Şimdi Ara

A101-Aldin Aldin- Samsung 55Mu7350 - 3599TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
7
Favori
72.601
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ku serisi 100 hz... Kronik isik sizma sorunlu bir tv.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Ku serisi 100 hz... Kronik isik sizma sorunlu bir tv.

Ku serisi ve mu7000 serisi 50 hz. Ku serisinde kronik ışık sızması yok. Ekranda titreme sorunu şikayetleri var ama benim aldığım samsunglarda (50ku7000- 60ks8000- 49ks8500) iki sorunda yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

quote:

Orijinalden alıntı: sadistica

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sadistica

quote:

imkan varsa kesnilikle 100hz alın.
    kayan yazılarda çok farkediyor
    cnntürk hd yi açın.
    kayan altyazıdaki minik cnn türk logolarındaki TÜRK yazısına bakın anlarsınız :)

arkadaşın dediği doğru. ben yayından zannediyordum bazı kanallarda kayan altyazılar sıkıntılı

Hangi TV de ?

http://www.samsung.com/uk/tvs/full-hd-h8000/UE65H8000STXXU/

sizintv 8 serisi sıkıntı olmaması lazım.

bazı hd kanallarda altyazı akarken donuyor. yayından kaynaklandığını düşünmek istiyorum ama bilgim yok. tvden deyip geçiyorum

• Tv yi aldım ve kurulumu yapıldı. ilk izlenimlerim fiyatına göre iyi olduğu yönünde. full hd ve özellikle 4k videolarda çok başarılı, kanal geçişleri idare eder. Ancak hareketli sahnelerde Hz değerinin düşük olduğu hissediliyor gibi geldi bana. Diğer kullanıcılar da yorumlarını belirtirse faydalı olacaktır.

Aslında bütçemi bayağı zorlayıp lg 55c6v oled almak istiyordum. Oled için borç batağına girmeye gerçekten değer mi acaba görüşlerinizi bekliyorum.

Bir de oled almaya karar verirsem kurulumu yapılmış olan tv yi iade etme imkanım olur mu?

teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emremre82

Tv yi aldım ve kurulumu yapıldı. ilk izlenimlerim fiyatına göre iyi olduğu yönünde. full hd ve özellikle 4k videolarda çok başarılı, kanal geçişleri idare eder. Ancak hareketli sahnelerde Hz değerinin düşük olduğu hissediliyor gibi geldi bana. Diğer kullanıcılar da yorumlarını belirtirse faydalı olacaktır.

Aslında bütçemi bayağı zorlayıp lg 55c6v oled almak istiyordum. Oled için borç batağına girmeye gerçekten değer mi acaba görüşlerinizi bekliyorum.

Bir de oled almaya karar verirsem kurulumu yapılmış olan tv yi iade etme imkanım olur mu?

teşekkürler...

Hocam öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın derim 1 kaç foto ve video cekebilirmisiniz acaba bende evlenicem diye aldım ama nette hiç videosu yok tvnin bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN A.

quote:

Orijinalden alıntı: Neo59

İyide zaten taksit sayısını alım oranları düşsün diye yaptılar. Parası olmayan almasın arkadaş, banka kapına icra memurlarını dayayınca ağlayıp sızlamaktansa 55 inç tv olmadan yaşamak daha iyidir.

Böyle saçma şey olmaz adam 6 da olsa 12 de olsa taksit sayısı icralık oldu mu gene olur. Belki ben 2500TL'lik yerine taksit sayısı 12 olursa daha iyi bir şey alabilirim. Bu ne olacak? Devlet vatandaşına aza kanaat getirin diyor, kendileri malı götürüyor... İcralık sayısı rekor kırıyor sürekli...

Bankalar 1.500 TL alan adama 10 milyarlık kart verirse daha bu millet çok icralık olur.Mesela komşusu gidiyo bi TV alıyo diğeri benim ondan neyim eksik diyip gidiyo oda alıyo emin olun toplumun yarısından fazlası bu mantıkla bişey alıyor evine.önce bu kafanın düzelmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 10 Haziran 2017; 8:57:41 >

• Lg tvleri daha çok beğeniyorum fiyatları Samsunga göre daha uygun, kıyaslama aşağıda.

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/72797-80532/lg-55uh750v_samsung-55mu7350/
  • Joker1453 çok teşekkür ederim yardımcı olmak isterdim ama pek anlamıyorum bu fotoğraf video yükleme olaylarını.

• Ben 1 dönem beyaz eşya mobilyacıda çalıştım. Düğün eşyası alan bir eve malları götürürken işte çekyatı yatak odası vs işte aklınıza be gelirse. Biz daha yeni gelip kamyonetten malları taşıcaz eve sonrada kurulum yapıcaz. Mahallenin bütün bayanları evde olur resmen , işte ne almış kaça almış vs ,,, zaten ağır malzemeler taşıması zor bide bayanlarla uğraşırız çok bağırdığım olmuştur işimiz bitsinde gelin bakın diyip kovmuşumdur. Böyle bir ülkedeyiz işte. Sanane ne almış kaça almış kendi evin bak dimi. Hele bu kolu komşu ne kadar lafını acayip gıcık kapıyorum.

Hatta bir anımıda anlatıyım gene böyle ramazan ayı oruçluyuz. Teyzemin biri geldi 2 tane çekyat aldı yaylı kelebek makaslı olandan. Evine götürdük daracık merdivenlerden 3. Kata çıkardık. Kurduk mağazaya geri geldik. 15 dakika sonra geldi ne dese beğenirsin , çekyatların rengi perdeme uymadı değiştirelim diye. Mantığa bak almadan önce bakma planlama sonra böyle de.
    Sonuç tabiiki değiştirmedik. Git perdeni değiştir dedik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belo3 -- 11 Haziran 2017; 19:21:55 >

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    şanslı kesimdenmissiniz ne diyim. benim arkadasada ku7000 almistik. sorunsuz. 50 hz ama iste o paralar verilirmi 5 0 hz tv ye tartışılır

• Yatak odamda kullaniyorum. Fotolar burada.

A101-Aldin Aldin- Samsung 55Mu7350 - 3599TL

++ xbox ta oyun keyifli oynaniyo.

-- beklentilerimin altinda kaldi. Cunku kardesimin 2014 te aldigi 55hu8500 serisine ozenerek aldim. Onda olup bunda olmayanalri sayayim. 3d yok, onda tanesi 150 lira olan 4 gozlukle gelmis tv. Dahili kamera yok, kardesim elleriyle kumandasiz yonetiyo tv yi. Ek bi aparat var onunde , butun girisler orada, harici hdd takmaya eriniyorum,zorlaniyorum, o ise ondeki kutudan her baglantiyi cok rahat yonetiyo. Ses cikisi onunki 3 kati, 20W vs 60 W , ozellikle oyunlarin effektinde bariz. Arayuz kesinlikle b.ktan, karedsiminkini 2 yasindaki oglum kullanabiliyo. Guncelleme yaparken hicbisey yapamiyosun,onunkisi arkada guncelliyo. Kumandasinda mousepad var,bendekinde yok. Kardesiminkinde xbox tusuna bastiginizda tv aciliyo,bunda yok. (Dahili kamera ve 3d yeni serilerin hic birinde yokmus)

-- bu kadar para veriyosun uygulamalar icin dahili bellegi 300 mb civarinda. ( butun serilerinde ayni bu)

++ belgesellerde kalitenin zirvesini yasiyorsunuz. Ozellikle bbc life belgeseli izlemistim ama 4k da gercekten izledigimi hissettim.

++ guzel apps ler var. ozellikle trt uygulamasi guzel. Dizilerin butun bolimlerine ulasabiliyosunuz.

++ wireless klavye ve mouse taniyo, fakat usb coklayiciyi gormuyo

-- h. 265 ripli dosyalari acmiyo

++ sfilm ve samsung club ayricaligi.

Genel bi toplamayla bitireyim, maddiyatini dusunen icin fiyat/urun orani uygun, keyif isteyenler ise uzak dursun. Bn 18 haziran da bi hevesle satin aldim. Hevesim gecti. Ankaradan Almak isteyen olursa pm den ulassin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbarossa18 -- 23 Haziran 2017; 2:5:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: barbarossa18

Yatak odamda kullaniyorum. Fotolar burada.

++ xbox ta oyun keyifli oynaniyo.

-- beklentilerimin altinda kaldi. Cunku kardesimin 2014 te aldigi 55hu8500 serisine ozenerek aldim. Onda olup bunda olmayanalri sayayim. 3d yok, onda tanesi 150 lira olan 4 gozlukle gelmis tv. Dahili kamera yok, kardesim elleriyle kumandasiz yonetiyo tv yi. Ek bi aparat var onunde , butun girisler orada, harici hdd takmaya eriniyorum,zorlaniyorum, o ise ondeki kutudan her baglantiyi cok rahat yonetiyo. Ses cikisi onunki 3 kati, 20W vs 60 W , ozellikle oyunlarin effektinde bariz. Arayuz kesinlikle b.ktan, karedsiminkini 2 yasindaki oglum kullanabiliyo. Guncelleme yaparken hicbisey yapamiyosun,onunkisi arkada guncelliyo. Kumandasinda mousepad var,bendekinde yok. Kardesiminkinde xbox tusuna bastiginizda tv aciliyo,bunda yok. (Dahili kamera ve 3d yeni serilerin hic birinde yokmus)

-- bu kadar para veriyosun uygulamalar icin dahili bellegi 300 mb civarinda. ( butun serilerinde ayni bu)

++ belgesellerde kalitenin zirvesini yasiyorsunuz. Ozellikle bbc life belgeseli izlemistim ama 4k da gercekten izledigimi hissettim.

++ guzel apps ler var. ozellikle trt uygulamasi guzel. Dizilerin butun bolimlerine ulasabiliyosunuz.

++ wireless klavye ve mouse taniyo, fakat usb coklayiciyi gormuyo

-- h. 265 ripli dosyalari acmiyo

++ sfilm ve samsung club ayricaligi.

Genel bi toplamayla bitireyim, maddiyatini dusunen icin fiyat/urun orani uygun, keyif isteyenler ise uzak dursun. Bn 18 haziran da bi hevesle satin aldim. Hevesim gecti. Ankaradan Almak isteyen olursa pm den ulassin.

hocam 55hu8500 u ne kadara satın aldınız 2014 yılında?

• Bn degil kardesim almisti. Bi 5 diyo bi 6. Bilmiorum kaca aldigini.

Ama hu8500 tavsiye etmiyorum. Zira onda da HDR ozelligi yok

• Samsung 55MU7500 (50 hz 8 bit Dandik Panel)

http://www.displayspecifications.com/en/model/5780a97

Samsung 55MU7000 (50 hz 8 bit Dandik Panel)

http://www.displayspecifications.com/en/model/f4f8aa4
  • A101'den aldığım mu7350 arızalı çıktı servis yerine mu7500 gönderdi.

• Su an tekrar gırdı a-101 den satısa. Herkes hz olayına takılmıs durumda. Benım bıldıgım turkıye de yayın frekansı 50- 60 hz aralıgında. Yanı 300 hz olsa degısen ne olacak. Bunu ancak oyun oynuyorsanız hıssedersınız. Bılgı paylasmaktır. KImse buna degınmemıs maalesef
  • burock1974 kullanıcısına yanıt
    yorumları okumadınız sanrım. bazı kanallarda alttan akan bandın titrediği, hareketli sahnelerde blurlaşma olduğu, geçişlerin belli olduğundan bahsetmişler. 3600 lira para veriyorsunuz ve bunların olması normal değil. size normal geliyorsa alabilirsiniz fakat eleştiren kesime belli ki normal gelmiyor o yüzden bu noktaları eleştiriyorlar. ayrıca bu televizyonlarda sadece uydu yayınları izlemiyor insanlar, yeri geliyor hdmi ile görüntü aktarılıyor, yeri geliyor hdd ile film izleniyor. bu saydığım şeyler filmlerde de görünecek. Bir kez içinize sinmezse pişman olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aqhuan

yorumları okumadınız sanrım. bazı kanallarda alttan akan bandın titrediği, hareketli sahnelerde blurlaşma olduğu, geçişlerin belli olduğundan bahsetmişler. 3600 lira para veriyorsunuz ve bunların olması normal değil. size normal geliyorsa alabilirsiniz fakat eleştiren kesime belli ki normal gelmiyor o yüzden bu noktaları eleştiriyorlar. ayrıca bu televizyonlarda sadece uydu yayınları izlemiyor insanlar, yeri geliyor hdmi ile görüntü aktarılıyor, yeri geliyor hdd ile film izleniyor. bu saydığım şeyler filmlerde de görünecek. Bir kez içinize sinmezse pişman olursunuz.

Hocam samsunglar 5000 liraya kadar 50 Hz ve ku-mu serisi aynı model. Samsung un bu tvlerinde titreme vs gibi sorunlar mevcut. Ama hepsinde yok. 50ku7000 aldım 2 tane.onlarda böyle bir sorun çıkmadı. Bu TV yi almayan biri 5000 liraya TV almak zorunda.

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Bence o tv de olan bır hata. veya yazılım eksıklıgı. yazılım guncellemeyle o halledılebılır. Insanların algılarıyla oynanıyor. Yeterlı bılgıye sahıp olmayınca rakamlar ınsanları etkılemek ıcın yeterlı oluyor. Aynı hoparlorlerde watt/pmpo degerlerıyle adam kandırmak gıbı bırsey bu. Ben ısın puf noktasına degınıyorum. En onemlısı bu bence. Tekrar edıyorum. ulkemızde 50 60 hz aralıgında yayın frekansına 300 hz tvde alsanız bıse degısmeyecek.
  • Halen daha A101 de satılıyor aynı fiyattan, ay sonu düğğnüm var, almaya değer mi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.