Şimdi Ara

**A-T-İ-K-E-R** OTOGAZ SİSTEMLERİ DESTEK PLATFORMU-CANDAN MÜHENDİSLİK (134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.510
Cevap
54
Favori
191.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2004 Model Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V araç aldım. Stilo Lpg dönüşümü için hangi ATİKER kitleri uygundur ?
    2 gündür araştırıyorum kafam çok karıştı.
    Stilo motorları lpg ye uyumsuz demiş bazıları
    stop etme, rölanti dalgalanması v.b sorunlar yaşayanlar var
    kelebek sorunlarından, temizlenmesi vs. bahsetmişler yorumlarda
    Eskişehir'de için tavsiye edebileceğiniz servis var mıdır
    kısacası kafam çok karıştı. yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecel -- 4 Haziran 2015; 15:24:05 >
  • merhaba candan mühendislik aracımda atiker safefast obd li sistem takılı bu gün tamirciye gaz bakımı için gittim obd sistemin bağlantısının yapılmadını oğrendim ayrıca enjektörler arızalı denildi ve bakım enjektör ve obd bağlantısı için 250 tl istendi tabiki yaptırmadım
    ve eve geldiğimde internetten gördüğüm yorumlara göre önce tek tek enjektörlerin kablosunu çıkarttım hepsi çalışıyordu ayrıca birde pense ile manifolda giden hortumlarıda tek tek sıkarak denedim gene çalışıyordu
    ayrıca tamirci araban bozuk enjektörde çok ısınır dedi sizce doğrumu
    ayrıca siz bu işlemleri ne kadara yaparsınız tek tek fiyat vere bilirmisiniz saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: candan mühendislik

quote:

Orijinalden alıntı: Nuvo'

Arkadaslar lpg taktirali 1 seneye yakin oluyor fakat ruhsata hala isletmedim. Proje varmis onuda almadim muayneye kadar sorun olmaz demislerdi. Zaten internettede cogu lpg kullanicisi muayneye kadar isletmez ama isletilmesi lazim yaziyor.

Simdi, muayneye daha 9 ay var fakat arabayi cuma gunu satacagim. Nasil bir yol izlemem lazim ? Ruhsata isletmedenmi satayim yoksa isletmem gerekirmi ? Cezasi varmidir masrafi cokmudur ?

Montaj yapan firma projeyi vermemiş ise siz satışı yapın yeni sahibinin üzerine proje+faturanızı alırsınız.. aracı ruhsata yeni sahibi işler..
    Eger projesi alınmış bir araç ise önce ruhsata işlenmeli sonra satış yapılmalı..

Cevap icin tesekkur ederim. Bir sorum daha olacak. Gecen gun montaji yapan yer bakima 11 saat kalmis dedi fakat ben bakimi orada yaptirmak istemiyorum yani musteriye olan ilgi ve alakalari zayif.

Sizi yerinize gelsem bakim yaparmisiniz ?

Son bir sorum daha var, istasyonda gaz doldurulurken iceriye hafif bir gaz kokusu geliyor ama 1 dakika icerisinde koku dagiliyor bu bir sorunmudur ? Montajin yapildigi gunden beri boyle ve montaji yapan yer normaldir dedi. Borulara gaz gidiyormus vs vs dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gecel

hocam öncelikle iyi çalışmalar

2004 Model Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V araç aldım. Stilo Lpg dönüşümü için hangi ATİKER kitleri uygundur ?
    2 gündür araştırıyorum kafam çok karıştı.
    Stilo motorları lpg ye uyumsuz demiş bazıları
    stop etme, rölanti dalgalanması v.b sorunlar yaşayanlar var
    kelebek sorunlarından, temizlenmesi vs. bahsetmişler yorumlarda
    Eskişehir'de için tavsiye edebileceğiniz servis var mıdır
    kısacası kafam çok karıştı. yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

teşekkürler

Aracınıza atiker gold kit taktırın sorunsuz kullanım sağlarsınız.. Bu araçlarda boğaz ve kelebek sorunu çok görüldüğü için stop sorunu daha fazla gündeme geliyor ..Montaj çok önemli , doğru meme çapı ve doğru ayar çok önemli.. eger aracında boğazla ilgili bir sorun yoksa ve montajıda düzgün yapılırsa sorun yaşamassın.. kazançlı sürüşler..

• quote:

Orijinalden alıntı: HASÇORUMLU

merhaba candan mühendislik aracımda atiker safefast obd li sistem takılı bu gün tamirciye gaz bakımı için gittim obd sistemin bağlantısının yapılmadını oğrendim ayrıca enjektörler arızalı denildi ve bakım enjektör ve obd bağlantısı için 250 tl istendi tabiki yaptırmadım
    ve eve geldiğimde internetten gördüğüm yorumlara göre önce tek tek enjektörlerin kablosunu çıkarttım hepsi çalışıyordu ayrıca birde pense ile manifolda giden hortumlarıda tek tek sıkarak denedim gene çalışıyordu
    ayrıca tamirci araban bozuk enjektörde çok ısınır dedi sizce doğrumu
    ayrıca siz bu işlemleri ne kadara yaparsınız tek tek fiyat vere bilirmisiniz saygılar

Aracında yaşadığın sorun neydi..Garantisi devam ediyor mu.. Aracınız neydi..
    Genelde gazcılar enjektörlerde bir sorun gördüğünde enjektör debi ayarı yapmak yerine enjektörü değişmeye yönelirler, önce debi ayarlarına bakılmalı ( enjektörlerin 4 ününde çalıştığını tespit ettiğin için söyledim).. Fiyat konusunda afaki bir durum yok.. fiyat normal..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: candan mühendislik

quote:

Arkadaslar lpg taktirali 1 seneye yakin oluyor fakat ruhsata hala isletmedim. Proje varmis onuda almadim muayneye kadar sorun olmaz demislerdi. Zaten internettede cogu lpg kullanicisi muayneye kadar isletmez ama isletilmesi lazim yaziyor.

Simdi, muayneye daha 9 ay var fakat arabayi cuma gunu satacagim. Nasil bir yol izlemem lazim ? Ruhsata isletmedenmi satayim yoksa isletmem gerekirmi ? Cezasi varmidir masrafi cokmudur ?

Montaj yapan firma projeyi vermemiş ise siz satışı yapın yeni sahibinin üzerine proje+faturanızı alırsınız.. aracı ruhsata yeni sahibi işler..
    Eger projesi alınmış bir araç ise önce ruhsata işlenmeli sonra satış yapılmalı..

Cevap icin tesekkur ederim. Bir sorum daha olacak. Gecen gun montaji yapan yer bakima 11 saat kalmis dedi fakat ben bakimi orada yaptirmak istemiyorum yani musteriye olan ilgi ve alakalari zayif.

Sizi yerinize gelsem bakim yaparmisiniz ?

Son bir sorum daha var, istasyonda gaz doldurulurken iceriye hafif bir gaz kokusu geliyor ama 1 dakika icerisinde koku dagiliyor bu bir sorunmudur ? Montajin yapildigi gunden beri boyle ve montaji yapan yer normaldir dedi. Borulara gaz gidiyormus vs vs dedi

Tabii ki bakım için bize gelebilirsiniz..
    Gaz dolumu yaparken geliyorsa dolum borusuna ve bağlantılarına bakmak lazım çünkü burada boruda kalan az miktar gaz kaçıyor olabilir.. geldiğinizde bu sorunu da hatırlatırsanız bu kısma özellikle bakarız .. kazançlı sürüşler..

• G Ü N C E L . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkarlı1988

Merhaba arkadaşlar,
    foruma yeni üye oldum herkese iyi forumlar dilerim.

2 gün evvel aracıma konyada atiker mikrofast OBD bağlantılı kit taktırdım ve şimdilik çok memnunum umarım böyle gider.araç 2006 jetta 1.6 mpi

OBD bağlantı noktasına kitten gelen sarı ve yeşil kablolardan yeşil olanı bağlandı sarı boşta bırakıldı,böyle olması gerekiyormuş,üst modellerde sarı olanda bağlanıyormuş!
    Siz ne dersiniz doğru mudur içime bir kurt düştü,(obdli diye 200 tl fazla ödedim)

iyi günler dilerim

Arkadaşlar merhaba;
    Atiker ile 1500 kmyi geçtim ilk izlenimlerimi yazayım;
    Tüketim:
    şehiriçi 8,5-9 lt (yarısı çevre yolu)
    şehirdışı 7-7,5 lt yakıyor,klima açık ve sakin kullanım
    değerler yaklaşıktır.her gaz alışımda km ve tl ye bir göz atarım

şimdilik arıza lambası,tekleme,koku tütü vs yok
    kaçak ve kontrol için gittiğimde pc bağlandı,hata bölümünde hiç hata kaydı yoktu
    OBD kısmında:
    Hizli yakit duzeltme % bölümü ekranda gözükmüyor
    Yavas yakit duzeltme % bölümü ekranda gözükmüyor (murat bey,candanmühendislik)
    Gaz kesme % -3 yazıyordu

Şimdilik LPG ve ATİKER den memnunum,umarım devamı gelir.tekrar güncellerim

iyi günler,hayırlı işler dilerim

• Gaz kesme % -3 gorduyseniz obd baglantisi gorevini yapiyor demektir.

Hizli yakit duzeltme, yavas yakit duzeltme tablonun altinda bulunuyordu belki gozden kacmistir.

İyi gunlerde kullanin.

• Merhaba, Kocaeli de atiker bayisinde 1.5 yıl önce sıralı sistem takıldı. bu süre içerisinde ufka tefek problemler oldu, gittik geldik hep bilgisayara bağladılar, suçu rolanti valfine, bujilere, buji kablolarına ve sayamadığım, ismini hatırlayamadığım bir sürü parçaya bak dediler. ev-iş-lpgci-motorcu-ev-iş-lpgci-motorcu gitgellerin epey oldu. en son aracımda olan problem ise diğerlerine göre daha ciddi bir problem. herhangi bir vitesteyken araç silkeleniyor, sarsılıyor ve gaz yemiyor. ilk yaptığında pek önemsemedim. 2. yaptığında noluyor diye kendi kendime sordum. çalışan araba bir anda bozuldu. gaz aldığım yeri değiştirdim, problem aynı. aracı 2-3 gün sadece benzinle kullandım hiç ama hiç sıkıntı yok. araba saat gibi çalışıyor. daha sonra taktırdığım yere gittim. uhabbet aynı muhabbet. bujidendir, şundandır bundandır....tabi o anda içimde sinirler koptu fırtınalar esti. pcye bağladı, kalibrasyon yaptı tamamdır dedi. zaten lpgeyle bir alakası yok dedi. çıktım dükkandan daha 50 mt gitmedim araba daha da beter oldu. hemen benzine aldım ve düzeldi. bir daha dükkana gitmek istemedim çünkü aşırı derece de sinirlendim.

BURADAN TÜM İŞ YAPMAYI BİLMEYEN LPGCİLERE SESLENİYORUM:
    1--satarken, "abi senin arabanda sıkıntı yaratmaz, bunun gibi kaç arabaya taktık, hiç sorun çıkmadı" derler
    problem çıkınca: " abi bu arabalarda hassasiyet oluyor zaten" derler

2--taktırmadan önce arabanda hiç problem yoktur saat gibi çalışır ve bayi derki " abi arabanda sıkıntı yaratmaz araban aynı benzin gibi çalışır" derler
    problem çıkınca, "abi bujiye baktır, rolanti valfine baktır, o sensöre baktır, bu sensöre baktır, buji kablolarına baktır, aküdendir aküden vs vs vs derler. ki araban düne kadar zaten saat gibiydi, arabana .ok atarlar...

3--onlara baktırırsın yine de ve dünya paralar harcarsın, sonra gidersin bayiye derki " abi iyi bir ustaya baktırman lazım, bizlik birşey yok" der.
    arkadaşım!!! baktın mı ki problem yok diyorsun, enjektörlere baktın mı, elektrik tesisatına baktın mı, regülatöre, beyine baktın mı da bişi yok diyorsun!!!
    E
    4--DAHA DÜNE KADAR LPG TAKILMADAN ÖNCE SAAT GİBİ ÇALIŞAN ARABADA NOLDUDA LPGDEN SONRA DİĞR AKSAMLAR BU KADAR ETKİLENDİ. hepsi laf salatası yapıyor. evet biliyoruz lpg verimi hiçbir zaman benzin gibi olamaz ama bu kadar insanı da mağdur etmenin bir anlamı yok. internette bakın bakalım kaç bin tane araba var "lpg takılalı 6 ay oldu, 1 yıl oldu" diye ilan verenlere. neden? çünkü işin ehli olmayan ustalara araçlarını teslim ettiler ve araçlarından tiksinip sattılar. sonrada o markayı lanetlediler.

uzun lafın kısası, hepimiz buraya yazıp çiziyoruz, Candan Mühendislikte yardımcı olmaya çalışıyor, burada bu kadar insanın bir birine yardım etmesi tamamen dışardaki işi bilmeyen ustalardan kaynaklanmaktadır. insanlar burada problemlerini çözebiliyor ama bizim dışardaki profesyonel ustalarımız çözemiyor.

Bir aksilik olmaz ise Cumartesi Candan Mühendislik Ümraniye deyim. İzmitten geleceğim ve randevu alınması gerekiyorsa randevu istiyorum. buradaki (izmitteki) cahil insanlarla uğraşmak istemiyorum.

sevgiler, problemsiz iyi sürüşler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adurann -- 18 Haziran 2015; 11:30:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adurann

Merhaba, Kocaeli de atiker bayisinde 1.5 yıl önce sıralı sistem takıldı. bu süre içerisinde ufka tefek problemler oldu, gittik geldik hep bilgisayara bağladılar, suçu rolanti valfine, bujilere, buji kablolarına ve sayamadığım, ismini hatırlayamadığım bir sürü parçaya bak dediler. ev-iş-lpgci-motorcu-ev-iş-lpgci-motorcu gitgellerin epey oldu. en son aracımda olan problem ise diğerlerine göre daha ciddi bir problem. herhangi bir vitesteyken araç silkeleniyor, sarsılıyor ve gaz yemiyor. ilk yaptığında pek önemsemedim. 2. yaptığında noluyor diye kendi kendime sordum. çalışan araba bir anda bozuldu. gaz aldığım yeri değiştirdim, problem aynı. aracı 2-3 gün sadece benzinle kullandım hiç ama hiç sıkıntı yok. araba saat gibi çalışıyor. daha sonra taktırdığım yere gittim. uhabbet aynı muhabbet. bujidendir, şundandır bundandır....tabi o anda içimde sinirler koptu fırtınalar esti. pcye bağladı, kalibrasyon yaptı tamamdır dedi. zaten lpgeyle bir alakası yok dedi. çıktım dükkandan daha 50 mt gitmedim araba daha da beter oldu. hemen benzine aldım ve düzeldi. bir daha dükkana gitmek istemedim çünkü aşırı derece de sinirlendim.

BURADAN TÜM İŞ YAPMAYI BİLMEYEN LPGCİLERE SESLENİYORUM:
    1--satarken, "abi senin arabanda sıkıntı yaratmaz, bunun gibi kaç arabaya taktık, hiç sorun çıkmadı" derler
    problem çıkınca: " abi bu arabalarda hassasiyet oluyor zaten" derler

2--taktırmadan önce arabanda hiç problem yoktur saat gibi çalışır ve bayi derki " abi arabanda sıkıntı yaratmaz araban aynı benzin gibi çalışır" derler
    problem çıkınca, "abi bujiye baktır, rolanti valfine baktır, o sensöre baktır, bu sensöre baktır, buji kablolarına baktır, aküdendir aküden vs vs vs derler. ki araban düne kadar zaten saat gibiydi, arabana .ok atarlar...

3--onlara baktırırsın yine de ve dünya paralar harcarsın, sonra gidersin bayiye derki " abi iyi bir ustaya baktırman lazım, bizlik birşey yok" der.
    arkadaşım!!! baktın mı ki problem yok diyorsun, enjektörlere baktın mı, elektrik tesisatına baktın mı, regülatöre, beyine baktın mı da bişi yok diyorsun!!!
    E
    4--DAHA DÜNE KADAR LPG TAKILMADAN ÖNCE SAAT GİBİ ÇALIŞAN ARABADA NOLDUDA LPGDEN SONRA DİĞR AKSAMLAR BU KADAR ETKİLENDİ. hepsi laf salatası yapıyor. evet biliyoruz lpg verimi hiçbir zaman benzin gibi olamaz ama bu kadar insanı da mağdur etmenin bir anlamı yok. internette bakın bakalım kaç bin tane araba var "lpg takılalı 6 ay oldu, 1 yıl oldu" diye ilan verenlere. neden? çünkü işin ehli olmayan ustalara araçlarını teslim ettiler ve araçlarından tiksinip sattılar. sonrada o markayı lanetlediler.

uzun lafın kısası, hepimiz buraya yazıp çiziyoruz, Candan Mühendislikte yardımcı olmaya çalışıyor, burada bu kadar insanın bir birine yardım etmesi tamamen dışardaki işi bilmeyen ustalardan kaynaklanmaktadır. insanlar burada problemlerini çözebiliyor ama bizim dışardaki profesyonel ustalarımız çözemiyor.

Bir aksilik olmaz ise Cumartesi Candan Mühendislik Ümraniye deyim. İzmitten geleceğim ve randevu alınması gerekiyorsa randevu istiyorum. buradaki (izmitteki) cahil insanlarla uğraşmak istemiyorum.

sevgiler, problemsiz iyi sürüşler...

Bu işin en önemli ayağı montaj ve işçilik bunu defalarca belirttik bir daha belirtelim..
    Cumartesi günü bekliyoruz sizi , sorununuz çözelim buradan paylaşalım..
    Geçmiş olsun.

• Merhaba öncelikle. Arkadaşlar aracım 99 model megane 1 K7M motor 8v 90 beygir.
    Öncelikle araştırmalarım sonucu sıralı sistem takılmaya uygunmuş, yine de sormak isterim.
    Atiker gold sıralı sistem önerir misiniz ve kaça mal olur, 9 taksit olursa peşin fiyatına o daha iyi olur.
    Ya da sizlerin önerdiği başka marka var mı K7M için. Teşekkür ederim.
  • candan mühendislik C kullanıcısına yanıt
    Ramazan ustaya çok teşekkür ederim. Aracım artık su eksiltmiyoruz. Candan mühendisliğe satış sonrası hizmetleri için teşekkür ederim.

Saygılarımla
  • Bugün bikaç yere uğradım, atker sıralı gold için 1500 tl dediler. Çarşamba'yada sıra aldım salı akşam bırakır giderim arabayı. Ne diyorsunuz atiker gold önerirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 26 Haziran 2015; 23:17:04 >
  • Kolay gelsin acaba 2012 hyundai accent blu icin atiker inerirmisiniz cook yakiyor melet ocagima incir açığı dikti ☺

• 1.4corsa twinport easytronic aracima geçen yıl obd2 safefast taktirdim ve 1.5yil boyunca çok memnun kaldım.

Haftaya kismetse yeni corolla 1.33alacagim.
    Yine atiker taktirmayi düşünüyorum,biraz benzinde yol yapip oyle mi taktirsam? Yoksa hemen mi? hangi kiti tavsiye edersiniz? Arıza Işığı vs sorun yaşar miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: abuabuabu

Kolay gelsin acaba 2012 hyundai accent blu icin atiker inerirmisiniz cook yakiyor melet ocagima incir açığı dikti ☺

evet en sonunda su gaz olayını hallettim.
    atiker gold sistem taktırdım
    ilk izlenimler performans farkı yok gibi. varsada ben hissetmedim heralde havaların sıcak olmasından kaynaklı 30 sn sonra benzinden gaza geçiyor.
    yalnız tank istepne yerinden biray daha kalın oldu yani tekerlek oturdugu zaman üstüne kapanan kapak şu anda havada kaldı, ustada bir küceük takmak lazım bu daha iyi dedi.
    insallah sorun cıkarmaz.
  • quote:

quote:

Kolay gelsin acaba 2012 hyundai accent blu icin atiker inerirmisiniz cook yakiyor melet ocagima incir açığı dikti ☺

ilk izlenimler performans farkı yok gibi. varsada ben hissetmedim heralde havaların sıcak olmasından kaynaklı 30 sn sonra benzinden gaza geçiyor.
    yalnız tank istepne yerinden biray daha kalın oldu yani tekerlek oturdugu zaman üstüne kapanan kapak şu anda havada kaldı, ustada bir küceük takmak lazım bu daha iyi dedi.
    insallah sorun cıkarmaz.

Hayirli olsun guzel tercih.

Bagaj halisinin altina tabaka seklinde olan izolasyon kopuklerinden bagaja uygun sekilde kesip koyabilirsiniz.

Benim araba cok yaktigi icin 1 depo ile 300 km gecmek istedigimden 54 lt simit depo taktirdim stepne yerine. Stepne cukurundan 2 cm kadar yukarida kaldi.

Bagaj halisinin altinada kopuk kesip koydular. Bagaj halisi duz duruyor bu hali ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murataycicek -- 28 Haziran 2015; 23:36:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murataycicek

quote:

quote:

insallah sorun cıkarmaz.

Hayirli olsun guzel tercih.

Bagaj halisinin altina tabaka seklinde olan izolasyon kopuklerinden bagaja uygun sekilde kesip koyabilirsiniz.

Benim araba cok yaktigi icin 1 depo ile 300 km gecmek istedigimden 54 lt simit depo taktirdim stepne yerine. Stepne cukurundan 2 cm kadar yukarida kaldi.

Bagaj halisinin altinada kopuk kesip koydular. Bagaj halisi duz duruyor bu hali ile.

iyi dilekleriniz için çok sagolun.
    benim meret ben diyeyim 10 siz diyin 11 lt benzin içiyordu evet evet yakmıyor içiyordu meret :)
    simit kaçlık söylemişti ama unuttum ama heralde 54 lt gaz almaya gittim aceleden bekleyemedim dolmasını o ara 37 lt almış tank akşam 4 çizgi yanıyordu ama sabah bindigimde 3 çizgi yanıyordu heralde tank 54 lt ama aynen sizin dediğiniz gibi yüksek kaldı bende o zaman köpük kesip koyayım.
    ancak istepne başıma bela oldu ya ne yapsam bilemedim :)

• iyi günler benim tank normalde 27-28 lt ile tam doluyordu. hiç 29 olduğunu görmemiştim.iki seferdir 37-38 lt alıyor. itiraz ettim pompacıya. pompacı tank 40 lıkmış alabilir dedi. abi yine de fişini sakla aldığın lt göre gitmezse gel dedi. gerçekten de normalde uzun yolda 300 km giden araç daha fazla gitti(360km). daha da gaz bitmedi.
    şimdi benim şamandıra bozulmuştur diye tahmin ediyorum. tahminim doğru mu.
    ikincisi benim tank silindir şeklinde simite dönmeyi düşünüyorum. eğer şamandıra arızası varsa geçeyim mi?
    geçerse simit tanka ayrıntılı masrafı ne olur.
  • 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.