Şimdi Ara

9700 KLI SİSTEM TOPLADIM,LAKİN? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SouthPark_Konsol delisi

ray tracing oyunların fazla olmaması sanırım biraz daha kartın ömrünün biraz daha oldugunun göstergesi değilmidir, tabikide yenı mimaride bir ekran kartı sunulmaz ise,ileride değişebileceksemde en azından bunun ekran kartından yana kullanmak isterim bilhakis her işlemciye ayrı anakart cok pahalıya mal oluyor,son olarak ssd ile ilgili bir sorum olacak 500 gb evo samsung ssdd modeli var ama pcyi her açtıgımda hdd gblarında değişiklik oluyor (oyunlar hddde kurulu) sanırım sanal bellekten ötürü , belleği sınırlar isem bir sorun yaşarmıyım programları açmada ?

Alıntıları Göster
    HDD ile ilgili yeterli bilgi birikim sahibi değilim, açıkçası bu konuda size çok yardımcı olamayacağım.

Fakat yukarıdaki mesajlarımda eklemeyi unutmuşum, bahsettiğim arta kalan parayı Corsair 16GB(2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 gibi bir parça için de harcayabilirsiniz. Yüksek bellek hızına ve çift slot 8gb belleğe sahip bir RAM işlerinizi fazlasıyla rahatlatıp, oyunlarda tek slota göre fps farkı verecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buffon The Legend

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Videoyu açıp, haksız olduğumu nokta nokta göstermemeniz benim için en güzel destek cevabı oldu. Bilginiz ve tecrübeleriniz doğrultusunda siz arkadaşa yardımcı olabilirsiniz.

Mesaj kirliliği yarattıysam affola. İyi akşamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buffon The Legend

Bu mesaj silindi.
    aklımda hep o düşünceden ötürü erteledim aslında dediğim gibi fırsatım olsaydı 6000 serisi çıktıgında değişecektim öyle diye diye 9 u gördük pc yanmasaydı sanırım 10.cu nesılıde görürdüm :D ayrıca 1 k monitorum var sanırım 1 kda pek zorlanmam gibi iş 4 kya geldimi fps oranlarınıda düşüyor forumlardakı benchmark testlerine baktıgımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SouthPark_Konsol delisi -- 29 Nisan 2019; 22:58:18 >
  • 1920x1080 çözünürlüklü ve 75hz gibi monitörde sınırlayıcı faktör genellikle monitörün yenileme hızıdır.

Düşük çözünürlükte ve yüksek kare hızında (144-240 FPS) oyun oynuyorsanız, sınırlayıcı faktör genellikle işlemcidir
    İ5-9600K (fiyat açısından) oyun için en iyi performans (hız) işlemcisidir. (5.0GHz)

2560x1440 çözünürlükte (monitörde) ve yüksek görüntü ayarlarlarında sınırlayıcı faktör genellikle ekran kartıdır.
    Ryzen 5 26xx, Core İ5, Ryzen 7 Core İ7 işlemciler arasında performans farkı olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iade etme şansın varsa iade edip bekleyebilirsin ama iade etme şansın yoksa hayırlı olsun. sorun değil 5-8 sene arası götürecek bir bilgisayar en kötü ihtimalle. o yüzden dert etme bence dolarda malum ne olacak bilinmez sen yeni çıkacak parçaları beklerken dolar 8-10 civarını görebilir vs. hem bunun sonu yok her sene bir gelişme alıyor böyle düşünürsek hiç bilgisayar toplamayalım o zaman değil mi ? tekrardan hayırlı olsun güzel sistem.
  • en sevdiğim tür konu içeriği baya heyecanlı oluyor izlemesi pardon okuması
  • eğer içine sinmdiyse iade edip 1 yada 1.5ay sonra yeni ryzen serisi çıkıyor performans incelemesi yapıp alırsın yada almazsın sana kalmış ama şuanki sistemin gayet sağlam iade etme ede gerek yok 5 sene idare eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -QAism- -- 30 Nisan 2019; 0:33:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5. nesil haswell-e bile şuanda akıyoken senin üzüleceğin bir durum yok her sene yenisi çıkıyo bir kaç ay beklesen bir kaç ay sonra onun yenisi çıkacak bunun sonu yok almışsın memnunsan bitmiştir dineme milleti herkes ölücü
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk70

5. nesil haswell-e bile şuanda akıyoken senin üzüleceğin bir durum yok her sene yenisi çıkıyo bir kaç ay beklesen bir kaç ay sonra onun yenisi çıkacak bunun sonu yok almışsın memnunsan bitmiştir dineme milleti herkes ölücü
    o zaman akmaya devam ps5 cıktıgındada ps5 e geçerim pc yükseltme olayınıda uzun sürelere erteleyebilirim teşşekür ederim değerli yorumlarınız için
  • Olay hakkında çok bilgin yoksa takılma bu kadar bu işlere kafayı yersin sistemin güzel kullan gitsin hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.