Şimdi Ara

9900k Default Değerleri Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşağıda yazan bilgilere göre bu işlemcinin overlock yapılmamış halinde görmem frekanslar kafamı karıştırdı.

Birkaç farklı yerde şunu görmüştüm 2 çekirdek 5.0ghz tüm çekirdekler çalışırsa 4.7ghz de olması lazım gibi

Anakartım Asus z390 E Gaming Biosunda 3 tane otomatik ayarlı mod var.

1. Bios karar versin
    2. Enforce all limits
    3. Disable all limits

1 de işlemci 4.7ghz üzerine çıkmıyor hiçbir çekirdek
    2 numarada aynı
    3 numara bütün çekirdekleri 5.0ghz ye alıyor. voltajı da sağolsun 1.4V veriyor işlemci yansın diye.

Sonuç olarak bu 3 adet otomatik moddan verimli faydalanamıyorum. Manuel modda da sabit voltaj vermek istemiyorum.
    Sabit 5.0ghz 1.33v stabil ama bu şekilde kullanmak istemiyorum default ayarları nedir bu işlemcinin

9900k Default Değerleri Hakkında

• Power limitsiz 9900K'nın all core hızı 4.7, tek çekirdek boost hızı 5.0ghz yani default halde sabit 5ghz'de kullanmazsın.

3. disable all limit seçeceksin yoksa all core da 4.7 bile göremezsin, bu ayar power limiti kaldırıyor.

Ayrıca manuel overclockda sabit voltajda kulalnmak zorunda değilsin, offset voltage bunun için var. Ratio 50x yaparsan offset votlaj kullanırsın işlemcin idlede vcore düşürür.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    offset voltage var biliyorum

offsetten verim alamadım. sabit vcore daha iyi sonuç veriyor

anakarttan mı bilmiyorum offset ile full yüklenmede 1.35 lerde bile çakılıyor sistem arada

limitleri kaldırınca 1.4v veriyor işlemciye orayı kullanamıyorum.

o zaman bios otomatik ayarları kullancam 4.7ghz de

sanırım bu şekilde bu işlemciyi kullanan yoktur :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.