Şimdi Ara

A. Cakar Twitter da mantikli yorumlar yapmis

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevmesem de mantikli konusmus ve feneri kurtarma senaryosunu yazmis.

-herkese iyi bayramlar fenerliler icin iyi haberlerim var.FB kesinlikle kume dusmeyecek.
    -Anlasma oldu .Lig baslayacak ,iddaname aciklanacak,fb bsk.ni suclu bujunsa bile 10-15 puan silme gelecek.Ama gecen yilki samp.TS a gidecek.
    -Zaten play off un da nedeni simdi ortaya cikti.Puan silinse bile fb ilk 4 de kalabileceginden umut ve heyecan devam edecek.
    -Disiplin talimati degisecek.Aslinda bu her takimi az mutlu ya da az mutsuz edecek politik bir karar.TS mutlu samp.onlara verilecek.
    -GS mutlu zira fb nin ve belki de bjk nin puanlari silinecek.Fb az mutlu zira kume dusmeyecek.Digiturk mutlu fb s.ligde kalacak.
    -Anadolu takimlari mutlu para gelmeye devam edecek.Siyaset ve federasyon mutlu fazla toz kalkmayacak.Fb icinde belki de kotunun iyisi olacak.
    -VE fb 1 yil avrupadan dan men ve yaklasik 15 puan cezasi ile viraji alabilecek.Kotu senaryoda kume dusmek ve 2 yil kaybetmek olabilirdi.
    -Ama fb nin cas a gitmesi tehlikeli .Gereksiz ce UEFA yi geriyorlar.Aziz baskanin istifasi ve UEFA ile artik iyi gecinmek fb nin menfaatine
    bu tablonun olusabilmesi icin tff nin sike sucu ile ilgili ceza yonetmeligini degistirmesi gerekiyor. Onlar da degistirecek.
    -Fakat tum bu manevlar da amac fb yi lig dusurmemek 'diger takimlari uzmemek ve fut. ekonomisni devam ettirmek.Ama Aziz baskan in durumu flu.
    -Aziz baskanin alabilecegi olasi ceza dan sonra ki surec pek tabiki TBMM de .Kanun mu degisir ya da af mi gelir ya da gelmez bilemiyorum.
    -Ben olacaklari soyluyorum ;,Anlamayi aktariyorum.Bu surec dogrudur demiyorum.

• a.çakar'ın bu yazdıkları %100 gerçekleşecek diye bir kural yok.
    ayrıca tff şu takım şike yapmıştır ama cezası küme düşme değil derse,uefa tff'e öyle bir ceza verir ki,ortada ne tff kalır ne de m.a.a kalır.uefa eğer ülke federasyonları düzgün çalışmazsa doğrudan federasyona ceza verme yetkisine sahip
    ayrıca fener kesinlikle düşmeyecekse en basit,lugano 'yu o fiyata satmazdı
  • bir nebze hakli olabilir, asagidaki haber cakar'in yazdiklariyla ortusuyor:

A. Cakar Twitter da mantikli yorumlar yapmis
  • ğlay-off'un amacının feneri potada tutabilmek için çıkartıldığını düşünüyorum.
  • Kanunda şike yapan takım bir alt kümeye düşürülür istedikleri kadar konuşsunlar boş

Fenerbahçe kesinlikle düştü federasyon bunu yapmazsa seneye UEFA yapar

Fenerbahçe isteği yere başvursun uefa yetkilisi savcıdan garanti belgesini aldı artık ne federasyon ne de fener hiç bir şey yapamaz
  • Senaryo yazmak kolay, herkes kendine göre senaryo yazar. Bu Konuda Erman ile Ahmet Çakar çok iyiler

Bak ben demiştim böyle olacak diye senaryo uyduruyorlar, kanunda açık ve net şekilde belirtiyor, şike yapmanın cezası belli, yaptırımlar ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *ORION*

Senaryo yazmak kolay, herkes kendine göre senaryo yazar. Bu Konuda Erman ile Ahmet Çakar çok iyiler

Bak ben demiştim böyle olacak diye senaryo uyduruyorlar, kanunda açık ve net şekilde belirtiyor, şike yapmanın cezası belli, yaptırımlar ortada.

Bizim herşeyimiz gibi kanunumuzda dandikki

TFF disiplin talimatı madde bilmem kaç:Şike teşebbüsünde dahi küme düşürülme cezası verilir.
    TFF disiplin talimatı madde 9:Teşebbüs halinde ceza yarıya indirilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Colossus_

quote:

Orijinalden alıntı: *ORION*

Senaryo yazmak kolay, herkes kendine göre senaryo yazar. Bu Konuda Erman ile Ahmet Çakar çok iyiler

Bizim herşeyimiz gibi kanunumuzda dandikki

TFF disiplin talimatı madde bilmem kaç:Şike teşebbüsünde dahi küme düşürülme cezası verilir.
    TFF disiplin talimatı madde 9:Teşebbüs halinde ceza yarıya indirilir.

Alla alla hangisi doğru?

• Ben de sevmem adami ama bana gore mantikli yazmis; neden bu kadar agirdan alindigina, neden durup dururken bir playoff cikarildigina cevap oluyor. Fenerin futbolcu satmasinin nedeni ise sampiyonlar ligine girememesi, 25 milyon avro az para degil ki bu en azi, demekki mali dengeyi sampiyonlar ligine gore kurmuslar, ayrica -15 puan da az degil, buyuk ihtimal seneyede ŞL hayal olacak, masrafli futbolcu tutmaya gerek yok.
  • eğer böyle birşey olursa s.tr b.ktan ülkenin s.tir b.ktan kararları olur, başkada birey olmaz.
    böyle ülkeye böyle karar,
    böyle başa böyle tarak.

eğer bunca belge ve uefa kararından sonra fener küme düşmezse reziller olsun bu ülkenin devletine de futboluna da..fener sportif açıdan küme düşme tehlikesi olsa fener yine şike ile teşvikle kurtarılacak demek ..ne güzel memleket ya,

fenerli ol rahat et !
  • PLAY OFF 'un ilk açıklandığı gün ilk söylediğim şey oldu...

"Fener düşmeyecek ve potada kalabilmesi için, sene boyunca fenerlilerin ilgisini kaybetmemek için, Böylesine SAÇMA ve hiç gündemde olmayan birşeyi ortaya çıkardılar" diye. öyle de olucağı aşikar netekim.

En azından UEFA gelip tokat vurmazsa, Fenerli federasyon başkanı, Feneri düşürmemek için elinden geleni yapacak. Utanmasa sahte şampiyonu Şampiyonlar ligine gönderecekti! yok böyle bişey...

umarım küme düşerler... bazıları yaaa lig şöyle olur böyle olur gelir düşer vs acıyorlar ya adamlara... hiç anlamıyorum... Adamlar geçen senenizi olduğu gibi manipüle ettiler, hala acıyorsunuz. gitsinler amatör kümeye kadar, bir gr üzülürsem namerdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.