Şimdi Ara

a101 hafta sonu kaçığız (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
8.863
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ottoserdar

quote:

Orijinalden alıntı: frux

A101 de satılan Trabzon Kebir tereyağı çok güzel.. Yarım kiloluğu 12 lira
    Tereyağını tavada biraz kızdırınca kokusundan belli eder kendini..
    Başka marka tereyağların çoğunun tadı margarin gibi oluyor..

İçeriğine baksaydınız renklendirici kullanıldığını görürsünüz

Yani çakma tereyağı

Trabzon Vakfıkebir'de fabrikasını biliyorum.

37 yıldır satın aldığımız tereyağı.. Piyasanın en iyi tereyağıdır.

Diğer tereyağları gibi sapsarı değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 2 Ekim 2016; 18:01:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamburger46

Türkiye ithal muzdan %145 vergi alıyor. Hatta Ekvador başbakanı Türkiye'ye geldiğinde bu konudan yakınmıştı ama indirim yapılmadı sanırım. Çünkü Türkiye'deki muzun en az %80'i oradan geliyor. Dünyanın en bol ve ucuz meyvelerinden ancak Türkiye tarımsal faaliyetleri korumak için kolay kolay meyve sebze ithal etmiyor, ithal ettiğinden de fahiş miktarda vergi alıyor. Meyve sebze ithalatı hem cari açığı artırır hem de Türkiye gibi tam gelişmemiş ülkelerde tarım faaliyetini de öldürür. Çünkü insanlar çiftçiliği bırakıp makina üretemiyor ve tarım ürünlerini de makinalara ürettiremiyor gelişmiş ülkelerdeki gibi.

Avrupa Birliğinde her mevsim uygun fiyata her meyve sebze bulunuyor. Türkiye'deki gibi sera ve hormonlu da olmuyor. Orada kışken mevsimin yaz olduğu Brezilya, Güney Amerika gibi ülkelerden geliyor hiçbir sınırlama olmadan. Birkaç tane porsche, mercedes satınca bir gemi dolusu karpuz-kavun alabiliyorlar ocak ayında. Tabi bu serbestlik sadece mevsimi dışında satılan ürünler için geçerli. Mevsiminde eşik fiyatın üstünde satılması kaydıyla ithal edilebiliyor. Mesela İspanyol Domatesi 2 Euro ise 2,20 Euro altında hiçbir ülkenin domatesi satılamıyor.

Konu iyice dağılmış ben de meraklılarına biraz açıklama yapayım dedim

Oyle de tamam mantik dogru ama art niyet var. Devlet ne icin var sadece ihraciti min yapip kalkinmayi mi saglamak insan ne olacak yuzde 145 vergi alip muz yemek isteyen insanlarin muz yiyememesi ne demek adalet mi komsuna git bulgaristan muzun kilosu 2 -2.5 lira orada ulkesini gelistirmek istemeyen devlet mi var? Durumdan sadece bahsediyorsan tamam ama bu devlet jargonunu destekliyorsan kimse aptal degil ihtalat ihracat yerli urun numarasini yemez. Bu devletin pirlantadan vergi almayan bir sistemi var.Yiyen kerizler yuzunden zaten bu durumdayiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 13 adet hayat su da ben aldım 25 lira tuttu
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

13 adet hayat su da ben aldım 25 lira tuttu

arıtma cihazı alsaydın bir taksitini ödemiştinhamallıkta yapmazdın ucuz bile değil nebiçim fırsatbu

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

arıtma cihazı alsaydın bir taksitini ödemiştinhamallıkta yapmazdın ucuz bile değil nebiçim fırsatbu

Otomobil genel sarmıyor demi artık arıtma cihazı pahalı hocam +1300. Kiracıykende alıp napayım?

• quote:

quote:

quote:

Otomobil genel sarmıyor demi artık arıtma cihazı pahalı hocam +1300. Kiracıykende alıp napayım?

orada berke turbo fiyesta terörü variyi markalar pahalı haklısın bms gibi.

geçenlerde koçtaşta 400-500 liraya 6 aşamalı arıtmalar gördüm bana mantıklı geldi.pahalı arıtmaların filtreleri 200 lira civarıyken komple makine satınca uçuk fiyatlar istiyorlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

orada berke turbo fiyesta terörü variyi markalar pahalı haklısın bms gibi.

geçenlerde koçtaşta 400-500 liraya 6 aşamalı arıtmalar gördüm bana mantıklı geldi.pahalı arıtmaların filtreleri 200 lira civarıyken komple makine satınca uçuk fiyatlar istiyorlar

O üç beş idiotu idam etseler keşke

Hocaö valla tüketiciyw 1300 küsürlü rakamlar.25 tl ye aldığım 13 adet 5 litre 1 ay garanti gidiyor.yılda 300 tl yapar. Cihazı alsam 4-5 seneyi peşin vermiş olacam üstüne su faturasıda olacak.5 semeye cihaz pert olur zaten.6 ayda bir filtrede almak gerekiyor.işletme maliyeti yüksek malesef.kart kampanyasına denk getiriyorum ayrıca.bugun 2 tl ye aldığımı 1,6 tl ye malettim mesela

• labidu kullanıcısına yanıt
    o kadar az kullanıyorsan haklısın,bimdeki 5 lik sırma sular daha ucuz değilmi

bide şu var arıtmaların filtresi 1-2 yılda bir değişiyor,ama dediğin gibi sana ekonomik olmayabilir.annemlerde bms marka vardı 15 yıl kullanıp yenisiyle değiştirdiler,yinede sağlamdı satan adamlar indirim yapıp yeni modelini verdiler

• @ufuk-34JD58
    Hayat su daha güzel içimi var.kampanya olmadığında bimden alıyorum.sadece içmeye kullanıyorum suyu :) yemek çay kaynatılmış musluk suy

• ingiltere'de 50p ye yani onlar icin nerdeyse 50 kurusa tl ye cevirince 2 tl ye muz satiliyor marketlerde.. ( kolombiya'dsan geliyor genelde) ama marketler muzdan kar etmiyor hatta zarar ediyor satis yaparken... amac muzdan kar etmek degil zaten, muzun satilmasini saglayip yanindaki urunlerden kar etmek...

turkiye'de muz yetisiyor ustune ithal ediliyor ve 4.5 liraya firsat diye seviniyoruz... bu ulke hic bir zaman bu kadar kotu yonetilmemistir sanirim....
  • Biz köyde 25 tl den alıyoruz kilosunu.
    Gayette güzel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim oradaki A101'de cam kutuların köşesinde 10 tane vodafone hat falan vardı bunun kampanyası mı oldu bi aralar sordum 55tl dedi çalışan, bilen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi costanT14 -- 2 Ekim 2016; 23:53:27 >
  • yenı hafta sonu kaçıkta görusmek üzere
  • tereyağıyla ilgili maşallah çok bilgiler (!) yazmışşınız da ben size asıl bilgiyi vereyim. bu markayı bilmiyorum ancak piyasada çoğu BÜYÜK marka dediğiniz firmaların tereyağları paketlenmiş ithal yağdır. amerika dan ülkeye teslim 8 liraya temin ederler. Nası ve neden olduğunu araştırmak size kalmış. yani istense bu paralara çok rahat tereyağ satılabilir
  • krstarica kullanıcısına yanıt
    Amacım ekonomi veya siyaset tartırşmak, birilerini yermek veya övmek değil. Burası zaten yeri de değil. Ben sadece bir iktisatçı olarak durum özeti yaptım.
  • hamburger46 H kullanıcısına yanıt
    Desenize bizden daha iy biliyorsunuz durumun rezaletini ve vehametini.

Ulkenin insanina muzu bile cok gorenler var daha ne olsun

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.