Şimdi Ara

**A-T-İ-K-E-R** OTOGAZ SİSTEMLERİ DESTEK PLATFORMU-CANDAN MÜHENDİSLİK (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.510
Cevap
54
Favori
191.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Candan Mühendislik merhabalar , aracım 2008 model tam otomatik ford fiesta , aracıma atiker sıralı sistem takılı. Yaklaşık 1 yıldır lpg ile ilgili sorun yaşamaktayım. Aracın hızı 70 km ile 90 km arasına geldiğinde aracım sarsılmaya , yolda giderken zorlanmaya başlıyor. 70 km'nin altına indiğimde veya 90 km'nin üstüne çıktığımda bu olmuyor. Bazen kırmızı ışıkta durduğumda veya geri geri gelmek için durduğumda araba stop ediyor.Benzindeyken bu sorun yok. Bir de araç lpg'de giderken birkaç defa uyarı sesi verip kendi kendine benzine geçiyor. Bu durum son günlerde sık olmaya başladı. Neredeyse aracımı lpg'de kullanamaz oldum. İzmirde yaşıyorum , aracımı birkaç defa Atiker bayisine götürdüm. Her defasında lpg sistemine bilgisayarla bakıyorlar ve ayarları resetliyorlar , Lpg sisteminde bir sorun göremiyorlar , fakat bu sorun düzelmiyor. Aracı motor ustasına götürdüm , bujilerde veya kablolarında sorun yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Benim 2011 dacia loganda 1.6 8V safefast var, sıkıntısız. 100 kmde 8 lt civarı lpg yakıyor. Ustam subap ayarının bozulmuş olduğunu, subap ayarı yaptırırsam yakıtın daha da düşeceğini söylüyor ama araç daha 31000de, subap ayarı şimdilik düşünmüyorum.

Arkadaşımın 2010 1.4 symbolünüde atiker taktırcaz.
    Sorum şu; eskiden bir fast (polonya yazılımlı), bir de benim de kullandığım safefast (italyan yazılımlı) ürünler vardı.
    Şu anda fast ve safefast devam ediyor mu?
    Devam etmiyorsa bunların yerini alan ürünleri ve yazılımlarının kimler tarafından yapıldığını yazarsanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsar7

Benim 2011 dacia loganda 1.6 8V safefast var, sıkıntısız. 100 kmde 8 lt civarı lpg yakıyor. Ustam subap ayarının bozulmuş olduğunu, subap ayarı yaptırırsam yakıtın daha da düşeceğini söylüyor ama araç daha 31000de, subap ayarı şimdilik düşünmüyorum.

Sorum şu; eskiden bir fast (polonya yazılımlı), bir de benim de kullandığım safefast (italyan yazılımlı) ürünler vardı.
    Devam etmiyorsa bunların yerini alan ürünleri ve yazılımlarının kimler tarafından yapıldığını yazarsanız çok sevinirim.

Fast guncel adiyla nanofast olarak satiliyor, sistem polonyali ac stag.

Safefast guncel adiyla microfast adiyla satiyorlar sistem italyan aeb.

Kullanilan ecu lar degisti, ama genel cerceve ayni.

Model yili itibari ile aradaki fiyat farkini verip obd li safefast kit tercih etmek en dogru tercih olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gaziteknik

Candan Mühendislik merhabalar , aracım 2008 model tam otomatik ford fiesta , aracıma atiker sıralı sistem takılı. Yaklaşık 1 yıldır lpg ile ilgili sorun yaşamaktayım. Aracın hızı 70 km ile 90 km arasına geldiğinde aracım sarsılmaya , yolda giderken zorlanmaya başlıyor. 70 km'nin altına indiğimde veya 90 km'nin üstüne çıktığımda bu olmuyor. Bazen kırmızı ışıkta durduğumda veya geri geri gelmek için durduğumda araba stop ediyor.Benzindeyken bu sorun yok. Bir de araç lpg'de giderken birkaç defa uyarı sesi verip kendi kendine benzine geçiyor. Bu durum son günlerde sık olmaya başladı. Neredeyse aracımı lpg'de kullanamaz oldum. İzmirde yaşıyorum , aracımı birkaç defa Atiker bayisine götürdüm. Her defasında lpg sistemine bilgisayarla bakıyorlar ve ayarları resetliyorlar , Lpg sisteminde bir sorun göremiyorlar , fakat bu sorun düzelmiyor. Aracı motor ustasına götürdüm , bujilerde veya kablolarında sorun yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Geçmiş olsun .Araca baksak dava verimli sonuç alırdık fakat bu anlattıklarınızdan ilk akla gelen enjektörlerin debi ayarları bozuk olabilir ya ayar cihazıyla kontrol edilmeli yada enjektör yenisi takılarak denenmeli.. Stop mevzuunda map sensörünü değişip sorun gözlenmeli .. Sonuç alamassanız ATİKER müşteri hizmetlerini arayıp iyi bir bayiiye yönlendirme talep edebilirsiniz.. geçmiş olsun

• quote:

Benim 2011 dacia loganda 1.6 8V safefast var, sıkıntısız. 100 kmde 8 lt civarı lpg yakıyor. Ustam subap ayarının bozulmuş olduğunu, subap ayarı yaptırırsam yakıtın daha da düşeceğini söylüyor ama araç daha 31000de, subap ayarı şimdilik düşünmüyorum.

Bu ürünler bitti yerine nano ve micro fast geldi birde yeni model araçlara uygun ATİKER GOLD OBD li kit piyasada ...
  • cevap için teşekkürler.
    Fast yerini nanofasta, safefast yerini microfasta bırakmış anlaşılan.
    Bunlardan ayar olsun sorunsuzluk olsun hangisini tavsiye edersiniz?
    Birde microfast boyut olarak nanofasttan daha küçükmü?
  • quote:

cevap için teşekkürler.
    Fast yerini nanofasta, safefast yerini microfasta bırakmış anlaşılan.
    Bunlardan ayar olsun sorunsuzluk olsun hangisini tavsiye edersiniz?
    Birde microfast boyut olarak nanofasttan daha küçükmü?

Biz microfast ı tercih ediyoruz.. Boyutları birbirine yakın eski muadillerine göre daha ufak..
  • Arkadaşlar 10.000 km de
    Toyota corolla 1.33 aracın var.

Önce götürüp 10.000 km bakımını yetkili serviste yaptırdim.

Ertesi gün atiker gold obd taktirdim.

1 gün kullandım sonra motor arıza Işığı ve yokuş kalkış desteği devreye girdiğinde yanan ışık, sanırım eps diyorlar o yandı.
    LPG taktirdigim yere gittim söndürdüler . bu sefer motor arıza Işığı hic yanmiyor ama eps ve ABS Işığı yanıyor.

Kontağı actigimda sönük durumda ne zaman fren yapsam ya da kafasına esse yoldayken yine yanıyor, bazen yanmiyor bazen yine yanıyor.

Nedendir sizce?
    Lpgden mi? Yoksa gerçekten arizalanacakti arizalandi mi?

Işıklar yaniyorken yokuş kalkış desteğini kullanamıyoruz ABS devre dışı kalıyor frene basitigimda kizakliyor.

Biraz daha modem bulanirsa lpgyi sokturecegim :((

Yardim için teşekkürler.

• Beyler bugune kadar lpg nin performansi 2.0 alti motorlarda hissedilir derecede etkilemedigini savunurdum ama oyle degilmis.

Bugun sacma sapan bir yerde zorunlu olarak sollama yapmam gerekti. 4. Vitesten 3 e cektim gaz tam o esnada bitti ve benzine gecti hemen ve arabanin nasil firladigini acik acik gordum. Ciddi anlamda fark varmis. Arac 1.6 bmw compact

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuvo'

Beyler bugune kadar lpg nin performansi 2.0 alti motorlarda hissedilir derecede etkilemedigini savunurdum ama oyle degilmis.

Bugun sacma sapan bir yerde zorunlu olarak sollama yapmam gerekti. 4. Vitesten 3 e cektim gaz tam o esnada bitti ve benzine gecti hemen ve arabanin nasil firladigini acik acik gordum. Ciddi anlamda fark varmis. Arac 1.6 bmw compact

Gaz biterken veya bitmeye yakın zaten çekiş düşer benzine atar sizde fark var sanarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanbocuk

quote:

Beyler bugune kadar lpg nin performansi 2.0 alti motorlarda hissedilir derecede etkilemedigini savunurdum ama oyle degilmis.

Gaz biterken veya bitmeye yakın zaten çekiş düşer benzine atar sizde fark var sanarsınız.

Yok hocam onu biliyorum gaz bitmeye yakin araba zorlanir ama benim dedigim benzine gectigi anda oldu hani sanki arkada biri arabanin gitmesini engelliyormusta bir anda serbest birakmis gibi araba rahatladi resmen

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaanbocuk

quote:

Yok hocam onu biliyorum gaz bitmeye yakin araba zorlanir ama benim dedigim benzine gectigi anda oldu hani sanki arkada biri arabanin gitmesini engelliyormusta bir anda serbest birakmis gibi araba rahatladi resmen

Bende 2009 1.2 corsa var atiker microfast taktırdım defalarda test ertim gazda fark hisssedemedim.
    Hatta bolu dağı tüneline gelmeden viyadükler var rampa yukarı orada test ettim fark yok.

• candan mühendislik C kullanıcısına yanıt
    arkadaslar meraba
    meganII 1.6 2005 aracım var 2 yıl once atıker lpg taktırdım, 20 bın cıvarı oldu. su sıralar bır sorunum var ve bulamıyorlar.
    arac lpg deyken benzıne gecıyor ve tekrar lpg ye gecıyor. bunu durmadan yapıyor. yanı 7-8 sanıye benzın 3-5 sanıye lpg. boyle bır dongu ıcınde. makıneye bagladılar bır sorun yok dedıler. bobını falan sokup attılar. yınede cozum olmadı.
    sorun ne olabılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettt81

arkadaslar meraba
    meganII 1.6 2005 aracım var 2 yıl once atıker lpg taktırdım, 20 bın cıvarı oldu. su sıralar bır sorunum var ve bulamıyorlar.
    arac lpg deyken benzıne gecıyor ve tekrar lpg ye gecıyor. bunu durmadan yapıyor. yanı 7-8 sanıye benzın 3-5 sanıye lpg. boyle bır dongu ıcınde. makıneye bagladılar bır sorun yok dedıler. bobını falan sokup attılar. yınede cozum olmadı.
    sorun ne olabılır?

Kardeşim sorunun map sensöründe.. söyle ustana değiştirip denesin.. farkı göreceksin saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: gnyaga

quote:

arkadaslar meraba
    sorun ne olabılır?

Kardeşim sorunun map sensöründe.. söyle ustana değiştirip denesin.. farkı göreceksin saygılar..

+1
  • Arkadaslar lpg taktirali 1 seneye yakin oluyor fakat ruhsata hala isletmedim. Proje varmis onuda almadim muayneye kadar sorun olmaz demislerdi. Zaten internettede cogu lpg kullanicisi muayneye kadar isletmez ama isletilmesi lazim yaziyor.

Simdi, muayneye daha 9 ay var fakat arabayi cuma gunu satacagim. Nasil bir yol izlemem lazim ? Ruhsata isletmedenmi satayim yoksa isletmem gerekirmi ? Cezasi varmidir masrafi cokmudur ?

• quote:

Arkadaslar lpg taktirali 1 seneye yakin oluyor fakat ruhsata hala isletmedim. Proje varmis onuda almadim muayneye kadar sorun olmaz demislerdi. Zaten internettede cogu lpg kullanicisi muayneye kadar isletmez ama isletilmesi lazim yaziyor.

Simdi, muayneye daha 9 ay var fakat arabayi cuma gunu satacagim. Nasil bir yol izlemem lazim ? Ruhsata isletmedenmi satayim yoksa isletmem gerekirmi ? Cezasi varmidir masrafi cokmudur ?

Montaj yapan firma projeyi vermemiş ise siz satışı yapın yeni sahibinin üzerine proje+faturanızı alırsınız.. aracı ruhsata yeni sahibi işler..
    Eger projesi alınmış bir araç ise önce ruhsata işlenmeli sonra satış yapılmalı..
  • gnyaga kullanıcısına yanıt
    teşekkürler cevabınız için. map sensorlerının fıyatları nedır acaba ne kadar tutar takrıbı
  • quote:

teşekkürler cevabınız için. map sensorlerının fıyatları nedır acaba ne kadar tutar takrıbı

Hocam takribi 100-120 tl arası bi fiyat tutar.. işçilik dahil sakın daha fazla para ödemeyin. Saygılar

• gnyaga kullanıcısına yanıt
    teşekkür ettim kardesım
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.