Şimdi Ara

a101'de çalışmak ve bilgi verebilecek arkadaşlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
75
Cevap
3
Favori
132.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende geçen yaz carfurda çalışmıştım süperdi balıkçılık yapuyordum eğer bir markette işe gireceksiniz carfura girmenizi tavsiye ederim
    ayda 3 tane gizli müşteri oluyor
    10 saat
    2 tane mola 30 ar dakika 1 tane yemek molası 1 saat molada tv izleyebilir tenis oynayabilir sigara vs. içebilirsiniz
    telefon iş sırasında yasakda olsa çok önemli bir şey olunca durumu anlatırdım ben geçerdim köşeye konuşurdum
    yemek + yol karfur karşılıyor
    asgari ücretten biraz fazla alıyorsunuz ben 150 lira fazla almıştım
    onun haricinden beraber çalıştığınız kişiler kıyak adamlar ise zaman hemen geçiyor
    benim öyleydi bol bol muhabbet ediyorduk müşterilerde katılıyordu bazen
    bu yaşıma kadar çok yerde çalıştım en iyi çalıştığım yer karfur diyebilirim
  • Bilindik ve büyük kurumlarda çalışacaksın o zaman özel sektörün memuriyet bölümü gibi bir yerde çalışmış olursun en azından insan gibi çalışır hakkını alır seve seve işine gidersin bunun dışında yükselme imkanlarında varsa sorumlu kişilerle iyi anlaştıktan sonra yükselebilmek o kadar zor değil özel sektörde de ekmek var ama gene kafayı kullanana
  • Ne zaman kasaya gitsem son kullanma tarihi gelen ürünler kasada.Özellikle et ve süt ürünleri.
    Çalışanlara sordum bu nedir diye sözde prim alıyorlarmış bir diğeri ise satmazsak başımız ağrıyor dedi.
    Kızlarda broşür dağıtıyor a101 de.
    Mümkün olduğu kadar gitmiyorum.
  • chewrokee kullanıcısına yanıt
    O zaman sana soruyorum. Hangi firma part time çalışır gibi davranayım ama full time parası alayım diyen birisini alır ? Boşuna ortalığı bulandırmaya çalışma. Cuma gününü söyleyip, sonra yok beni full gibi çalıştırıp part gibi maaş vericekler yalanını ortaya atıp bulandıramazsın. Ayrıca herkes fazla çalıştırmakta. Bölge sorumlusu yardımcı oldu işe girmemde sağolsun diyerek te bulandırmaya çalışma. Neyse fitnecilerden Allah'a sığınırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adolf Mogolo

Ne bekliyorsunuz mesleginiz yoksa okul okumadiysaniz yillarca yattiysaniz bu sekilde calisacaksiniz

Herkesin "insan" gibi. Emeği sömürülmeden çalışmaya hakkı var.
    Düzen bozulduysa gariban insanların suçu ne ?
    Her ilçede 3 tane mağaza olan a101 bu kadar büyüyorsa patronları zenginliğine zenginlik katıyorsa orda bir emek sömürsü vardır.
    Aynı şey bim içinde geçerli.
    Allah hepsinin belasını versin
    Ne güzel ülke valla. Çiftlik gibi maşallah. Kimi kime şikayet edecen? Bakandan işveren olursa böyle olur!
  • Ya beyler ben salı günü başlıcam a 101e evrakları filan imzaladım yorumları okuyunca keşke girmeseydim diyordum ama neyse acil paraya ihtiyacım var o yüzden girdim 15 20 gün çalışıp sonra ben çıkıyorum desem para mı verirler mi yada başka is buldum çıkıyorum desem sıkıntı olmaz heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dunsparce

Ya beyler ben salı günü başlıcam a 101e evrakları filan imzaladım yorumları okuyunca keşke girmeseydim diyordum ama neyse acil paraya ihtiyacım var o yüzden girdim 15 20 gün çalışıp sonra ben çıkıyorum desem para mı verirler mi yada başka is buldum çıkıyorum desem sıkıntı olmaz heralde

girdiniz mi hocam bir de sizden duyalım :)
  • Beyler a101 lanet olsun

22 Ekimde girdim 31 de 570 maaş yattı.

Herneyse beni 1 kasımdan itibaren başka mağazaya verdiler şuan 7 gün oldu yeni mağazaya gireli ve 7 günde toplam 150 lira açığım çıktı.

Diğer mağazada hiç açığım yoktu hatta fazlam çıkıyordu.

Bu mağazaya ulaşımımda zor oluyor.

Yarın konuşup işten çıkmayı düşünüyorum ama 150 lira açığı isterler sizce bunu vermelimiyim? Arada sırada başkasıda geçti kasama

Birde 7 gün çalışma paramı ay sonu verirler mi yada 150 lira açığı vermezsem keserler mi lütfen yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akıllıçoççuk -- 7 Kasım 2016; 23:30:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem2014

Merhaba arkadaşlar.
    Bende A-101 de çalışmadan önce burada yazılanları epeyce okumuştum.
    Olsun bir gidip göreyim dedim ve girdim işe, gördümki burada yazılanları çoğu doğru söylüyor.
    Hemen anlatmaya başlıyrum.
    İş görüşmesinde gözünüzü boyarlar. yok personel kalmazsın, yok yükselme şansın var, diye kandırırlar.
    Çalışma saatleri bayağı bir esnektir. 2 vardiya diye anlaşırsınız başta ama öyle değildir: Anlatayım:
    Sabah 8:30 da 2 kişi mağazayı açar, siz ve başka bir arkadaş. Dinlenme olmadan 12:30 a kadar
    kendinizi attıysanız iyi, çünkü 12:30 da öbür vardiyada çalışan 2 kişi iş başı yapar.
    neyse 15 dakika en fazla 20 dakika dinlenirsiniz. 17:30 da kasanızın çıkışını alırlar. saydın ettin
    diyene kadar iyi ihtimal 18:30 da mağazadan çıkarsınız. Ama durun oda nesi? Eleman eksikliği var
    ki bu zaten hep olur, siz yine full çalışırsınız. Yani akşam 22:30 da mağazadan çıkarsınız. Abartmıyorum.
    Fazla çalıştığınız saatler geri verilmez.
    Sık sık eleman eksikliği yüzünden haftalık izninizi bilekullanamazsınız.
    İstediğiniz zaman şöyle derler: "Dur bi yaa zaten eleman eksik ne izni."
    Ayda 1 kere envanter olur.
    Yani mağazada ne var ne yok A dan Z ye hepsi sayılır. Yani gece 2 mi desem 3 mü desem
    onu artık gidip görürsünüz.
    Bölgede yeni mağaza açılır(açılış mağazası):
    Oraya götürürler. sabah 4:30 gibi çıkmıştık biz.
    Perşembe günler indirim günüdür, full kalırsınız.
    Çarşamba akşamda indirim reyonu hazırlığı
    yapıldığı için 23:00 de çıktıysanız çok şanslısınız( perşembe gününün indirimli ürünlerinin hazırlanması)
    Verdikleri 3 kuruşla sizden maximum performans beklerler. Hiç ama hiç kendinizi beğendiremezsiniz.
    Yaptıklarınızda mutlaka birşeyler eksiktir ve yüzünüze vururlar.
    Kasanız hergün hesaplandığı için çıkan açıklar ay sonunda sizden istenir, vermezseniz maaşınızı
    bloke ederler.
    Sürekli kasada + çıkarmanız gerekir, yoksa sizin cebinizden çıkar.
    İlk ay 150 tl vermiştim ben.
    Her hafta çarşamba günleri insört(broşür) dağıtımına çıkartırlar.
    Her sabah sakal traşı olmanız gerekir. Yoksa sizden savunma isterler.
    3 savunma direkt iş çıkışıdır.
    Sosyal hayatınız sıfıra iner.
    Yapılması gereken ve sizden beklenen işler çok olunca robota dönersiniz ve bir zaman sonra
    kafanız şarj etmemeye başlar. (Tecrübeyle sabit).
    Ben şu an 2. ayın içerisindeyim. İşten çıkan personel sayısı 5.
    Çıkanların yerine hemen eleman gelmediği için siz yine full çalışmaya devam.
    Akşamları bütün mağaza süpürülüp paspas atılır.
    Her akşam dolaplarda ürün skt(son kull. tarihi) kont. yapılır.
    Hasta oluncada gelmeniz gerekir. Eğer işe gelmezseniz mağaza sorumlusu size şöyle der:
    Bölge sorumlusuyla (sizi işe alan kişi) konuştum. İşe gelme, istifanı yaz.
    Mağaza sorumlusu olabildiğince çok iş yaptırır.
    İlk 10 gün izin kullanamazsınız.
    Şimdilik aklıma gelenler bu kadar.
    Eğer acil paraya ihtiyacınız varsa girin.
    Kısa süreli çalışmak, boş kalmamak için girin.
    Ama unutmayın ilk ay açık vermemeye çalışın.
    İşi bilmediğiniz için mağaza sorumlusu size kasiyer açığı çıkartıp para koparabilir.
    Kafanızın yatmadığı hiçbir yere asla ve asla imza atmayın.
    Bizler eşek olduktan sonra semer vuran çok olur.
    Eğer biz bu işe sesimizi çıkarmış olsak hiç böyle bir İŞ HAYATI olur mu!?

Hocam bi yardım et

• akıllıçoççuk kullanıcısına yanıt
    Valla knk ben girmedim son anda direkten döndüm tecrübeli bi elemanları konuş bu konuyu bence

• Hocam durumu çok iyi özetlemişsin. Bu tarz yerlerin alayı aynı.
    Arkadaşlar!
    Kendinizi ne olursa olsun ezdirmeyin. Eğer bir iş, sizi mutsuz ediyor ve kendinizi değersiz hissettiriyorsa basın istifayı çekin gidin. Bu konuda sert olun ve kötü adamı oynayın.
    Verecekleri üç kuruş için sırtınıza semer vurmalarına izin vermeyin.
    Bu arada aklınızda bulunsun, fast food sektörü daha da beterdir!
  • Tek bildiğim A101'de çalışılmaz. Çok çalışanla sohbetim oldu; hepsi 2. dk'dan sonra küfüre başladı.
  • Vay la olaylara bak.. SGK Denetmen yardımcılığını kazandım,kısmetse yılbaşına doğru başlarım. Böyle ufak ufak gördüklerimi de yazıyorum aklıma.. Ben oraya girip "tuyu bitmemiş yetimin" bile sorumluluğunu üstüme alıyorsam elimden geleni yapmak boynumun borcudur.. Şikayet edin bunları kurumlara arkadaşlar,edin ki bunların yakasına birlikte yapışalım..

• Kardeşim kasa çıkışını aldıktan sonra kasandaki paraları sayman gerekiyordu. İnş başkasına verip saydirmadin kasayı. Öyle olduysa 500 de açık çıksa vermek zorundasın. Birde senin kasana kimse geçemez. Herkesin kendi kasası vardır. Sifreside vardır. Nasıl guveniyorsunuz millete. Para bu para. Adamı dinden çıkarır.
    Geçmiş olsun ne diyelim.

• Çalışmayın şu marketlerde artık.
    Millet çakal olmuş.

• A101 Den bir şey almayacağım artık bu ne ya lanet olsun böyle firmaya boykot edicem herkese anlatıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: j&j

Vay la olaylara bak.. SGK Denetmen yardımcılığını kazandım,kısmetse yılbaşına doğru başlarım. Böyle ufak ufak gördüklerimi de yazıyorum aklıma.. Ben oraya girip "tuyu bitmemiş yetimin" bile sorumluluğunu üstüme alıyorsam elimden geleni yapmak boynumun borcudur.. Şikayet edin bunları kurumlara arkadaşlar,edin ki bunların yakasına birlikte yapışalım..

Ne mezunusun? Maaş ne kadar hocam

• Eşek olana semer vuran çok olur. Zaten buralarda çalışanlar da doğru düzgün okul okumuş insanlar olmuyor. Birisi size gelip 5,000 TL maaş ile masa başı iş teklif etse hemen atlarsınız değil mi? Pek hiç kendinizi sorgular mısınız hak edip etmediğinizi... Kusura bakmayı ama siz de bu sistemin çakallarındansınız, bu hayatı o şekilde yaşamayı hak ediyorsunuz.
  • Maliye mezunuyum hocam.. Kpss artı kurum sınavı ile giriliyor, A kadro mesleklerden.. 3200 civarı başlangıç maaşı

• Bir de utanmadan sıkılmadan devlet büyüklerimiz (!) tv karşısına geçip memur kafasından kurtulmamız lazım diyor. Memur olmayan insan insanca çalışabiliyor mu? iş şartları neler? Ne kadar fazla mesai yaptırılıyor? Hiç kimsenin umrunda değil yeter ki çark dönsün sonra fırsatını bulan neden yurt dışına kaçıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.