Şimdi Ara

96 xei iç tavan lambası nasıl sökülür-lamba değişmi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İç tavan lambası yanmıyor nasıl sökebilirim.video bulamadım.
    -Resimde görülen pedalların yan tarafı kapı tarafındadüğme tarzı şey ne işe yarar acaba çekiyor geri ittiriyon ne işe yaradığını anlayamadım.bilgisi olan varmı.sanırım sonradan yapılmış bir uygulama

Bu reimdede görüldüğü(tam belli olmamış ama eski sahibi ışıklandırma aparatı yapmış.beyaz bir kutu bir ucu usb gibi bir uc var.kapının oralardan geçirmiş.yukarı doğru ledli bir şey yapmış ama yanmıyor bunun yanmasının ben nasıl yapabilirim.

-son soru sol sinyal yerinden çıktı ampulu çevirirerk lambadan ayırdım 2 tane galiba kablo var.biri kopmuş galiba yanmıyor ampulde yanmıyor hem bağlantıyı yapmam hemde sinyali nasıl monte edicem nasıl yapıştırıcı sürmem gerek acaba..

• Tavan lambasını kontrol etmenizi sağlayan lamba yanındaki düğmenin yanindan düz tornavida ile hafif aşağıya doğru çekerek lamba üstündeki plastiği çıkartabilirsin çok basittir.

Kapı tarafındaki düğme tarzı olan sonradan yapılmış orjinalde öyle bir düğme yok, eski sahibinden öğrenebilirsin anca.

Sinyal için ise silikon tarzı birşey ile ampulü yapistirabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cvp için tşk ederim.eski sahibide bilmiyor önceden olmuş...

tavan lambası o kadar uğraştım olmadı tekrar deniyeyim.
    hiçbir fikriniz yokmu ne olabilir. o düğme...

diğer bilgileride bilen varsa paylaşırsa sevinirm.
  • Tavan lambası için size detaylı döküman paylaşacağım.https://www.youtube.com/watch?v=ISUAaUeKU3o burada uygulama videosu var. Ampu ise zaten üstündekini söküp aynısından alırsınız. Ama kablodan veya sigortadanda olabilir. Aracınızın kitapçığınıda sizinle paylaşıyorum buradan indirin.http://turkiye.toyota.com.tr/Files/KILAVUZ/COROLLA/COROLLA-OM0081E50994-07_97.pdf

Diğer şey ise sonradan yapılan bir şey ve eski tip araçlarda jikle olurdu ona benziyor. Soğuk havalarda vs daha kolay çalışsın diye. Ondan ekletmiş olabilir eski sahibi. Araç çalışıyorken deneyin. Xei lerin tamamı enjeksiyonlu model bildiğim kadarı ile. Bana özel mesaj atarsanız daha net yardımcı olurum. Kitapçıkta ampul tipleri ve sigorta hakkında bilgilerde vardır muhtemelen. Yok ise size yardımcı olurum yine.
  • Ordaki çekme düğmesi eğer otomatik jikle yoksa manuel jikle düğmesidir yada sis farının açılmasını sağlayan düğme olabilir bende 93 model xl var sis farı seninkinin biraz üstünde aynı o düğmeden
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.