Şimdi Ara

9600K Overcloock yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selam. Elimde 9600K ve MSI Z370-A Pro ikilisi mevcut. Henüz bir işlemci için overcloock denemiş değilim sadece 2400 Mhz olan ramleri 2933 mhz'de çalıştırıyorum. Bios güncel ve herhangi bir ayarı değiştirmedim.

20 Dakikalık Prime95 testi sonuçlarını paylaşıyorum
    9600K Overcloock yardım

%100 yükte 6 core 4.3 ghz'de çalışmakta. HighPower 600w 80+ Psu mevcut. Desteklerinizi bekliyorum.

• daha iyi bir soğutucuya ihtiyacın var gibi duruyor

ayrıca 2400 mhzden 2933'ye gecikmeleri çok geniş ayarlayarak çıktıysan pek bir performans getirisi bekleme
    gecikmeleri sıkı tutarak yükseltmek de zor olacağından pek mantıklı bir hareket olmamış. işin başında 3000 mhz cl15 ramler almalıydınız. 9600k'nın çıkışından beri piyasa ucuz 3000 cl15 ram kaynıyor. hata etmişsiniz

ayrıca güç kaynağınız dandik, evet buradaki arkadaşlar köhne psuları övmeyi severler ama öyle. grup regülatörlü, dandik kapasitörlü, dc-dc olmayan bir psu. buradaki arkadaşlarımız psuları sadece 80+ sertifikalarına göre değerlendirdiği için sağlıklı bir sonuç çıkmıyor.

tavsiyem bu güç kaynağı ile overclock zorlamamanız. hele ki gtx 1070 üstü bir kart ile kullanıyorsanız.

olay watt tüketimi, psunun wattajı değil. olay psunun yapım kalitesi.

psu alırkenhttps://linustechtips.com/main/topic/631048-psu-tier-list-updated/

bu liste dikkate alınmalı, bil ki bu listeye bir psu girmiyorsa ÇÖPtür.

tier 3deki psular uygun fiyatlara bulunabilir /500-600/. oradan bir psu seçip öyle overclock işlerine bulaşın derim

• Öncelikle cevap için teşekkürler. Sistemi geçen yıl 8400 ile toplamıştım oc yapmam diye düşünüyordum. Şeytan dürttü diyebilirim. Ram konusuna gelince de geçen yıl alırken bütçeme uyan ramler bunlardı 30-40 lira fazla vermemiştim. Şimdi keşke verseymişim diyorum
  • jumperiki J kullanıcısına yanıt
    o zaman yapacak bir şey yok eldekilerle yola devam edeceksiniz daha iyi bi sogutma ayarlayın bence sıvı sogutma değerleriyse eğer pek iç acıcı durmuyor
  • Başlangıç için 4.6 Ghz 1.2V Fix mode deneyebilirsin.

Edit: Sıcaklıklara baktım da mevcut voltaj için yüksek değerler almışsınız. Bi manuel modda deneyin biostan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 19 Şubat 2019; 18:5:59 >
  • yok hocam msı core frozer L

1.2V fix modda 4.6 ghz 75 dereceye sabitlendi.

9600K Overcloock yardım9600K Overcloock yardım

• Soğutma çözümü geliştirilmeli ve bellekleriniz pek kaliteli değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.