Şimdi Ara

A101 TOSHIBA 16GB SDHC (13,95), SANDISK 32 GB USB 3 FLASH BELLEK (24,95)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
26.090
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.a101.com.tr/tr/Afis-Yazdir.aspx?SolBannerID=859

Bugün A101'e gittiğimde gördüm beyler, işinizi görürse gidin kapın derim. Şu 16GB sdhc umarım telefon için iyi olur. HTC One M8 var umarım problem çıkarmaz.

• a101 25 şubat sayfasında var.

http://forum.donanimhaber.com/m_114615570/tm.htm
  • Görmedim ben onu, kirlilik yaratıyorsa kaldırılabilir hocam.
  • İki gün önce Sandisk 32 GB USB 3.0 bellekten aldım. 25 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım, kalıbımı basarım bu benim Toshiba USB 2.0'dan daha yavaş. Şu anda max 10.4 ~ 10.5 mb/s hız ile yazıyor.

USB 3.0 diye alırsanız kesinlikle pişman olursunuz. Ben hayatımda böyle USB 3.0 görmedim. Bence ucunu maviye boyamışlar, USB 3.0 diye adam kerizliyorlar. Gitti bizim 25 lira....
  • Haplo kullanıcısına yanıt
    Sandisk' in Ultra ve Extreme serisi haricindeki USB 3.0 ürünlerinin, iyi çalışan USB 2.0 ürünlerden pek bi farkı yok malesef. Almadan önce benchmark sonuçlarına bakmak gerek.

SDCZ48-064G-U46 kodlu üründen aldım. 35 MB/S yazıyor, okumada 100 MB/S civarında seyrediyor. Alınacak ürün bu aslında.
    Extreme serisi yazmada 100 MB/S civarlarında okumada 250 MB/S geçtiği bile oluyor. Hızlı USB isteyenlere uygun ama fiyatları yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madbrave -- 26 Şubat 2016; 11:16:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madbrave

Sandisk' in Ultra ve Extreme serisi haricindeki USB 3.0 ürünlerinin, iyi çalışan USB 2.0 ürünlerden pek bi farkı yok malesef. Almadan önce benchmark sonuçlarına bakmak gerek.

SDCZ48-064G-U46 kodlu üründen aldım. 35 MB/S yazıyor, okumada 100 MB/S civarında seyrediyor. Alınacak ürün bu aslında.
    Extreme serisi yazmada 100 MB/S civarlarında okumada 250 MB/S geçtiği bile oluyor. Hızlı USB isteyenlere uygun ama fiyatları yüksek.

Ne kadar kötü olabilir ki dedim; sonuçta USB 3.0 olmanın da bir standartı vardır diye düşündüm. Ama böylesini kesinlikle beklemiyordum. Ucuz etin yahnisi cidden yenmezmiş. Memur USB'si yapmışlar. Bilgisayardan bilgisayara doc, xls, ppt taşısın anca. Kâbus gibi... 20000~50000 kbit/s videoları okuyacak gücü televizyona sağlar mı onu merak ediyorum şimdi.
  • Sandisk alınmaya değecek bir marka değil extreme serisi iyi güzelde fiyatları 110 tl civarında amazondan 12$ iken 64gb pny flash bellek aldım kargo 5$ kuponla bedavaya geldi 36 tl ye aldım okuması 185mb , yazma 90mb bence yeterli bi hız sandisk in nerdeyse 3 te 1 i fiyatında

Bu çöp disklerede para verilmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 26 Şubat 2016; 18:29:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15mb yazma varmış diye 3.0 belleği aldım, okuma 140 zaten. İşimi görecek kadar çalışıyor, zaten kırk yılın başı lazım oluyor.
    Fatih şube de son 2 3 ayın bütün flash bellekleri bulunuyor satılmamış. Dün gelen sandisk de 2 adet daha vardı galiba.

Edit: kocamustafapasa caddesindeki, sankiyedim camii ilersi, şok karşısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kitmaker -- 26 Şubat 2016; 14:12:28 >
  • Okuma hızı çok iyi ama yazma hızı baya düşük. 3,0 portunda yaptığım testlerde 16gb versiyonu 130mb okuma 16mb yazma değeri vermişti. Benim için okuma biraz daha önemli, 4K tv de yüksek çözünürlükte video izlerken okuma iyi oluyor. Fakat en azından yazma 20 25mb olaydı iyi olurmuş

Eski laptopta usb2.0 da yaptığım testlerde nedense dünyanın en hızlı belleği de olsa 9mb yazma 9mb okuma hızını geçemiyorum flash belleklerde. Harici 3,5 disk ile 25mb yazma 50 60 okuma hızlarını görüyorum da neden flash belleklerde böyle oluyor anlamadım.

16lığı bozuldu gerçi durduk yere. ışığı falan yanmıyor fişinde attığım için çöp oldu ama yine böyle okuması yüksek bellek lazım acaba 32liği alsam mı kararsız kaldım. Bu fiyat bandında başka ne önerirsiniz var mı aklınızda bir bellek ? boyut önemli değil büyükte olsa sorun olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 26 Şubat 2016; 14:31:16 >
  • Okuma yazma hızı yüksek olanların fiyatıda yüksek.Hem usb3.0 desteklesin hem 32 gb olsun hem ucuz olsun derseniz alabileceginiz ürün bu.Okuma yazma çok önemliyse fiyat çıkın yada boyutu düşürün.
  • http://www.hepsiburada.com/silicon-power-marvel-m70-32gb-usb-bellek-sp032gbuf3m70v1s-pm-bdsp809245

32GB usb 3.0 da bu ürünü tek geçerim. 80 MB yazma, 200 MB okuma hızında. 2 ay önce hızlıal.com dan aldım. Çok memnunum. Sandisk extreme de var ama onun fiyatı bunun nerdeyse 2 katı. Şiddetle tavsiye ederim.

• a101'den aldığım 32 gb'ı iade edeyim o zaman. Daha açmadım direk iade edeyim
  • Ben de sandisk 32 gb usb 3.0 flash disk aldim 25 tlye. Gecen ay teknosadan 64lugunu 70 tlye almistim. İhtiyaci olanlar bence kacirmasin 25 liraya.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.