Şimdi Ara

97li Biriyim Ne Yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 senelik okuyordum, 1997 doğumluyum. Ancak bu sene okulu dondurma kararı alarak sınava hazırlanmaya başladım. Ancak temelden eksik olduğum dersler beni bir hayli zorladı ve açıkçası pek bir ilerleme kaydedemedim. Evde tek başına hazırlanıyorum ve çevremde yardım alabileceğim hiç kimse yok.(Matematik dersi için) Bu sene hedefime ulaşamayacağım gibi geliyor. Bir sene daha dershane veyahut özel ders takviyesi ile hazırlanıp, 22 yaşına girdiğimde üniversite okumak ne kadar akılcı olur? Hedefimi sorarsanız TM'den 100k yapmak istiyorum, fazlasına da açığım ancak realist olmak da gerekir.

• 98liyim okuduğum bölümümü bırakıp hazırlanmaya başladım bazen bende senin gibi düşünüyorum ama söyle düşün lisede hazırlık okuyolar univeristede hazırlık okuyolar lisansa 20 21 yasinda basliyolar dogal olarak hic takilma. artik internet cagindayiz cevrende biri olup olmamasi bisey etkilemiyo.. kunduz indirirsin olmadi soru cozum gruplarina girersin. sen 2 ay boyunca elinden gelenin en iyisini yap vicdanini rahat ettir.. olmazsa tekrar denersin. istedigin siralama cok rahat bir sekilde yapilabilir hedefini gozunde kucult
  • quote:

Orijinalden alıntı: elru

98liyim okuduğum bölümümü bırakıp hazırlanmaya başladım bazen bende senin gibi düşünüyorum ama söyle düşün lisede hazırlık okuyolar univeristede hazırlık okuyolar lisansa 20 21 yasinda basliyolar dogal olarak hic takilma. artik internet cagindayiz cevrende biri olup olmamasi bisey etkilemiyo.. kunduz indirirsin olmadi soru cozum gruplarina girersin. sen 2 ay boyunca elinden gelenin en iyisini yap vicdanini rahat ettir.. olmazsa tekrar denersin. istedigin siralama cok rahat bir sekilde yapilabilir hedefini gozunde kucult
    Hocam cevabın için teşekkürler. Matematik çalışmaya başlamadan evvel -dört ay öncesi- -5+3 işlemini yapamaz haldeydim. Dört işlem bile eksikti ve tüm konuları birden sıfır beyine işleyince her şey allak bullak oldu. Öte yandan Sosyal ve Edebiyat'da çalışıyorum. Dediğin gibi bu sene olacak gibi görünmüyor ve benim gibi biri için 100k rahat yapılabilecek bir sıralama değil maalesef. Ancak yine de elimden gelenin en iyisini yapacağım.

• Kardes bence hayalin varsa peşinden git kac yaş yaşında olduğun çok onemli degil.Ben bi ünide tıp okuyorum bizim sinifin yas ortalaması 21 civari 1.sınif olmamiza ragmen.Sinifimizda 24,25,29,30,35 yaşlarinda hayali icin baska bolumu bitirip gelenler var.Pişman olduklarini da duymadim gayet memnunlar.Ama kararli olman gerekiyor kararli degilsen hiç bulaşma bu işlere.Bence çok daha iyisini de yapabilirsin.Allah yardimcin olsun,basarilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seninki birşey değil kardeşim ben de 2 yıllığı bırakıp hazırlanıyorum 95 liyim yaşa takılma üni ortamı bambaşka

• Sağ olun arkadaşlar. Hepimiz hedeflerimize ve hayallerimize ulaşırız inşallah.
  • 2 senelik hangi bölümü okudun ? DGS sınavından haberin var mı ? Ve hangi bölümü okumak istiyorsun. Yardımcı olmak isterim. Bende 97 liyim veee bu sene 2senelik yazmak istiyorum. oysa ki puanım büyük ihtimalle 4 senelik bi mühesdislikte alabilir ama ben boğaziçinde okumak için DGS ile giricem tekrardan
  • Fraudell kullanıcısına yanıt
    Turizm ve Seyahat. DGS'den elbette haberdarım ancak Uluslararası ilişkiler istiyorum ben hocam.

• 96 dogumluyum 2 senelik myo okuyordum gecen sene kaydimi sildirdim akabinde sinava hazirlanmaya karar verdim, hazirlandim ve kazandim. X yasinda universite okunur mu? diye bir sey yok dostum her yasta universite okuyabilirsin, 28-29 yasinda olup yeni baslayanlar da var hatta 40 yas uzeri universiteye baslayan insanlar da gordum ben. Hayat senin hayatin bir kere yasayacaksin, ne yapmak istiyorsan onu yap. Burada millete "akilci mi?" diye sorma senin icin ne ifade ettigi onemli istedigin buysa evet hazirlan. Ama sirf burada alakasiz bir insan "bu yaptigin akilci degil, hayir bu yastan sonra okunmaz" dedigi icib tereddute duseceksen okuma zaten bosver

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.