Şimdi Ara

**A-T-İ-K-E-R** OTOGAZ SİSTEMLERİ DESTEK PLATFORMU-CANDAN MÜHENDİSLİK (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.510
Cevap
54
Favori
191.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: salkım17

Herkese merheba... 2012 Toyota Auris 1.33 aracıma mayıs ayında atiker gold kit taktırttım. Taktırdığım günden beri her zaman olmamakla birlikte ara ara aracım gazda iken boşa aldığım zamanlarda stop etme problemi var. Çanakkale de atiker bayiisine uğradığımda görevli arkadaşlar benzinden gaza geçme ısısı düşüktür ondandır dedi dereceyi arttırdılar fakat yine de ara ara rolantide stop etme durumu devam ediyor. Bu problemin nasıl giderebileceği hakkında görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim...

Eger bu sorun kısmende olsa benzinde yok ise enjektör nozul çapından yapar..geçmiş olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucurum21

Merhabalar

http://forum.donanimhaber.com/m_109701642/tm.htm adresindeki konuya, LPG dönüşüm konusunda cevabınızı belirtir misiniz?

bu araçlara motor ve ecu koduna göre ürün tespiti yapıldıktan sonra montaj yapılır sorun sıkıntı olmaz. Tasarruf miktarı %30-35 civarı olur.. montaj resimleri http://www.candanmuhendislik.com.tr/montaj/volkswagen de..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candan mühendislik -- 4 Eylül 2015; 12:23:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candan mühendislik

quote:

Orijinalden alıntı: emrahakt

Clio 4 1.2 aracıma gold kıt taktirmayi düşünüyorum daha önce bu araca kullandınız mi acaba bu kiti. Birde cekiste hissedilir bir düşüş olur mu? Gold kıt için fiyat nedir ?

Dha önce çok montaj yaptığımız bir araç gönül rahatlığıyla montaj yaptırın iyi bir işçilikle benzini kesinlikle aratmaz.. İmkan varsa atiker gold en uyumlu ürün fiyatı 1550 tl 9 taksit.. kazançlı sürüşler

Dün atılarak gold sistemi karataş atiker kahramanmaraşta montaj yaptırdım ilk izlenimlerim benzini aratmadigi yönünde yakıt deniyimim bikac gün içinde ortaya çıkar. Gold sistemin en başarılı tarafı nedir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• candan mühendislik C kullanıcısına yanıt
    Motor Kodu : BAG802... diye başlıyor
  • Merhabalar atiker sirali sistem lpg var,arac 1.2 2007 corsa, sabah motor sogukken calistirdiigimda 500-1200 arasi devirde rolanti dalgalnmasi var bi 10-15 saniye gaz vermeme ragmen hicbir tepki yok sonrasinda hersey yoluna giriyor sizce sorun nerden kaynaklaniyor simdiden tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 loganımda ATİKER safefast var. 6000 km de takılmış şimdi 36000 de.Çok şükür memnunum.

Sadece sabah benzinden ilk tüpe geçerken bir kez sıkıntı oluyor,motor ısınınca asla bir daha yapmıyor.

Olay şu, benzinden tüpe geçerken gaza basmadan olduğu yerde rölantide kendi kendine geçiş oluyorsa arada bir istop etme yada istop edecek gibi devirde düşme ve dalgalanma oluyor. Hareket halinde gaza basarken benzinden tüpe geçiyorsa sıkıntı yok. Sebebi ne olabilir?
  • hocam merhaba, 2010 1.4 citroen c3 icin safefast obd2 uygunmudur? ve fiyat nedir acaba? tesekkurler..

• quote:

quote:

Herkese merheba... 2012 Toyota Auris 1.33 aracıma mayıs ayında atiker gold kit taktırttım. Taktırdığım günden beri her zaman olmamakla birlikte ara ara aracım gazda iken boşa aldığım zamanlarda stop etme problemi var. Çanakkale de atiker bayiisine uğradığımda görevli arkadaşlar benzinden gaza geçme ısısı düşüktür ondandır dedi dereceyi arttırdılar fakat yine de ara ara rolantide stop etme durumu devam ediyor. Bu problemin nasıl giderebileceği hakkında görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim...

Eger bu sorun kısmende olsa benzinde yok ise enjektör nozul çapından yapar..geçmiş olsun..

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için... Benzin de herhangi bir sıkıntı yok.
    Şimdi ben montaj yapılan yere gittiğim zaman orada ki arkadaşa tam olarak ne söylemem gerekiyor? Enjektör nozul çapına nasıl bir işlem yapılması gerekiyor? Ya da Enjektör nozul çapının mı değişmesi gerekiyor? Gerçekten çok yabancı olduğum konular bunlar... Biraz daha detaylı bilgilendirirseniz minnettar olurum... Nasıl bir işlen yapılması gerekiyor ki aracın lpg de rolantide ara ara stop etme sorunu ortadan kalksın...

• quote:

Orijinalden alıntı: bada38

Merhabalar atiker sirali sistem lpg var,arac 1.2 2007 corsa, sabah motor sogukken calistirdiigimda 500-1200 arasi devirde rolanti dalgalnmasi var bi 10-15 saniye gaz vermeme ragmen hicbir tepki yok sonrasinda hersey yoluna giriyor sizce sorun nerden kaynaklaniyor simdiden tesekkurler

Bu olayı benzinde iken yapıyor doğru mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsar7

1.6 loganımda ATİKER safefast var. 6000 km de takılmış şimdi 36000 de.Çok şükür memnunum.

Sadece sabah benzinden ilk tüpe geçerken bir kez sıkıntı oluyor,motor ısınınca asla bir daha yapmıyor.

Olay şu, benzinden tüpe geçerken gaza basmadan olduğu yerde rölantide kendi kendine geçiş oluyorsa arada bir istop etme yada istop edecek gibi devirde düşme ve dalgalanma oluyor. Hareket halinde gaza basarken benzinden tüpe geçiyorsa sıkıntı yok. Sebebi ne olabilir?

Araca bağlanıp ufak bir ayrka sorun çözülür yakında iseniz buyrun gelin yardımcı olalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayvan eti Yiyen

hocam merhaba, 2010 1.4 citroen c3 icin safefast obd2 uygunmudur? ve fiyat nedir acaba? tesekkurler..

Atiker gold bu araca uygun olur 1550 tl/9 taksit..
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için... Benzin de herhangi bir sıkıntı yok.
    Şimdi ben montaj yapılan yere gittiğim zaman orada ki arkadaşa tam olarak ne söylemem gerekiyor? Enjektör nozul çapına nasıl bir işlem yapılması gerekiyor? Ya da Enjektör nozul çapının mı değişmesi gerekiyor? Gerçekten çok yabancı olduğum konular bunlar... Biraz daha detaylı bilgilendirirseniz minnettar olurum... Nasıl bir işlen yapılması gerekiyor ki aracın lpg de rolantide ara ara stop etme sorunu ortadan kalksın...

Gittiğiniz servis ne kadar konuya hakim bilmiyorum anacak siz bu sorunun nozul çapından yapabileceğini söylerseniz ustamız yapacağı kontrolü ve işlemi bilir..

• quote:

quote:

Merhabalar atiker sirali sistem lpg var,arac 1.2 2007 corsa, sabah motor sogukken calistirdiigimda 500-1200 arasi devirde rolanti dalgalnmasi var bi 10-15 saniye gaz vermeme ragmen hicbir tepki yok sonrasinda hersey yoluna giriyor sizce sorun nerden kaynaklaniyor simdiden tesekkurler

Evet benzindeyken yapıyor

• Daha önce soruldu mu bilmiyorum
    2014 Skoda Octavia 1.2 tsi 105 hp uygun kitiniz hangisidir? Sade lpg ile mi çalışmaktadır? Tasarruf oranı nedir? Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

Evet benzindeyken yapıyor

aracın bünyesinde ( boğaz ve boğaz kelebeğinden ) bir sorun olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_enver

Daha önce soruldu mu bilmiyorum
    2014 Skoda Octavia 1.2 tsi 105 hp uygun kitiniz hangisidir? Sade lpg ile mi çalışmaktadır? Tasarruf oranı nedir? Teşekkürler

buna uygun kiti tespit etmek için motor ve ecu kodu bilgilerine ihtiyaç var.. Lovato veya atiker olbilir... gazla giderken benzin tüketimi olacak..
  • Merhaba,
    2000 model fiat palio 1.4 EL 8V tek noktadan enjeksiyonlu aracıma atiker marka emülatörlü lpg sistemi taktırdım. Araç lpg de iken enjektör uyarısı sürekli olarak yanıp sönüyor. Benzindeyken ve rampa aşağı gaza basılmazsa ışık sönüyor. Montajı yapan bayi bunun bu tip tek noktadan enjeksiyonlu araçlarda yanmasının normal olduğunu söyledi. Bu uyarının sürekli yanması sizce normal mi? Normal değilse nasıl bir çözüm yolu aramalıyım?Ayrıca bu şekilde aracı kullanmak ileride bir sıkıntı çıkartır mı?
    Şimdiden teşekkürler,iyi çalışmalar...
  • Arkadaşlar bu grafiklerdeki değerlere göre benim sorunum nedir?
    Aracım 2000 model grandcherokee wj 4,7
    Sistem atiker gold,kırmızı enjektör,3 mm nozul,regulatör sr06-1107
    https://youtu.be/AS6_WWxylCo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolkan -- 10 Eylül 2015; 21:55:08 >
  • Sistemimde bu şekilde...

• Merhaba aracımdaki sorunu buraya da yazmak isterim değerli yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim :)
    Son 1 haftadır aracımda geç marş alma, 2. veya 3. marşta alma problemiyle karşı karşıyayım.Aracımda atiker sıralı sistem mevcut bu arızanın atikerle alakalı olup olmadığını henüz anlayabilmiş değilim.Uzunca bir süre aracı lpg de kullandığımdan depodada çeyreğin üstünde benzin olduğundan benzin koydurmadım.Akü, buji ve kablolarında sorun olmadığından eminim ve sorunun lpg kitiyle veya yakıt sistemimle alakalı olduğunu düşünüyorum.Araçta ilk marşı bastıktan sonra hemen 2. marşa bastığımda motor çalışıyor.Lpg ile kullanımda zerre kadar performans kaybım yok.Benzinle kullanımda bu performans kaybını çok rahat hissedebiliyorum.Şu anlık yaptığım tek şey bor katkılı benzin enjektör temizleyici kullanmam oldu ve bu şekilde aracı 3 gündür benzinde kullanıyorum hala marş problemi var.Yarın lpg deposunun vanasını kapatıp sorunun lpg kitiyle alakalı olup olmadığını deneyeceğim, belki de benzinle çalışırken sızan gaz motoru boğuyor ve bundan geç çalışıyor.Bir sorumda eğer problemim lpg kalibrasyonuyla alakalıysa aracı kaç gün daha benzinde kullanmam gerek, saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vav1en -- 11 Eylül 2015; 1:54:22 >

• 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.