güle kazasız belasız binsin.

Hocam ben şahsım adına 2000 yılından beri sıfır araç alıyorum. 2 yıl önce aldığım ile 5 tane oldu. Aileye de (kardeşlerim, baba vs.) hep sıfır aldık(Allah'a şükür).

Sıfır araç alıp, onu kullanmanın tadı bir başka. İlk zamanlar da üzerine çok titriyorsunuz, ama zamanla insan kanıksıyor.
    2003 yılında aldığım kırmızı Corsa'yı öpüp okşardım, her gün silerdim. Ondan sonra, ondan sonra derken şimdi en son aldığıma fırça ile dalıyorum.

Ama sıfır araçlar son dönemde gereksiz bir pahalılık gösteriyor. Araç değiştireceğim zaman(2 sene gibi) 2. el az kullanılmış olanlara yönelecek gibiyim.
    Şimdilik 2.0 Mondeo AT ve çakma Chevrolet Cruze AT ile oyalanıyoruz.

*Dediğin gibi ekran hiç olmamış.

*Kardeşimin konudan haberi yok. Biraz ilerleyince link atacaktım. Okumasında bir sorun yok, rahat olun.

bizde sıfır araç aldık ancak hep standart paketlerle. veya ne bileyim beyaz olsun dedik çabuk kirlenmez diye halbuki lacivertini istiyorduk gibi...
    yani gönül isterki gideyim 170 lik sw bir insignia için renk seçeyim, koltuk döşemesi seçeyim, jant seçeyim, donanım paketlerinden kendi istediklerimi ekleteyim, satış görevlileri toplama çıkarma yapmaktan bunalsın

Tabi gönül bunu istiyor ama akıl sizinde yazdığınız şeyi sürekli yaptırtıyor. Aldığım son 3 arabanın ortak noktası 3 yaşını ve 15.000 km yi geçmemiş hatasız araçlar oluşu, sanırım bundan sonrakilerinde hepsi bu şekilde olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 3 Temmuz 2014; 21:52:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Sormayı unuttum.

Süspansiyonlar ne durumda? Sert bir sürüşü var diye düşünüyorum.

Evet sert, bozuk satıhlı yolları hissediyorsunuz. 18" jantlarında etkisi var ama direksiyon ve tepkiler bir o kadar yumuşak.
    Sert süspansiyon hem yolu tutuşu arttırıyor hemde bu araca yakışıyor. Yumuşak olsa tad vermezdi.

Belki AMG olmayan versiyonlar, daha yumuşaktır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.