Şimdi Ara

96'lı adamın mühendisliği bırakıp TM'den hazırlanması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 de girdim bir hata ettim bilgisayar mühendisliğine. 3 yıl ortam bar gezip tozdum,bölümü sevmediğim yapamadığım için 3 yıl sonra eve dönüp sınava hazırlanıyorum hukuk için sorusu olan gençler varsa üniversite hakkında,yaptığım yanlışlar hakkında falan öneride bulunabilirim

• Ben de gazi veya ankara bilgisayar düşünüyorum siz hangi ünideydiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EAyca

Ben de gazi veya ankara bilgisayar düşünüyorum siz hangi ünideydiniz ?

ege
  • engmen E kullanıcısına yanıt
    Mat sevmiyorum sadece 1.sınıfta mı lazım oluyor kısaca mat ve fiziği iyi olmayan biri bu bölümde ne derece zorlanır
  • quote:

Orijinalden alıntı: engmen

quote:

ege

hocam ege bırakma sebebiniz neydi? bilgisayar mühendisliğinde sağlam okullardan değil mi? hem de izmir gibi bir şehir.
  • quote:

Mat sevmiyorum sadece 1.sınıfta mı lazım oluyor kısaca mat ve fiziği iyi olmayan biri bu bölümde ne derece zorlanır

fizik çok değilde matematik çok önemli ilk yıl matematik şu an çalışıtığınız konular var sonra diferansiyel falan işler karışıyo algoritma dersi içinde analitik düşüncen oturmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wepawet

quote:

quote:

ege

hocam ege bırakma sebebiniz neydi? bilgisayar mühendisliğinde sağlam okullardan değil mi? hem de izmir gibi bir şehir.

işte sağlam okul sağlam bölümle olmuyor sevemdikten sonra istersen harvard'da oku bizim bölümde aşırı ilgi göstermek emek vermek gerekiyordu iyi yerlere gelebilmek için
    Sadece ilk yıl lazımsa çalışıp geçerim diye düşündüm. Normalde hayalim moleküler biyoloji ve genetik ama 20k şuan imkansız başka da bölüm yok en azından bilgisayara ilgim var ne düşünüyorsun hocam yapılmaz mı
  • dersleri geçersin daha o zaman düşünürsünde,genetikle bilgisayar bambaşka dallar, 7-8 saat kod yazıp hata verince delirmem diyorsan,sektörü takip ederim yeniliklere ayak uydururum diyorsan beynin kızartma olana kadar çalışmayı göze alabiliyorsan birazda yazılım temelin varsa okuyabilirsin
    Bunları yaparım da matı kötü olduğu için ilk yıldan kalanları veya başka bölüme geçenleri çok duydum biraz tırstım yani ondan soruyorum hocam
  • quote:

Bunları yaparım da matı kötü olduğu için ilk yıldan kalanları veya başka bölüme geçenleri çok duydum biraz tırstım yani ondan soruyorum hocam

ankara gazi için belli lys matematiği yapacaksın zaten o neti yapan adam asla zorlanmaz en kötü yaz okuluna falan gidersin matematik bence düşüneceğin son şey olsun bilgisayar mühendisliğinde
  • quote:

quote:

ankara gazi için belli lys matematiği yapacaksın zaten o neti yapan adam asla zorlanmaz en kötü yaz okuluna falan gidersin matematik bence düşüneceğin son şey olsun bilgisayar mühendisliğinde

İçim rahatladı ya başka illet dediğin zorlukları var mı
  • quote:

quote:

quote:

İçim rahatladı ya başka illet dediğin zorlukları var mı

yazılım dilleri psikolojimi bozmuştu benim bilgisayar başında saatler geçirip dersten kaldığım çok olmuştu özellikle c++ okulu bırakma nedenimdir birde sana önerim ingilizce öğren benim dil bilmek çok işime yaradı orada kodlamada türkçe kaynaklar çok yetersiz ingilizce kaynaklardan çalışmak lazım
    Şuan ingilizce öğrenmeye vaktim yok üniye geçince geliştiririm diye düşünmüştüm onu da. Zorluk açısından kendine vakit ayıramayacak herkes gezerken sen oturup kod yazacaksın tarzı bir şeyden bahseteiyoruzdur umarım :D
  • İTÜ-İnşaatı 2. sınıfta bırakıyorum ben de, aynı şekilde tmden hazırlanıyorum. 20k yaptım YGS-5'de eğer ilk 2k'ya çekersem BOUN var aklımda. Olmazsa İTÜ'den devam edeceğim gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HapifiPufidiCU -- 2 Nisan 2017; 1:32:55 >
  • tesadüfe bak ben de iktisatı bırakıp bilgisayar mühendisliği için hazırlanıyorum :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben ayırdım kendime vakit hatta hep kendime vakit ayırdım 3 yıl sonucu ortada sana kalmış
  • quote:

ben ayırdım kendime vakit hatta hep kendime vakit ayırdım 3 yıl sonucu ortada sana kalmış

2018 ygs lys mi hazırlaniyirsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ailen ne düşünüyo bu konu hakkında

• Iktisat hangi üniversite?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.