Şimdi Ara

_A_T_İ_K_E_R_ (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.889
Cevap
12
Favori
216.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim bildiğim akü kutup başları çıkarılınca bir sorun teşkil etmez.Etseydi aracın kendi ecusunun bilgileride silinirdi.Ayara gitmeye gerek yok.İllaki bir ihtimal diyorsanız servisi telefon ile arayın ve bilgi alın.

quote:

Orjinalden alıntı: alks

sevgili OKİFİ

ARABANIN KUTUP BAŞLARINI SÖKÜNCE YANİ ARACIN ELEKTRİĞİNİ KOMPLE KESİNCE BU LPG DEKİ AYARLAR SİLİNİRMİ?YANİ BÖYLE BİR İŞLEM YAPINCA TEKRAR AYARA GİTMEK GEREKİRMİ?

FORUMDA BAZI ARKADAŞLAR TAHMİN ETTİKLERİNİ VE SİLİNMEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ. YANİ BU KESİNMİDİR YOKSA VARSAYIMMI? BU KONUDA BİZLERİ BİLGİLENDİRİRSEN SEVİNİRİM.
  • Sevgili Arkadaşlar;
    Bugün aracımda lpg bitene kadar dolaştım,tahminen 42 km yol yaptırdı kırmızı yanarken,bip bip sesleri gelince tekrar aygaz lpg istasyonuna gittim ve 1.79 dan 5 ytl lik gaz aldım,2.79 litre.Şuan 12 km yaptım ve devam ediyorum.Bakalım kaç kmde bitecek ve ne yakacak.Herhalde şehir içinde sağlıklı bir ölçüm olacak.Neticeyi burada yine yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okifi -- 14 Nisan 2008; 20:49:03 >
  • sevgılı okıfı abıcım walla ii yapmısın ben 15 km zor yaptım kırmızıdan sonra 42 cok ii benım sımıt depodan kaynaklanıo inan 2 gun once 55 ytl gaz aldım tabı gaz tam bıttıkten sonra aldım bu 55 ytl lıgı 150 km yaptım lamba tek yesıl yanıo korkuyom kırmızı yanacak dıye (kumandayı cam resıstansının yanına koydurdum bıde gozume batıyo)walla depoya baktım oradada kırmızıda duruyo cozemedım olayı
  • ustanın verdigi ayara baglı benim aracımda 6 lt altına düşünce kırmızı yanıyor o da 6*9=54 km falan yapıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: rechan_cdx

sevgılı okıfı abıcım walla ii yapmısın ben 15 km zor yaptım kırmızıdan sonra 42 cok ii benım sımıt depodan kaynaklanıo inan 2 gun once 55 ytl gaz aldım tabı gaz tam bıttıkten sonra aldım bu 55 ytl lıgı 150 km yaptım lamba tek yesıl yanıo korkuyom kırmızı yanacak dıye (kumandayı cam resıstansının yanına koydurdum bıde gozume batıyo)walla depoya baktım oradada kırmızıda duruyo cozemedım olayı
  • walla abıcım benım usta el emegı cok ii ama malum bılgısayardan anlamıo ayarı bıle bursada yaptırdım sonradan kesılmesını 7000 d /d olayını o yuzden dogrudur .
  • 6000 devirde vites değiştirmenin zararları.Normalde 3000 lerde vites değiştir ve daha sakin kullanımda daha çok yol yaparsın.

quote:

walla abıcım benım usta el emegı cok ii ama malum bılgısayardan anlamıo ayarı bıle bursada yaptırdım sonradan kesılmesını 7000 d /d olayını o yuzden dogrudur .
  • okifi bitiremedinmi şu 5 ytl lik gazı seni bekliyoruz :D

quote:

Orjinalden alıntı: Okifi

6000 devirde vites değiştirmenin zararları.Normalde 3000 lerde vites değiştir ve daha sakin kullanımda daha çok yol yaparsın.

quote:

walla abıcım benım usta el emegı cok ii ama malum bılgısayardan anlamıo ayarı bıle bursada yaptırdım sonradan kesılmesını 7000 d /d olayını o yuzden dogrudur .

• aracıma 40 ytl lik yaklaşık olarak 22.85 lt lpg aldım ve 180 km falan gittim tüp bitti sizce bu normal mi araç 1.2 albea 16 v???
  • Aşırı lpg tüketmişsin gibi geldi bana,hemen ince bir ayar yaptır.Ne zamandır ayar yapılmıyor?Senin araç her türlü şartlarda 210 km yi geçmeliydi.

quote:

Orjinalden alıntı: flood01

aracıma 40 ytl lik yaklaşık olarak 22.85 lt lpg aldım ve 180 km falan gittim tüp bitti sizce bu normal mi araç 1.2 albea 16 v???
  • merhaba arkadaşlar
    ben size kendi yaptıgım testler ve sonuclarını yazayım belki sizler faydası olur.
    1.hep aynı lpg den aynı zamanlarda almaya gayret gösterin sıcak ve soguk havada almak bile fark ettiriyor
    2.lpg ne kadar yaktıgını olçmek için depoyu sıfırlayıp oyle lpg alın ve bitene kadar lpg almayın bittikten sonra ne yaktıgına bakın
    3.yaklaşık 3 aydır lpg li aracım 0,165-0,175 kuruş yakıyor sehir içi hic de degişmedi yani bir 0,150 bir 0,200 olmadı hep degerler birbirine yakın cıktı
    4.olcum yaparken hep aynı şartlarda olcmeye bakın yani yol durumu,agırlık fazla yada az olması,sıcak soguk farkı ,hız sabıt olmasına dıkkat edin bır dunya boyle ornek var her defasında aynı şartlarda araba kullanır aynı şartlarda degerlendirme yaparsanın km sarfiyatınız birbirine yakın cıkmaya baslayacaktır bence

bundan 1 ay önce edirne otobanından istanbula gittim 5 yetişkin 3 tane cocuk vardı ve biraz hızlıda gittim yakıt normalde duşmesi gerekirken yine 0,160 ytl cıktı neden derseniz yuk ve hızdan baska birşeyden oldugunu tahmin etmiyorum...

bu benim yaptıgım testler sonrası ortaya cıkan sonuçlardır....

• Yaa... Ne bereketliymiş şu 5 ytl lik lpg.Gez gez bitmiyor.En kısa zamanda bitirecem ve burada yazacam neticeyi.

quote:

Orjinalden alıntı: mezarci034

okifi bitiremedinmi şu 5 ytl lik gazı seni bekliyoruz :D

quote:

Orjinalden alıntı: Okifi

6000 devirde vites değiştirmenin zararları.Normalde 3000 lerde vites değiştir ve daha sakin kullanımda daha çok yol yaparsın.

quote:

• bende 2002 model 1.6 16V rxe eski kasa laguna var ve sıralı sistem lpg taktırmak istiyorum fakat marka ve uyum konusunda fikir almak istiyorum,,yardımcı olan arkadşlara şimdiden teşekkürler.. 50 ytl (16 lt)benzinle şehiriçi ortalama 160 km yol yapıyorum
  • ayarında bişey var sanırım ben 40 lira ile 225-230 km geçiyorum 1.6 fiat marea

quote:

Orjinalden alıntı: flood01

aracıma 40 ytl lik yaklaşık olarak 22.85 lt lpg aldım ve 180 km falan gittim tüp bitti sizce bu normal mi araç 1.2 albea 16 v???
  • sevgili OKİFİ

BUGÜN 168. KM OLDUKTAN SONRA EN SONUNDA BİRİNCİ YEŞİL LAMBA SÖNDÜ.GERİYE 3 ADET YEŞİL LAMBA KALDI GÖSTERGEDE.BAKALIM ONLAR KAÇ KM YOL YAPACAK. BU YAPTIĞIM 168 KM YOLUN HEPSİ ŞEHİR İÇİ. SONUCU MERAKLA BEKLİYORUM. DEPODAKİ GAZ BİTER BİTMEZ HEMEN SONUCU BİLDİRECEĞİM.

SANA VE TÜM ARKADAŞLARA İYİ AKŞAMLAR DİLİYORUM........
  • 535. km arabamın arıza lambası yanıo ..ne yapmalıyım
  • yanan lamba hangisi.

quote:

535. km arabamın arıza lambası yanıo ..ne yapmalıyım
  • valla keşke inmese hiç o lambalar bende inmesin diye gözünün içine içine bakıyorum

quote:

Orjinalden alıntı: alks

sevgili OKİFİ

BUGÜN 168. KM OLDUKTAN SONRA EN SONUNDA BİRİNCİ YEŞİL LAMBA SÖNDÜ.GERİYE 3 ADET YEŞİL LAMBA KALDI GÖSTERGEDE.BAKALIM ONLAR KAÇ KM YOL YAPACAK. BU YAPTIĞIM 168 KM YOLUN HEPSİ ŞEHİR İÇİ. SONUCU MERAKLA BEKLİYORUM. DEPODAKİ GAZ BİTER BİTMEZ HEMEN SONUCU BİLDİRECEĞİM.

SANA VE TÜM ARKADAŞLARA İYİ AKŞAMLAR DİLİYORUM........
  • arıza lambası gostergede kı
  • lpg taktırdığın yere bi uğra ama önemli bişey değildir bu tür şeyler yaşanıyo genelde
    quote:

535. km arabamın arıza lambası yanıo ..ne yapmalıyım
  • Herkese Merhaba
    Uzun zamandır forumu ziyaret edemiyordum.Bazı arkadaşlar anımsar Ocak 2008 de Atiker montajı yaptırdıktan sonra epey sıkıntı çekmiştim.En son Konya fabrikayı ziyaretten sonra şükür Motor Check Arıza Işığı yanma harici problem kalmadı.O da hala devam ediyor ama önemsemiyorum artık.Çünkü fabrika o konuda yeni yazılım geliştirme çalışmaları yapıyor.Bizzat yetkili ağızlardan kendim duydum.İşin özü problemsizce aracıma biniyorum ve de memnunum.
    Ayrıca son yakıt değerim beni çok sevindirdi.İlk çalıştırmadaki benzin sarfiyatını hesaba hatmazsak yakıt tüketimim ilk başlarda 0.16 YTL civarı idi.Mart itibariyle 0.145 leri gördüm.Dün ise 0.13 e kadar düştüm.(lpg litre fiyatı 1.76 dan )Bu değerler şehir içi-dışı ortalama değerler olsada genelde şehir dışı ağırlıklı.
    Diğer kullanıcılarda yakıt değerlerini paylaşırsa bir fikir oluşur herkeste diye düşünüyorum.Herkese tasarruflu günler diliyorum.

• 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.