Şimdi Ara

A101 Vestel led ampül 4.95₺ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
6.696
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu tezinizi açıklar mısınız biraz. Çünkü benim banyomda ve mutfagimda sarı var fakat odalarda beyaz kullanıyorum. Öğrenci olduğum için ders çalışırken uykumu getiriyor sarı ışık bana kalsa hepsini beyaza çevirecem de zararı var mıdır bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hitlerin Bıyığı -- 1 Ekim 2017; 16:2:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

Beyler vestel ampul 3 ayda bozuldu. Birdahada almam. Philips ve powerkey dışında bir daha başka marka almam vestel asla almam.

bende aldim , banyado bir armatür var ona taktım .. 2 haftada bozuldu.. fakat degistirdiklerimde sık sık bozuldu..

evin her bir tarafinda en az 20 tane ayni vestel led var 1 yili gecti tik yok..

uzun lafin kisasi asil sorun ampulde degil duyda.. bazen akim atlamasi vs gibi sebeplerde ledi hizli bozuyor.. banyodaki bu 3. led hep bozuluyor .. duy marka felan tanimiyor.. onune geleni bozuyor.. buna dikkat

Duyda sıkıntı yok diğer markalar canavar gibi çalışıyor. Bimde powerkeyin fiyatı düşmüş az önce aldım sorun yok şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: farang

ben kullanıyorum 1 sene gibi bir zaman geçti wc ye taktım sürekli aç kapa sıkıntısız kullanıyorum. belki elektrik tesisatınızla alakalı bir sıkıntı olabilir.

Hayır evde philips, petrix, powerkey, tekfen var sıkıntı yok.
  • şoktaki sakura led ampül bimdeki powerkeyden daha iyi mi beyler alan deneyen var mı ona göre ona geçiş yapalım
  • xxlboy kullanıcısına yanıt
    Hocam banyo ile diğer odalar aynı değil çünkü banyoda su faktörü var banyoda nem çok olduğu için bozulmasına etki ediyor olabilir

• ledlerin en büyük düşmanı ısı, eğer ciddi derecede ısınıyorsa kısa sürede bozulması muhtemel. vestel serilerde sanırım fiyatı arttırmamak için malzemeden kısmaya gitmiş, bu sayede aynı fiyat ama düşük kalite ürün olmuş. tabi makrodan aldığım markasını hatırlayadığım ampuller 2 seneyi aşmıştı. fiyatı da 4 lira falandı, aynı fiyata 2 tane de makel aldım çok sık kullanmıyorum ama tuvaletteki arada pır pır yapıyor kapatıp açınca düzeliyor, sanırım ölecek ama haftalardır bu şekilde yaşamaya çalışıyor diğerinde problem yok ama, 5-6 ay olmuştur bunlara.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vestel'in ilk iki serisini kullanmaya devam, sıfır sorun nazar değmesin.

%25 kod buldum, daha alacağım 4 tane

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hitlerin Bıyığı kullanıcısına yanıt
    ciddi bu olayı ben de merak ediyorum bilen biri aydınlatsın.
  • osram 5wat almıştım 2011 de cam alimiyum gövde 6 senedir canavar gibi maşallah şimdi satilan led ler plastik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hitlerin Bıyığı

Hocam bu tezinizi açıklar mısınız biraz. Çünkü benim banyomda ve mutfagimda sarı var fakat odalarda beyaz kullanıyorum. Öğrenci olduğum için ders çalışırken uykumu getiriyor sarı ışık bana kalsa hepsini beyaza çevirecem de zararı var mıdır bilmiyorum.

Birincisi benim "tezim" falan değil bu durum, biraz araştırma yaparsanız anlarsınız. Cep telefonlarında da belli bir saatten sonra ekran sarıya dönüyor, onun gibi yani gece uykun kaçmasın diye ekran sararıyor, mavi ışık yani soğuk beyaz uyarıcı görevi gördüğünden cep telefonu ekranını bu şekilde ayarlamadıysan gece telefonla uğraştıktan sonra uykun hemen gelmeyebilir. Önceki mesajımda da belirttiğim gibi, dikkat gerektiren işler yapılıyorsa beyaz ışık uyku kaçırdığı için ve odaklanmayı sağladığı için beyaz ışık kullanılmalı. Oturma odası ve yatak odası gibi rahatlanılması gereken yerlerde sarı veya sarıya yakın gün ışığı kullanılmalı. Ders çalışırken uykun gelmesin istiyorsan beyaz ışık kullanmalısın.

• Ben kipadan aldım aynı fiyattan 9w baya aydınlatıyor efsane fiyat ben çok beğendim. Tavsiyedir 2 tane daha alıcam bitmeden. (sarısından aldım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feiter -- 3 Ekim 2017; 12:13:14 >
  • 2 sene önce migros kampanyasından almıştım hala uzun süredir bozulan olmadı
  • Geçen yıl yine indirime girmişti yanlış hatirlamıyorsun 5.95 e satılmıştı.O zaman evin bütün lambalarını değiştirmiştim (bir kaç a101 gezerek) 30a yakın ampül aldım süper aydinlatıyor hiçbiride bozulmadı 5tanesi yedekte duruyor daha bozulan olmadığından hiç kullanmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hitlerin Bıyığı kullanıcısına yanıt
    3000 kelvin sarı ledler uygun mudur gün ışığı olarak oturma odası ve salonda ondan kullanmaktayız
  • .Eray. kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum hocam tıp öğrencisiyim fakat henüz göz stajını almadım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hitlerin Bıyığı

bilmiyorum hocam tıp öğrencisiyim fakat henüz göz stajını almadım :)

tıpda dersi varmı bilmiyorum hayata atılınca auto. ögrenirsin zaten..
  • 3 liram gitmesin vestele karanlıkta otururum genede vestel almam
  • errorman_cem kullanıcısına yanıt
    ben de öyle düşünüyorum bilhassa şu yabancı marka telefonlara ek vergi getirtmeye çalışmalarından sonra . fakat sıcak fırsatsa eğer vestel mestel takmıyorum alıyorum
  • Almayın bunlardan eve aldık her odaya 2 ay geçmeden 3 ü bozuldu tavsiye etmem sonradan uğraştığınıza değmiyor.

• İlk vestel ampuller gerçekten iyiydi ki 2 yılı geçti hala bozulan olmadı, o seriden sonra aldığım hemen hepsi bozuldu. 1. haftada bozulan mı dersin, 2 ayda bozulan mı.

Sakın almayın, iyi denilenler de o eski ,ilk serilerdi. Zoka olarak satmışlar.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.