Şimdi Ara

9800 GT Ekran Kartı OC Mavi Ekran Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Zotac 9800 GT Ekran kartıma oyunlardaki FPS düşmesi sorunu yüzünden EVGA Precision X ile OC yaptım. Oyunlarda 5 - 10 arası FPS yükseldi yetmedi ama neyse işte, oynuyorum 15 - 20 dk sonra oyun donuyor ve bilgisayar mavi ekran hatası verip reset atıyor. Bu sorunun voltajdan kaynaklandığını sanıyorum siz nedersiniz? Dahada arttırmak istiyorum arttırsamda ya Nvidia driveri hata veriyor yada reset atıyor bunun içinde voltajmı lazımdır yoksa sınırmı denir buna? Cevaplayanlara şimdiden Teşekkürler

Ekran kartımın normal ve OC yapılmış değerleri resimdekilerdir

NORMAL DEĞERLER:

OC YAPILMIŞ YÜKSÜZ DEĞERLER:

OC YAPILMIŞ YÜKLÜ DEĞERLER:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneMinuteTR -- 6 Mart 2013; 21:47:00 >

• kartın gpu su okadar oluyor voltaj gpuya yetmiyor. aynısı bendede olmuştu 7850 vardı. 1225mV son voltajdı. normal gpu hızı 860Mhz di. 1250 mhz yapınca mavi ekran veriyordu ve tekrar 860a düşüyordu hız. 1150de falan çalıstırmıstım. voltajı arttırabiliyorsan attır yada gpuyu 625e falan düsürüp MSI Kombuster diye bi stabilite testi var. bi 1saat testte kalsın kart. mavi ekran falan yoksa oc ddüzgün olmustur.
  • voltaj yetmiyordur...muhtemelen bios mod yapılıyordur, biraz araştırmanı öneririm...ayrıca gpu yu ve bellekleri ayrı ayrı o.c. yapıp stabilitesini bulmak lazım...
  • Anlaşıldı voltaj arttırıcam Nekadar arttırayım?
    GPU-Z ile GPU nun biosunu kaydedip nibitor ile editleyip nvidia flash programiyla geri yukluyoruz demi? baska bir yol onerirseniz o baska

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam araştırın işte o kartı kullanmadım bilmiyorum ne söylerdem yalan olur ama %20-30 kadar o.c. olur bence...sonuçları görelim burada yaparsanız...ben 8600gt ye kalem modla %70 -80 o.c. yapmıştım,benim için büyük zevkti
    http://forum.donanimhaber.com/m_55555400/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58633595
  • bu sorun bende de olmuştu daha önce yapamadım... uğraşmaıdm pek fazlada zaten geçmiş olsun..
  • Arkadaşlar 9800 gt var bendede voltunu nasıl çoğaltabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Destan47

Arkadaşlar 9800 gt var bendede voltunu nasıl çoğaltabilirim?

kartınızın marka modelinin sonuna "bios mod" yazarak google da aratarak ilgili sitelerde inceleme yaparsanız bilgiler edinip kartınıza hızaşırtabilirsiniz...
    http://www.youtube.com/watch?v=ZOAjOAmA-rk
    http://www.youtube.com/watch?v=Loyxm1F06zU&feature=related
    burada bios mod anlatılıyor faydalı olabilir....

• bios' ta voltajı, 1.05 ise, 1.1; 1.0 ise de 1.1 volt yaparak deneyin...

eğer 6 pinlik güç girişiniz varsa ve biraz da şans ile 730+ mhz görebilirsiniz
  • Bios mod nedir bilmiyorum ama ekran kartımın biosunu kaydedip nibitor ile editledim nvidia flash ı kullanarak dos ortamında biosu geri yükledim voltajını arttırdım 0.05V arttırdım ve kartın voltajı maksimum 1.00V ken 1.05V yaptım ve hiçbir faydasını göremedim Voltage Factory yada daha farklı programlarda voltajı birazdaha arttırıcam arttırıp testleri falan yapınca bilgi veririm

edit: Düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneMinuteTR -- 8 Mart 2013; 18:58:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneMinuteTR

Bios mod nedir bilmiyorum ama ekran kartımın biosunu kaydedip nibitor ile voltajını arttırdım 0.05V arttırdım ve kartın voltajı maksimum 1.00V ken 1.05V yaptım ve hiçbir faydasını göremedim Voltage Factory yada daha farklı programlarda voltajı birazdaha arttırıcam arttırıp testleri falan yapınca bilgi veririm

hocam pc ye reset atıp dos ortamında ekran kartının biosunu modladınız mı?
  • nvflash -4 -5 -6 "bios ismi".rom

1.1 volt yapın bir şey olmaaz
  • Voltaj arttırmayı başaramadım Nibitor en fazla 1.05v a izin veriyor. Bunu nasıl değiştirebilirim bilgisi olan varmı? 700Mhz altı para etmiyor çünkü Buarada kafama bişey takıldı 3 tane ayar var GPU Clock, Memory ve Shader. Sadece GPU Clock u arttırsamda FPS artıyor diğerlerini arttırmıyorum arttırmasam ne kaybederim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.