Şimdi Ara

9xadiras.exe sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    arkadaşlar sistemi yeni baştan kurup bütün driverleri yükledikten sonra minton un usb modemi kurunca msconfig -başlangıca 9xadiras.exe yi atıyor.bu dosya daha sonra zannedersem kendi türevlerini windowsun altına eklemeye başlıyor 2xkadiras.exe gibi daha sonrada backdoor lar açarak sistemi savunmasız hale getirmeye çalşıyor.sisteme anti-virüs olarak kaspersky 2007 türkçe kurdum şu ana kadar bulaşmaya çalışan bütün virüsleri yakaladı ve sildi yalnız bu durum sürekli olarak kısır döngü gibi devam ettiği için görev yöneticisinde cpu kullanımını %100 e kadar çıkartıyor ve malumunuz olmak üzere sistemi yavaşlıyor kullanılmaz hale getiriyor.

bu virüsü nasıl temizleyebilirim bu konuda yardımcı olacak arkadaşların yanıtlarını bekliyorum.

işletim sistemi xp home edition (orjinal)
    p4 1.6 ghz işlemci
    1gb ram
    kaspersky anti-virüs
    bütün sisteme (C,D sürücülerine) format atılıp yeniden kurulmasına rağmen usb adsl modemi yükleyince bu virüs tekrar bulaşıyor

not: usb modemi değişme şansım yok kurulum yaptığım kişi daha önceden sorunsuz bir şekilde çalışabildiğini söylüyor.

• bilen yok mudur?
  • ctrl+alt+del yap üstte işlemlerde o exe vardır belki ordan kapatıp kasperla full sil bitsin çok düşük bi ihtimal orda olmuyadabilir ama denemeye değer bi yol bence
  • öyle olmuyor denedim .. bana kalıcı çözüm lazım router port açınca backdoorlar ortaya çıkıyor bunu kapatıp daha sonra virüsü silmem lazım.. asıl bunu nasıl engellerim
  • http://www.mcse.ms/message1308261.html

üstteki adreste yazanları çevirebilecek olan biri varmı acaba?
  • ilk kısım:

silin autoclk.exe yi ve ordaki dc13.exe ve 2kadiras.exe trojanın kullandıgı dosyalar

Silmek
    1. Olduğu gibi modem yazılımını kaldır.
    2. ilk yazdıgım dosyalarının vs. silindiginden emin ol virüsle ilgili dosyaların
    3. reboot
    4. antivirüsünü deaktik yap-kapat
    5. burayı tam anlamadım ama modemi kapa veya reset at gibi bişi dio
    6.
    windowsun içindeki virüsle ilgili dosyaları sil associated keys diyo ingilizcede
    8.
    silindiğinden emin ol kısaca hepsini sil
    10 reboot
    manuel olarak adsl i bağla ve configrisyonu yap

trojanı lütfen atın diyo aşagıda msn ini vermiş
    neatsun7@netvision.net.il
    ve ilk msjdan alıntı yapmış

• egomanyak tşk ederim çok işime yaradı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.