Şimdi Ara

97 EJ9 Civic (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
4
Favori
13.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 ies'lerden farkı nedir ? hızlanma performans açısından ?
    Ayrıca honda'nn 1.4 i es lerin çoğunlugunun otomatik vites olması ne kadar kötü :(
  • Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Çok hoş olmuş aracınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert107

1.6 ies'lerden farkı nedir ? hızlanma performans açısından ?
    Ayrıca honda'nn 1.4 i es lerin çoğunlugunun otomatik vites olması ne kadar kötü :(

Eskiden iesler benden hızlıydı ama şimdi kafa kafaya gibi birşey. Vtec2lere yakın yürüyorum, biraz gerisindeyim onların.

@faruk26faruk

Teşekkür ederim
  • Bu araç olmuş bitmiş, senin EK4 zamanın gelmiş bana sorarsan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeandan

quote:

Orijinalden alıntı: mert107

1.6 ies'lerden farkı nedir ? hızlanma performans açısından ?

Eskiden iesler benden hızlıydı ama şimdi kafa kafaya gibi birşey. Vtec2lere yakın yürüyorum, biraz gerisindeyim onların.

@faruk26faruk

Teşekkür ederim

Farkı nasıl kapadın peki ?
    Yeniden güle güle bin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Bu araç olmuş bitmiş, senin EK4 zamanın gelmiş bana sorarsan :)

1.4 yürütsek de süprizler yapsak diyorum ben. d15b diyeyim sen anlayıver . Stroke dahil

@mert

birkaç ufak uygulama diyelim, fazla birşeyimiz yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeandan -- 23 Nisan 2012; 4:45:55 >
  • Cam filmi şart bence,rahatsız oluyorum filmsiz arabaya binince perdesiz ev gibi geliyor aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur E.

Cam filmi şart bence,rahatsız oluyorum filmsiz arabaya binince perdesiz ev gibi geliyor aynı

Her çevirmeye giriyorum zaten, cam filmi cezasıyla uğraşmak istemiyorum hiç.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Onur E.

Cam filmi şart bence,rahatsız oluyorum filmsiz arabaya binince perdesiz ev gibi geliyor aynı

Her çevirmeye giriyorum zaten, cam filmi cezasıyla uğraşmak istemiyorum hiç.

Büyük şehirde çevirmeydi falan sorun olur ama küçük yerde olursanız kimse pek takmıyor.
  • quote:

quote:

1.4 yürütsek de süprizler yapsak diyorum ben. d15b diyeyim sen anlayıver . Stroke dahil

@mert

Yürümesine yürürde maliyetli olur :) Ankara da geçen yıl yapıldı bir tane 1.4 hatch. Sohc vtec'e çevrildi yüksek sıkıştırma vs. Geçen yılki Konya draglarında kök söktürdü derecesi var kendi klansmanında :) Kazım ustanın eline sağlık tabi :)
  • quote:

quote:

quote:

@mert

Yürümesine yürürde maliyetli olur :) Ankara da geçen yıl yapıldı bir tane 1.4 hatch. Sohc vtec'e çevrildi yüksek sıkıştırma vs. Geçen yılki Konya draglarında kök söktürdü derecesi var kendi klansmanında :) Kazım ustanın eline sağlık tabi :)

düzgün vtec almak için satıp 10 lira koymam lazım üstüne. 10 liraya çok farklı işler yapılır
  • 10 liraya bu araca turbo yaparsın, fakat benim EK4 diye ısrar etme sebebim B16 efsanesi :)
  • quote:

Öncelikle merhaba. Forum üyeleri olarak az çok beni tanırsınız, hali hazırda sahip olduğumuz 2008 Civic HB vardı. Babamın ve annemin arabaya ihtiyacı olmasından dolayı aracı sattık. Onlara Peugoet 308 aldık, bende düşük bütceli araba aramaya başladım. Honda ilk tercihimdi ama başka markalara da baktım. Yaklaşık 4 hafta temiz bir civic aradım(güvenlik paketli olması şartıyla[ABS ve 2 hava yastığı]), 3 tane civice baktırdım ustam bir türlü beğenmedi. ( Bostancı ikiler biraz mükemmeliyetçi :) En son 2000 modellerden vazgeçip 97-98 aramaya başladım ki ilk bulduğum araç yeşil bir civicdi, resimlerden bir problemi yok görünüyordu. Telefonda anlaştık Bostancı ikilerde buluştuk. Araca baktırdım, ufak tefek kaporta işleri haricinde aracın bir kusuru görünmüyordu. Kaldı ki 97den beri aracın tek parça değişeni yok ve 2 parçasında boya var. Boya takıntılı bir insan değilimdir ama böylesini de bulunca kaçırmak istemedim. Üzerinde spoon 15' beyaz jantlar vardı, ama işlem görmüşler. Bende farklı bir jant istediğim için aracı sac jantlarla satın aldım.

97 EJ9 Civic

Aracın üstünde ekstra olarak Alpine usb okuyucu cd çalar, Alpine arka oval hoparlörler, short shifter, amerikan sinyal, type-r panjuru, katalizör iptali vardı. Aracı alırken orjinal panjuru,shifter'ı, 97den beri paketi bile açılmamış olan kırmızı kod anahtarını bile aldım.Silecek kollarının orjinalde siyah olan boyası solmuştu, onları boyamakla işe başladık. Fotoğraf çekmek çok huyum değildir ondan anlatarak geçiriyorum. Elimde orta kalite tayvan malı bir hava filtresi vardı, krom boru ile onu farın arkasına kadar uzatıp kendi kitimizi kendimiz yaptık. Mümkün olduğunca kıvrımsız ve sıcak hava almamasını sağladık ancak ne kadar dikkat edersek edelim krom borular sıcak havada ısınma yapıyordu. Yakın bir zamanda sağlam bir yalıtım maddesiyle ona da girişmeyi düşünüyorum. Sonradan rot ayarı yapıldı, sac jantların birinin yamuk olduğu ortaya çıktı. Jant'ı ön plana almak zorunda kaldık ve replika advan rg2 jant ve 195 50 r15 Lassa impetus revo lastikler aldık.

97 EJ9 Civic

Araba biraz leylek oldu, jantlar kendini pek göstermedi. Yol tutuşu bir nebze iyileşti ancak aracın virajlarda yatması devam ediyordu. O yüzden yay alma ihtiyacı doğdu. Piyasa araştırmasından sonra FK marka 5cm yay aldım, aracın arkası istediğim kıvamda düşmedi(hafif olmasından dolayı) ancak ön kısmı tam istediğim gibi oldu. Kestirmeyi aklımın ucundan bile geçirmedim, en azından arkayı komple doldurduğumda sürtme gibi sorun yaşamadım.;

97 EJ9 Civic

Arada ampulleri osram hyper white ile değiştirdim, merceksiz xenon aşırı göz alıyor bu modellerde küfür yemenin gereği yok. Plakaları çıkartıp düzeltmeyi denedim ama pek düzeltilecek durumda değiller. Onların da çözümü yakın zamanda gelir. Ses sistemine de el atmayı düşünüyorum, çok fazla bass'dan ziyade dengeli bir sistem istiyorum. Ön hoparlörleri değiştirmem yetecektir. Bugün evde hiçbir işe yaramayan(Apartman olduğu için sesi çok açamıyoruz malum) Creative marka 5.1 ses sisteminin subwoofer'ını söktüm, kabiniyle beraber bagaja koydum. Çok fazla olmayan ama hafif bir bass sesi aldım ki bana yeterli geldi. En azından evde boş duracağına bagajda dursun

Bu kadar şeyden sonra yapmayı planladığım şeyleri de yazayım.
    Öncelikle yağ değişim zamanım geldi, onunla devam etmeyi düşünüyorum.
    Ön disk-balatanın durumu çok iç açıcı gelmedi bana, EBC greenstuff veya brembo ile değişicek.
    Subap ayarı yaptırmayı düşünüyorum.
    Yolcu tarafındaki güneşlik tutucunun ayağı kırılmış, çıkmacılardan onu bulacağım.
    Sürücü koltuğunda ufak bir delik var, onu yaptırmayı düşünüyorum. Bu arada araçta hiç sigara içilmemiş, çakmağı bile kullanılmamış.
    Plakalara dediğim gibi el atmam gerekiyor.
    Farlar zamanın etkisine maruz kalmış, kendileri biraz sarı. Onları da temizletmeyi düşünüyorum, hatta elim değerse önerilerinizle kendim temizlemeyi.
    Kaporta ufak bir ezik var, arka tamponun da ufak bir lokal boyaya ihtiyacı var onları da halledip komple pasta cilaya sokmayı düşünüyorum aracı.
    Ön hoparlörleri de değiştirelim bu arada.

Bunlardan sonra headers, d16 emme manifoltu, yeni bir yağ pompası alıp sohc vtec yapmak istiyorum. Hatta işler dilediğim gibi giderse farklı bir egzantirik ve yay-şapka kullanıp 160+ hp hedefim var. Şakacı bir 1.4is olucak. Tabi bu son yazdıklarım fazlaca para gerektiren işlemler bunun için daha çok erken

Şimdiden teşekkür ederim okuduğunuz için

Pazartesi aynı araba dükkana geldi İStanbul da arabanın triger kayışı ilk defa değişiyordu
  • Evdeki subwooferı nasıl araca monte ettiniz onu cidden çok merak ettim (:
  • Değiştirdim onu. Anfi ve Subwoofer takıldı, şimdilik rahatız
  • quote:

10 liraya bu araca turbo yaparsın, fakat benim EK4 diye ısrar etme sebebim B16 efsanesi :)

B16 benim de çok düşlediğim makina ama amacım da b16 geçmek. Atmosferik
  • quote:

quote:

10 liraya bu araca turbo yaparsın, fakat benim EK4 diye ısrar etme sebebim B16 efsanesi :)

B16 benim de çok düşlediğim makina ama amacım da b16 geçmek. Atmosferik

Yanlış yoldasın
  • Konuyu başından sonuna kadar okudum, aracınız çok güzel. Maşallah
  • Nazar değdi sanırım çamurluğa çöp temizleme aracı vurdu. Bunun forum nazarıyla hiç alakası yok onu da söyleyeyim
  • Geçmiş olsun Candan.. Sağlık olsun, cana geleceğine mala gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.