Şimdi Ara

9700 pro VMOD ile 19k

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
2.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9700 proma sonunda vmod olayınıda uyguladım arkadaşlar.2.7 kohm luk bir direnci kart üzerindeki kontrol devresine resimdeki gibi lehimledim (bağladım daha doğrusu)

9700 pro VMOD ile 19k

9700 pro VMOD ile 19k

aslında ilk denememde lehimlemiştim

9700 pro VMOD ile 19k

fakat lehim işinde çok usta olmadığım için hem biraz kötü oldu hemde sağlam olmadı kopuverdi,ayrıca lehim işi dikkatli yapılmazsa son derece tehlikeli çünkü çip bacakları o kadar küçük ve birbirine yakınki 3-4 bacağı anında birbirine lehimleme ihtimaliniz çok yüksek.
    Bu yüzden lehim işinden vazgeçtim ve bir cereyan kablosundan iki adet tek tel çıkararak bir büyütecin yardımıyla dakikalar süren bir uğraş sonunda gerekli olan her iki bacağın arasından geçirmek(cımbız tavsiye olunur) suretiyle bağladım.Tel tek ve çok ince olduğu için bacaklar arasında kısa devre yapma ihtimali yok sıkıca bağlamak şartıyla tabi.

9700 pro VMOD ile 19k

Malum iki bacağa telleri bağladıktan sonra kısa devre oluşmaması için çıplak tellere telefon kablo plastiğini geçirdim daha sonrada 2.7 kohm luk direnci,onuda kablo ile izole ettikten sonra tabiki bu tellere bağladım ve selebant ilede izolasyonu pekiştirdim ve sallanıp bir yere takılıp kopma ihtimalini ortadan kaldırmak için kart üzerine yatırarak üstteki resimde görüldüğü gibi bantladım.

Şimdi sıra geldi artacak olan sıcaklığı önleme çalışmalarına.aslında stock heatsink yerine bir p3 heatsinki uygulayacaktım police hocamlada konuştuğumuz gibi ama evde düzgün alet edevat olmadığı için (hafta içi olsaydı atölyede hallederdim)heatsinkin üzerine o p3 ün sadece fanını monte ettim.Tabi daha önce heatsinki çıkarıp sakızı (!) temizleyip thermal pasta sürmüştüm gpu ya.Ramlerin üzerinede benim ti 4200 de kullandığım heatsinkleri çıkarıp iki tarafı yapışkanlı thermal bant ile yapıştırdım

9700 pro VMOD ile 19k

ve tüm bunlardan sonra startı verdim ve başladım ilk denemelerime daha önce 385 de tıkanan gpu 425 lere kadar rahatlıkla çıkar oldu.işin en ilginç yanı bu yaptığım vmod olayı sadece gpu ya yönelik olmasına rağmen ramlerede etki etti ve çok kısır olan ram hızım 370x2 yani 740 mhz e kadar çıktı.Yani aslında gpu dan sonra ramler içinde bir direnç uygulaması yapacakken buna hiç gerek kalmadı bir taşla iki kuş vurmuş oldum kısacası.sanırım bu her kartta böyle olmuyor crucial e özgü bir şey bu çünkü xbitlabsın o vmode uygulamasında tam 3 yere birden direnç uygulayarak sonuç almışlardı bense sadece tek bir direnç ile işi hallettim

Bunun sonucunda 3dmark skorum 19084 oldu.eğer daha iyi bir işlemci bulabilirsem 2600 mhz yapabilen,20k kesin olur sanıyorum ama bu 19k da oldukça iyi bir skor sayılır sanırım.

Linkim bu

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6536431

son olarak police arkadaşımın bir sloganını tekrar etmek istiyorum
    <b>Dont'try this at home</b>

• Wow. basarılar.
  • üfff ya civil hocam ne yaptın sen maşallah iyi başarı dogrusu
  • way way wayy helal olsun be
  • hehe teşekkürler arkadaşlar riski severim netekim [krl]
  • 100mhz lik fark ile 1K fark edicegini sanmıyorum Civil. Anakartada vdd mod yap ramleri degiştir ozaman 235fsb civarı ile 20K olabilir herhalde :l
  • Çok iyi bir iş olmuş fakat ekrantını daha iyi muhafaza et bence lehim olayını yapmazsan kötü şeyler olabilir.
    Tebrikler civil..
  • ben zaten sadece işlemciden beklemiyorum 1 kyı dartagnan yedekde bekleyen az biraz daha mhz'imiz mevcuttur yani her zaman için (kötü gün için hani)
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by civil</i>
    <br />ben zaten sadece işlemciden beklemiyorum 1 kyı dartagnan yedekde bekleyen az biraz daha mhz'imiz mevcuttur yani her zaman için (kötü gün için hani)
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

• civil tebrikler valla..
    ya şu mod işine bizde mi girsek ne yapsak?
  • civil şu topici bidaha bak istersen daha faydalı olur sana belki.

http://forum.donanimhaber.com/topic.asp?TOPIC_ID=36042
  • Civil ekran karti 2. el demistin bu karti ismi efe yada murat olan birinden mi aldin?
  • @psyco,
    hayır.
  • sağol nebi,
    valla mod işi tamamen risk ve kendi bileceğin bişey :)
  • ya orası öyle zaten..
    sistem tamlerini 3.2 v da çalıştırmak ta risk kt400 de 0310 xpmw yi 2400 mhz 1.85 da çalıştırmakta risk (yandı zaten)..
    acaba abit ti4200 için çok bi getirisi olur mu onu merak ediyorum
    zaten 325-675 oluyo kart..
  • civil 9700 ile dümnya rekoru olmasın 3dmark2003 skorunu en kısa zamanda bekliyoruz bu arada remlerin twinmosdu heralde dimi.
  • civil o heatsinkleri Ramlere nasıl yapıştırdın??
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by NebiForever</i>
    <br />ya orası öyle zaten..
    sistem tamlerini 3.2 v da çalıştırmak ta risk kt400 de 0310 xpmw yi 2400 mhz 1.85 da çalıştırmakta risk (yandı zaten)..
    acaba abit ti4200 için çok bi getirisi olur mu onu merak ediyorum
    zaten 325-675 oluyo kart..
    nebi bence zaten oldukça iyi bir oc yakalamış kartın bundan daha ilerisini zorlamak bence gereksiz gibi ti 4200 için.yani 325/675 neredeyse benim ti 4200 e yakın,bendeki 335/685 oluyordu ama buda az değil yani.
    Bu arada gözünü seveyim abit'in tekrardan [frndsp]

• <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by interyasin</i>
    <br />civil 9700 ile dümnya rekoru olmasın 3dmark2003 skorunu en kısa zamanda bekliyoruz bu arada remlerin twinmosdu heralde dimi.
    yok canım yasin, ne dünya rekoru,daha ne ustalar var bu işte.
    3dmark03 yapıcam bi yakın zamanda.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Acharad</i>
    <br />civil o heatsinkleri Ramlere nasıl yapıştırdın??

" Şimdi sıra geldi artacak olan sıcaklığı önleme çalışmalarına.aslında stock heatsink yerine bir p3 heatsinki uygulayacaktım police hocamlada konuştuğumuz gibi ama evde düzgün alet edevat olmadığı için (hafta içi olsaydı atölyede hallederdim)heatsinkin üzerine o p3 ün sadece fanını monte ettim.Tabi daha önce heatsinki çıkarıp sakızı (!) temizleyip thermal pasta sürmüştüm gpu ya.Ramlerin üzerinede benim ti 4200 de kullandığım heatsinkleri çıkarıp <b>iki tarafı yapışkanlı thermal bant ile yapıştırdım</b> "

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.