Şimdi Ara

A119 Araç Kamerası incelemesi 2016 Model 60 Fps !! Kapasitörlü Bangood 66 $ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
72
Favori
66.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim A119 araç kameram yaklaşık bir hafta önce geldi fakat ideal ayarları tam olarak yapamadım sanırım. Menüler Türkçe sanırım son versiyon yüklü.
    32gb kart ile sürekli kayıt yapıyor (araç park halindeyken de) fakat aralıklı kayıdı açtığımda sonraki normal olması gereken videoları da aralıklı kayıt ayarına göre oynatıyor.
    32gb kart ile özellikle park halindeyken sadece araç darbe alırsa(ALLAH korusun) ya da kameranın önünden gelip geçen olursa kayıt yapsın, hareket yokken sürekli kayıt yapmayıp en uzun süreler kayıt yapsın istiyorum.
    128 gb MIXZA kart satın aldım ancak 10-15 günden erken gelmez herhalde.

1. A119 kamera kullanıp, sürekli kayıt yapan arkadaşlar ideal menü ayarlarını(Türkçesini) paylaşabilir mi?
    2. A119 modelin gps kayıtlarını pc de görebilmek için hangi uygulamayı kullanmalıyım?

Bu konularda bilgi sahibi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: Xed

Cok zor ama guzel bicimde bagladim dun kamerayi araca. Kameranin sadece kendisi cok az da olsa gorunuyor. Kablolar tumuyle gizli. Cakmak girisi haric hicbir yerde gorunmuyor bir sey.

Genel olarak cok begendim urunu de @olguerhan sagolsun. Kisa denemelerimde tam ihtiyacimi karsilar gorunuyor. Bir sorunum var yalniz. 32gb lexar karti taktigimda, guc gelir gelmez kayda basliyor ancak 64gb sandisk extreme ile surekli bip sesi cikartip kayda girmiyor. Halbuki karti taktigimda formatsiz oldugunu gorup formatladi. Kendi formatladigi kart ile calismamasi kotu tabi. Lexar ile sorun yok simdilik. Sadece dun aksam oldu bunlar, daha cok yeni. Belki atladigim bir sey vardir. Bu arada firmware tek gorunuyor sitesinde ve urun uzerinde de o var zaten.

Urun cabuk gelsin diye ucretli kargoyla getirttim ama soyle farketmedi. Urunu kargoya sanirim 15 gunde filan verdiler. Dolayisiyla kargo hizli geldi ama toplamda elime gecme suresi yine bir ay civari. Tarihlere cok dikkat etmedim ama saniyorum bu civarda. Bence en dusugunu secin zaten bir hafta farkedecek.

Bir sorum daha olacak. Ben 1080/60 olarak ayarladim cunku goruntude akicilik benim icin daha onemli. Ben kamerayi, bir nevi aksiyon kamerasi niyetine kullanicam. Kaza, guvenlik vs icin degil. Bu nedenle bu cozunurluj ve fps dogru mu? 1440/30 bana bir sey saglar mi ya da 60 olmasi hikaye, zaten bit rate dusuk mu dersiniz?

Ornek goruntu ve montaji paylasirim bir iki gun icinde.

Hayırlısı olsun kazasız belasız günlerde inş, montaj resimlerini bekliyoruz.

Benim favorim her zaman 60 fps

KArt olarak tavsiye edeceğim :http://www.hepsiburada.com/samsung-64gb-microsd-evo-class10-48mb-sn-hafiza-karti-sd-adaptor-mb-mp64da-tr-p-FTHFZSAMEVOMC64GB

sayenizde hocam teşekkürler. yalnız samsung markası firma olarak benim için sahtekarlığı ve düşük kaliteyi temsil ettiğinden ürünlerini kullanmam. aşağıdakini almıştım ancak bir sefer denedim ve olmadı. bir tavsiye var mıdır aynı kart üzerinde deneyebileceğim? bir de kaç dakikalık klip tavsiye edersiniz aksiyon çekim için?

• quote:

quote:

quote:

Cok zor ama guzel bicimde bagladim dun kamerayi araca. Kameranin sadece kendisi cok az da olsa gorunuyor. Kablolar tumuyle gizli. Cakmak girisi haric hicbir yerde gorunmuyor bir sey.

Genel olarak cok begendim urunu de @olguerhan sagolsun. Kisa denemelerimde tam ihtiyacimi karsilar gorunuyor. Bir sorunum var yalniz. 32gb lexar karti taktigimda, guc gelir gelmez kayda basliyor ancak 64gb sandisk extreme ile surekli bip sesi cikartip kayda girmiyor. Halbuki karti taktigimda formatsiz oldugunu gorup formatladi. Kendi formatladigi kart ile calismamasi kotu tabi. Lexar ile sorun yok simdilik. Sadece dun aksam oldu bunlar, daha cok yeni. Belki atladigim bir sey vardir. Bu arada firmware tek gorunuyor sitesinde ve urun uzerinde de o var zaten.

Urun cabuk gelsin diye ucretli kargoyla getirttim ama soyle farketmedi. Urunu kargoya sanirim 15 gunde filan verdiler. Dolayisiyla kargo hizli geldi ama toplamda elime gecme suresi yine bir ay civari. Tarihlere cok dikkat etmedim ama saniyorum bu civarda. Bence en dusugunu secin zaten bir hafta farkedecek.

Bir sorum daha olacak. Ben 1080/60 olarak ayarladim cunku goruntude akicilik benim icin daha onemli. Ben kamerayi, bir nevi aksiyon kamerasi niyetine kullanicam. Kaza, guvenlik vs icin degil. Bu nedenle bu cozunurluj ve fps dogru mu? 1440/30 bana bir sey saglar mi ya da 60 olmasi hikaye, zaten bit rate dusuk mu dersiniz?

Ornek goruntu ve montaji paylasirim bir iki gun icinde.

Hayırlısı olsun kazasız belasız günlerde inş, montaj resimlerini bekliyoruz.

Benim favorim her zaman 60 fps

KArt olarak tavsiye edeceğim :http://www.hepsiburada.com/samsung-64gb-microsd-evo-class10-48mb-sn-hafiza-karti-sd-adaptor-mb-mp64da-tr-p-FTHFZSAMEVOMC64GB

sayenizde hocam teşekkürler. yalnız samsung markası firma olarak benim için sahtekarlığı ve düşük kaliteyi temsil ettiğinden ürünlerini kullanmam. aşağıdakini almıştım ancak bir sefer denedim ve olmadı. bir tavsiye var mıdır aynı kart üzerinde deneyebileceğim? bir de kaç dakikalık klip tavsiye edersiniz aksiyon çekim için?

Kingston tercih edebilirsiniz

http://www.hepsiburada.com/kingston-64gb-microsdhc-class10-uhs-i-45mb-s-hafiza-karti-sdc10g2-64gb-p-FTHFZKNG10G264?magaza=Hepsiburada

Klip olayını anlamadım walla

• quote:

Orijinalden alıntı: xx34.

Merhaba,
    Benim A119 araç kameram yaklaşık bir hafta önce geldi fakat ideal ayarları tam olarak yapamadım sanırım. Menüler Türkçe sanırım son versiyon yüklü.
    32gb kart ile sürekli kayıt yapıyor (araç park halindeyken de) fakat aralıklı kayıdı açtığımda sonraki normal olması gereken videoları da aralıklı kayıt ayarına göre oynatıyor.
    32gb kart ile özellikle park halindeyken sadece araç darbe alırsa(ALLAH korusun) ya da kameranın önünden gelip geçen olursa kayıt yapsın, hareket yokken sürekli kayıt yapmayıp en uzun süreler kayıt yapsın istiyorum.
    128 gb MIXZA kart satın aldım ancak 10-15 günden erken gelmez herhalde.

1. A119 kamera kullanıp, sürekli kayıt yapan arkadaşlar ideal menü ayarlarını(Türkçesini) paylaşabilir mi?
    2. A119 modelin gps kayıtlarını pc de görebilmek için hangi uygulamayı kullanmalıyım?

Bu konularda bilgi sahibi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Park halinde TimeLapse seçeneğini, sürüşte normal video kayıt modunu seçin

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
    Time Lapseki dediğiniz Türkçe menüde aralıklı kayıt. 200ms seçtiğimde araç çalışıp hareket ederken yaptığı kayıtları da time Lapseki den seçilen hıza göre yapıp, pc ya da tv de aynı hızda oynatıyor.
    Ayrıca aralıklı kayıt açıkken de sürekli kayıda devam ediyor. Darbe ya da kameranın önünde hareket olduğunda kayıt yapılamaz mı?

İdeal menü ayarlarını yapan arkadaşlar Türkçe menü ayarlarını paylaşabilir mi?

• quote:

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
    Time Lapseki dediğiniz Türkçe menüde aralıklı kayıt. 200ms seçtiğimde araç çalışıp hareket ederken yaptığı kayıtları da time Lapseki den seçilen hıza göre yapıp, pc ya da tv de aynı hızda oynatıyor.
    Ayrıca aralıklı kayıt açıkken de sürekli kayıda devam ediyor. Darbe ya da kameranın önünde hareket olduğunda kayıt yapılamaz mı?

İdeal menü ayarlarını yapan arkadaşlar Türkçe menü ayarlarını paylaşabilir mi?

Şimdi hareket sensör özelliği ile kayıt açtığınızda anında tepki verip kayda geçmesi 1-2 saniye sürüyor.

Anlık olayları kaçırırsınız. Trafikte kırmızıda durdunuz kamera kapattı kendini aniden birşey oldu o kayıt kayda girmez.

Bunu anlatmak istiyorum. Timelapse modunu park edince elle açacaksınız - sürüşte normal kayıt kullanmalısınız.

Diyelim hareket algılama kayıt var biri geldi koşarak ön tampona tekme attı - kamera açılıp aktiv olup kayda girene kadar o kısım videoya alınmaz.

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.
    Uzun süreli park yaptığımda aralıklı kayıdı elle açıp arabadan ayrılacak, yola çıkarken de park modunu kapatıcam.
    Artık 128gb kartım gelince de time lapse özelliğini hiç açmadan sürekli kayıtta kalmasını sağlamak mantıklı.
    Kamera takılı olan araçta çakmaklıkta sürekli elektrik var ve araç bir yaşında. Şimdiye kadar hiç sorun olmadı.
    Evdeki diğer araç İçin de dün sipariş verdim. Diğer araç 2014 mart trafiğe çıkışlı. Akü ile ilgili sorun olabilir diye powerbank ile kullanmayı düşünüyorum.
    Edit yazım hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xx34. -- 18 Ekim 2016; 10:23:00 >
  • xx34. X kullanıcısına yanıt
    128Gb lık kart sipariş etmişsiniz ama bildiğim kadarıyla A119 64GB'a kadar destekliyor. Tekrar bir kontrol edin isterseniz. Boşyere 128liğe para vermiş olmayın.
    Sitesinde de şöyle belirtmişler:
    -Support TF card class 6 or above up to 64GB (not included)

• N3V3R N kullanıcısına yanıt
    Kartın 64 GB'lık alanını formatlar ve bu şekilde kullanmaya devam eder tahminimce. Sıkıntı çıkaracağını sanmam.

128 GB'lık kartın tamamını kullanamama gibi bir dezavantaj da kaçınılmaz tabii ki bu durumda :)
  • Merhaba @OlguErhan

A119 ile A118c (B40) arasında kaldım. Sizce hangisini almak mantıklı olacaktır ?

Birde A119 99,9$ gözüküyor şuan için üyeliğim olmadığı için indirim uygulayamadım ama indirim kodu çalışıyor değil mi 79$ alabileceğim değil mi ürünü
  • quote:

Orijinalden alıntı: HHHMMM

Merhaba @OlguErhan

A119 ile A118c (B40) arasında kaldım. Sizce hangisini almak mantıklı olacaktır ?

Birde A119 99,9$ gözüküyor şuan için üyeliğim olmadığı için indirim uygulayamadım ama indirim kodu çalışıyor değil mi 79$ alabileceğim değil mi ürünü

Ön cam için A119 tercih edin A118c kamerasını genelde son zamanlarda arka cama öneriyorum

Eğer bütçe sıkıntısı varsa şimdilik A118c alıp ön cama takabilirsiniz. İlerde ön cama A119 alınca bunu arka cama takarız.

Kod Yıl sonuna kadar tüm araç kameralarında geçerli

• N3V3R N kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Araç kamerası satın almamda ve A119 modelini tercih etmemde etkili olan Aykut Bey'e (INTERTECH nickli üye) ait sitede bilgileri paylaşıldı. MIXZA 128gb lık 2 adet kart siparişi verdim yolda. Ayrıca dün ikinci A119 kamera siparişini de verdim.
    Hafıza kartları elime geçtiğinde olumlu/olumsuz tarafları olursa paylaşırım.

• An itibariyle ben de GPS'li bir A119 siparişi verdim

A119 Araç Kamerası incelemesi 2016 Model 60 Fps !! Kapasitörlü Bangood 66 $
  • snoppy kullanıcısına yanıt
    Gearbest e mevcut kredi kartımla ödeme yapamadığım için ben 106 USD ye almak zorunda kaldım. Şanslısınız.

• quote:

Hangi kod hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Küre-i Arz

quote:

Hangi kod hocam ?

CAR18OFF kodu olmalı. Araç kamerası kategorisinde %18 indirim kodu.

quote:

Merhaba,
    Araç kamerası satın almamda ve A119 modelini tercih etmemde etkili olan Aykut Bey'e (INTERTECH nickli üye) ait sitede bilgileri paylaşıldı. MIXZA 128gb lık 2 adet kart siparişi verdim yolda. Ayrıca dün ikinci A119 kamera siparişini de verdim.
    Hafıza kartları elime geçtiğinde olumlu/olumsuz tarafları olursa paylaşırım.

Kameranız şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

An itibariyle ben de GPS'li bir A119 siparişi verdim

Wooww umarım bu modeli beğenirsiniz

• kameranin yanda harici gps girişi varmı acaba? Bende almayı planlıyorum da. Elimde gs90 kameramın gps i var uyar mı uymaz mı merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genckaptan

kameranin yanda harici gps girişi varmı acaba? Bende almayı planlıyorum da. Elimde gs90 kameramın gps i var uyar mı uymaz mı merak ettim.

Gps girişi ayrıca yok takma apratına bütünleşik

• quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

An itibariyle ben de GPS'li bir A119 siparişi verdim

Bu fiyata nasil aldiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.