Şimdi Ara

960evo 250 GB vs 850evo 500gb

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • beadlock2247 (5 mesaj) _Dominic_Toretto_ (2 mesaj) Johan Elmander (1 mesaj) Tihilu (1 mesaj) sangreal_1905 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (5 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> 960evo 250 GB vs 850evo 500gb
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1864 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    840 evo 120 GB kullanıcısıyken artık kapasitesi yetmediği ve yenileme yapmak istediğim için ssd mi sattım. 570 TL civarında iki ssd yi de sıfır alabiliyorum. 960evo, 850evo dan oyun yüklenme hızları ve Windows açılış hızı açısından gözle görülür fark yaratır mı yoksa aynı fiyata iki kat kapasiteli 850 evo 500 GB almak daha mı mantıklı olur 250gb 960evoya göre ?

Anakartın maximus ıx hero ayrıca 2 ve 1tb lik wd Blue harrdiskim var oyunların çoğu bunlara kurulu fakat büyük oyunlarda bekleme süresi can sıkabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beadlock2247 -- 11 Mayıs 2017; 19:32:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Yarbay
    3651 Mesaj
    960 evo nun hız olarak fark yaratacağı düşüncesindeyim. Ama 500gb ın 500 gb ına da ihtiyacınız varsa 850 evo alın.

• Kurmay Yarbay
    37044 Mesaj
    120'den direkt 500'e geçin. Normal kullanımda zaten fark göremesiniz 960 ile.
  • Binbaşı
    1864 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İşte o fark hissedilir derecede olacaksa, atıyorum gta 5 20 değil 10 sn de açılırsa değer. Fakat diğer türlü 250 GB ucu ucuna yeter diye düşünüyorum

|
    |
    Johan Elmander kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1864 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Sizce gözle görülür fark olur mu bir önceki mesajda verdiğim örnekteki gibi?

|
    |
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    37044 Mesaj

Loadinglerde elbet fark olur, lakin 250GB daha az kapasite almaya değecek mi orası da var.

5-10 sn. fazla bekleme bir şey kaybettirmez.
    |
    |
    beadlock2247 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1864 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hız işi kafamı çok kurcalıyor ama testlere baktım 960 evonun 250 gb olanının 850 evo nun 500 gb olanından benchmarklar dışında çok bir farkı yok gibi. Yabancı forumlarda ikisinin kullanan birkaç kişinin yorumlarını da okudum ,benchmarklardaki kadar fark olmadığını benchlerin yanıltıcı olduğunu söylüyorlar. Aynı fiyata 2 kat kapasitesinden dolayı 850 evo 500gb a daha yakınım şuanda
    |
    |
    _Dominic_Toretto_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3066 Mesaj
    Çok fazla fark olacağını sanmıyorum. Gerçi ben hız farkı olsa bile 500gb olanı tercih ederdim.
    |
    |
  • Yarbay
    7194 Mesaj
    Birinde 20 diğerinde 10sn olması imkansız. 1-2 saniye ancak fark eder. Bazı oyunlarda hiç fark olmaz. Oyun yükleme hızı sadece ssdye bağlı birşey değil. Ssdlerin oyun yükleme hızlarının testleri var onlara bakıp kendin karar verebilirsin. Bence 500gb varken gerçek hayatta hissedemeyeceğin farklar için 250gb alınmaz.
  • Binbaşı
    1864 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Geri kalan bileşenlerden ötürü darboğaz olmaz da, kapasitesinden dolayı 850 evo 500gb düşüyorum şimdilik

|
    |
    Turuncu Sakal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3127 Mesaj
    850 Evo ekstrem durumlarınız yoksa fazlasıyla yetecektir. Kapasitede artısı.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.