Şimdi Ara

★★★99-2002 TOYOTA COROLLA KLUBÜ®★★★ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
3
Favori
40.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    BEN DE YENİ TOYOTACI OLANLARDANIM. BENDE YAKLAŞIK BİR AY ÖNCE 99 MODEL TOYOTA COROLLA 1.3 TERRA ALDIM. 10900 TLYE ALDIM. SİZCE FİYAT NASIL. 110000 KMDE VE HİÇ BİR DEĞİŞENİ YOK. AMA ARABA ÇOK HOŞUMA GİTTİ. ÇOK MEMNUNUM. İYİ Kİ TOYOTA ALMIŞIM. BU KONUYA BİRAZ DAHA İLGİ GÖSTERİRSENİZ COROLLA SAHİPLERİ DAHA İYİ OLUR.
  • Hayırlı olsun ..
    Toyota iyi bir seçimdir
    yakıtı da memnun eder lpg düşünürsen tavsiye ederim corollalar çok uyumlu çünkü
    abs li olanlar var
    kontağı çevirdiğinde göstergelerde sol üstte ABS lambası 3-5 saniye yanar (bu, abs li olduğunun göstergesidir..

quote:

Orjinalden alıntı: ggullu

merhaba arkadaşlar

ben de toyota kullanıcısı oldum. ilk arabam oldu toyota.arabalardan anlamadığım için güvendiğim bir arkadaşım aldı arabayı istanbuldan. bildiği bir arabaymış.arabayı görmeden aldım haftaya gelecek.

ilk arabam ve ilk toyota kullanıcısı olduğumdan yardımınızı rica edeceğim.

corolla 2002 terra special 136000 km.de

biraz araştırdım internette ama arabanın özellikleri konusunda çok fazla bilgiye ulaşamadım.

nasıl bir arabadır. ne kadar yakar. özellikleri nedir? abs var mı arabada.

yardım ederseniz sevinirim.

saygılarımla

• çok sağol ismail64.
    valla bende çok memnunum arabadan. ama benim arabada abs yok maalesef. kliması falanda yok ama şimdiye kadar kullandığım kadarıyla çok memnunum. ben bu kadar beklemiyordum. inş. bundan sonrada bi sorun çıkarmadan kullanırım. lpg de iyi çalıştığını söylemişsiniz. bu motor zannedersem lpg ile çok uyumlu çalışıyor. bildiğiniz taktıranlar varmı. onların görüşlerini biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim.
  • slm arkadaşlar bu konuda eminim çok kişi benim gibi bilgi eksikliği yüzünden muzdariptir. 93-98 arası corollalar gayet güzel bir şeklide anlatılmış tartışılmış forumda .ancak 99-2002 arası corollalar yeteri kadar bilinmiyor birde yağ yakma muhebbeti çıktı iyice çekinir olduk.1.3-1.4.1.6 değişik özelliklerde arabalarda çıkınca iyi şaşırdık hangisi iyi hangisi dah güzel hangisi vvt i falan filan ilk aracım olacak nasip olurda alırsam.forumlarda çevremde toyota hakkında şimdiye kadar olumsuz tek bir söz duymadım ( yağ yakma dışında ) türkiye şartlarında alınacak en güzel araba diyebiliriz. size bir örnek vereyim 2000 model 100 binde vvti motor corolla bulduk aracın sahibi 8 yıldır tek bir masraf yapmamış sanayiiye gittiği yok çok şaşırdım mübarek taş gibi maşallah arabayı deneme şansımızda oldu hayran kaldım ancak adam satmak tan vaz geeçince ortada kaldık :)
    herneyse sözü fazla uzatmayayım corolla arıyorum 99 2002 tavsiye ve önerileriniz ne olur kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim .
    birde hangi modelinde triger seti zincirli oluyor bilen varmı .ilginize ve alakanıza şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: chaichen79

slm arkadaşlar bu konuda eminim çok kişi benim gibi bilgi eksikliği yüzünden muzdariptir. 93-98 arası corollalar gayet güzel bir şeklide anlatılmış tartışılmış forumda .ancak 99-2002 arası corollalar yeteri kadar bilinmiyor birde yağ yakma muhebbeti çıktı iyice çekinir olduk.1.3-1.4.1.6 değişik özelliklerde arabalarda çıkınca iyi şaşırdık hangisi iyi hangisi dah güzel hangisi vvt i falan filan ilk aracım olacak nasip olurda alırsam.forumlarda çevremde toyota hakkında şimdiye kadar olumsuz tek bir söz duymadım ( yağ yakma dışında ) türkiye şartlarında alınacak en güzel araba diyebiliriz. size bir örnek vereyim 2000 model 100 binde vvti motor corolla bulduk aracın sahibi 8 yıldır tek bir masraf yapmamış sanayiiye gittiği yok çok şaşırdım mübarek taş gibi maşallah arabayı deneme şansımızda oldu hayran kaldım ancak adam satmak tan vaz geeçince ortada kaldık :)
    herneyse sözü fazla uzatmayayım corolla arıyorum 99 2002 tavsiye ve önerileriniz ne olur kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim .
    birde hangi modelinde triger seti zincirli oluyor bilen varmı .ilginize ve alakanıza şimdiden teşekkürler.

Gardaş ben de 1.3 Terra buldum 80.000'de Klimasız LPG'li 2000 Model
    Kısmetse alacam Pazartesi'ye
    Bunların Trigerleri Kayış
    Çift Farlıların Yani VVT-I 'ların ise Trigerleri Zincirli

• Birşey merak ettim;

Aracım corolla 2000 1,4 vvt-i terra ve atiker sıralı lpg sistem var. Acaba LPG den dolayı "motor arıza uyarı ışığı" yanan veya böyle bi sıkıntı yaşayan var mı? Serviste bunun lpg den kaynaklandığını söylerler. Gittiğimde direksiyon altından aracın beynine bağlanıp bunu söndürmüştü usta. Ama tekrar yandı. Bi anlayan, çözümünü bilen var mı? Sinir olmaya başladım artık oradaki ışığa...
  • buda bizimki umarım beğenirseniz
     ★★★99-2002 TOYOTA COROLLA KLUBÜ®★★★

sisfarı nerden bulabilirim
  • [simage]http://img268.imageshack.us/i/corolla1497hp.jpg/]
     ★★★99-2002 TOYOTA COROLLA KLUBÜ®★★★
  • arkadaşalr bu konuda toyota kardeşliği gibi olmasın ne gelen var ne geçen
  • selam arkadaşlar. 2000 model 1,6 sol vvt-i motor arabam var. vites kutusunun teknik değerlerini aradım tüm nette ancak bulamadım. aracın el kitabı da yok bende. foruma ekleyebilirmisiniz. şimdiden teşekkürler.
  • valla kullanıcı el kitabını nette bir yerde bulsak iyi olur fakat pek yok ben yinede araştırıyorum bulursam koyarım buraya
  • Sizin arabanızın teknik verilerini veriyorum. benim elimde bir liste vardı da ordan buldum.
    TOYOTA Corolla 1,6i Sol 2000
    ağırlık: 1055kg
    motor hacmi: 1598cc
    sıkıştırma oranı: 10,5/1
    motor gücü: 110hp 6000dd
    tork: 150nm 3800dd
    0-100 km hızlanma: 10,00sn
    Son hız:195kms
    Son dişli: 3,7200/1
    1. vites: 3,17
    2. vites: 1,9
    3. vites: 1,31
    4. vites: 0,97
    5. vites: 0,82
    Lastik ebatı: 185/65/14
  • bende bu kasanın el kitabı var riplerip nete atarım ordan indirirsiniz arkadaşlar konu yok olup bitmesin katılımcı olalım lütfen
  • arkadaşalr corollamıza bu siteden istediğiniz jantı takabilirsiniz
    http://www.elektrony.cz/?&volba=ElKonfig&auto=to&model=Corolla%20(do%2001/2002)&velikost=14&typ=typ%20E11%205%20door#
    linkin hepsini alın
  • http://rapidshare.com/files/247842720/e11_corolla_katolog.rar
    BUYRUN ARKADAŞALR 1998 DEN İTİBAREN 2001 KADAR KATOLOGLAR
  • VERİLERİDE YOLLUYORUM
    bu 1.4vvt-i nin
    Motor:4 silindir
    Motor hacmi:1398cc 16V
    Eksantrik Üstten çift eksantrikli
    Besleme:Püskürtme
    Maksimum Güç:97 HP / 6000 d/d
    Maksimum Tork:130 Nm / 4800 d/d
    Maksimum Hız:185 km/h
    Hızlanma 0-100km/s:11,80 sn
    Ağırlık:1030 kg
    Aktarma:Önden
    Frenler ( ön / arka ):Soğutmalı Disk / Kampana
    Şanzıman:Manuel
    1. Vites:3,55
    2. Vites:1,9
    3. Vites:1,31
    4. Vites:0,97
    5. Vites:0,82
    6. Vites:***
    Lastikler:175/65/14
    Gövde Tipi
    Sedan
  • buda 1.4 gürültü oranları
    3.vites 50 km/s: 59 dB(A) 100 - 0 km/s Frenleme Süresi: 43 m/3.1 sn
    4.vites 100 km/s: 66 dB(A) Yakıt Tüketimi: 6.9 lt/100 km
    5.vites 130 km/s: 70 dB(A) Depo Kapasitesi: 50 lt
    Azami Menzil: 724 km
  • arkadaşlar katolog için linklerde site ismi görülmemiş ben bi ip ucu verim yıldızların yerine koyarsınız rap.ds..re
  • birde imzamız olsaydı :)
  • Şu linki tam olarak yazın bir zahmet de vatandaş uğraşmasın.
    Teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: atakangrbz

arkadaşlar katolog için linklerde site ismi görülmemiş ben bi ip ucu verim yıldızların yerine koyarsınız rap.ds..re
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.