Şimdi Ara

9900K Alma Niyetli Arkadaşlara Uyarı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
1
Favori
7.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yutup'a yazınca da anlayacaksın.
    Youtube'ye yazınca da anlayacaksın.
    Okuyusuyla yazmadım. Yazilisiyla yazdım.
    Ona bakarsan klavyemde ı ö ş ğ ü harfleri de yok. Kendisi düzeltirse düzeltiyor.
    Bir çok testte 1950 önde bence oyunlarda da önde. Sadece render değil. Video işleme. Ozellikle 4k videoları Uygulama hızı açılışı. Islemci sıcaklığı. Vsvs. Gibi etkenleri de göz önüne almak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Ona bakarsan klavyemde ı ö ş ğ ü harfleri de yok. Kendisi düzeltirse düzeltiyor.
    Bir çok testte 1950 önde bence oyunlarda da önde. Sadece render değil. Video işleme. Ozellikle 4k videoları Uygulama hızı açılışı. Islemci sıcaklığı. Vsvs. Gibi etkenleri de göz önüne almak lazım.
    İşte hocam bu işin sencesi, bencesi olmuyor. Oyunlarda önde olduğu falan yok maaleesef. 9900K tüm oyunlarda daha iyi performans veriyor. 1950X zaten oyun için alınacak bir işlemci değil, başka kulvarlarda iyi. Zaten fiyatı da ona göre farklı.
  • quote:

Ryzen 1950 oyun için canavar mi?

Bir tane inceleme karşılaştırma linki koysana şuraya bizde öğrenelim , ne komik bir ülke burası ahahha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Ryzen 1950 oyun için canavar mi?

Bir tane inceleme karşılaştırma linki koysana şuraya bizde öğrenelim , ne komik bir ülke burası ahahha

Alıntıları Göster
    i9 9900k nın kaç ghz hızında çalıştığını bilmiyorsun sanırım. işlemcinin üstünde yumurta pişiriyorlar haberin yok.
    bu i9 9900k işlemcisine bakarsak i9 7900xden de performanslı böyle birşey olabilir mi?

• quote:

i9 9900k nın kaç ghz hızında çalıştığını bilmiyorsun sanırım. işlemcinin üstünde yumurta pişiriyorlar haberin yok.
    bu i9 9900k işlemcisine bakarsak i9 7900xden de performanslı böyle birşey olabilir mi?

Alıntıları Göster
    i9 9900k eğer oyun için konuşuyorsak evet i9 7900x den daha performanslı onu geçtim 8700k bile i9 7900x den daha performanslı zira i9 7900x te tıpkı Ryzen 1950X gibi oyun işlemcisi değil.

Bunları kenara koyuyorum, 9900k nın üzerinde yumurta pişiriyorlar ya, mesela denediniz mi siz? Kullandınız mı? Ben kullanıyorum. 5ghz a overclock yaptım, BFV te dahi maksimum aldığım sıcaklık değeri 65-67 derece seviyesi. 9900k için ısınma konusu overclock yapıp, üzerine işlemciyi yoran, sentetik testlere soktuğunuz zaman geçerli, bu tip testler işlemciyi hiçbir zaman giremeyeceği bir yükün altına sokuyor, stok hızda zaten bir problem yok. Bunu baz alıp 9900k ısınıyor demek abesle iştigal. Ha şurası kesin, delid yapılmış bir 8700k ile kıyaslıyorsak evet kesinlikle daha sıcak aynı hızlarda ona göre.

Zaten yorumları okuyorum, 1 kişi gördüm sadece kullanıpta, ısınıyor diyen, onun harici ısınıyor diyen herkes bu işlemciyi kullanmamış insanlar ne hikmetse. Birde şu konu var, 9900k gibi bir işlemciyi sıradan bir anakarta takmayacaksınız, iyi bir soğutucunuz olacak, 14nm nin suyunu sıkmış bir işlemci bu sonuç olarak. Gidip sıradan bir anakarta takıp, vasat bir soğutucu ile kullanırsanız da stabilite ve sıcaklık değerinde farklılıklar olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 15 Mart 2019; 9:47:38 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.