Şimdi Ara

955 be upgrade zamanı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sizce işlemcimi degistirmenin vakti geldi mi?

Phenom II x4 955be @4ghz
    8gb ram
    7950 2gb 256bit MSI Twinfrozr
    Gigabyte ga-790xta ud4

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turindebrouche -- 5 Mart 2015; 10:45:52 >

• intel i5 skylakeler upgrade için yaza doğru çıkacaklar
  • ben idarelik almıştım 8 aydır her işimi goruyor değişirsemde i7den aşşağı bişey icin değişmem
  • hocam işlemciniz fx-6xxxler kadar performans verir. bence en azından intel broadwell serisi çıkana kadar bekleyin. ama illa değiştireceğim diyorsanız i5-4xxxlerden aşağısı sizi memnun etmez,değiştirdiğinize değmez
  • Ekran kartınız hd7850 sanırım.Şuanlık değiştirmenize hiç gerek yok.
  • İntele geçmek istiyorum bende 955'den fakat bütçe yok. İntel zaten pahalı idi bir de dolar fırladı alacak durumum kalmadı. 8320 geçersem ve fps sürünürse verdiğim paraya üzüleceğim bu seferde zamanında keşke i5 2500k alsaydım.
  • Bence değiştirme. Daha idare eder.
  • 8320 ye sakın geçmeyin büyük ve anlamsız bir hata olur başkada bişey olmaz birde bf3 te takılmalar olduğu söylenmiş ben bf4 multi oynuyorum takılmadan işlemci 4.0ghzde ve size söyle bişey söyliyim i5e geçsin diyorsunuz ama bence onada değmez değiştiğinde gerçekten fark yaratacak aradaki fiyat farkını anlamlı kılacak performans farkını i7 den aşşağısından alamaz.

bu 8320 ile olan fark
    http://www.anandtech.com/bench/product/362?vs=698

buda 3770 ile

http://www.anandtech.com/bench/product/362?vs=551

single oyunlarda fark çok olmaz ama multi bf tarzı işlemci yükü gerektiren oyunlarda ortaya çıkar ve min fps de baya fark eder

bahsedilen işlemcilerin çoğunu kullandım dedigim gibi x4 idarelik aldım sistem değişirken sonra baktım işimi görüyor hiç değişmedim değişeceksemde i7den aşşağı model almam

• quote:

Orijinalden alıntı: RoBiN*

Kendi dusuncem degismesi yonunde, gerci fark olarak aklimda sadece bf3 multi var, digerlerinde nasildir bilemiyorum. Gtx660 ile bf3 oynarken oyunu etkileyecek derecede takilmalar oluyordu. fx8320 ye gectim, zaman zaman takilsa da kasma araligi artti, kasma siddeti azaldi diyebilirim. Oyunlarda sizi rahatsiz edecek kasmalar oluyorsa butce de varsa degistirilebilir.

Ben Q9400 @3.8 ghz + 650ti boost ile bf3 multide ultra ayarlarda 50-85 arası fps görüyorum. Takılma vs. yok. Bence sizdeki takılmaların sebebi farklı olabilir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 17 Mart 2015; 17:54:46 >
  • Arkadaşlar arkadaşın verdiği sistemde anakartı am3 soketli.Bende de aynı işlemci ve anakart var.Şimdi biz maksimum hangi işlemcileri alabiliriz bu anakarta?Bir de ekran kartı düşünüyorum ben.Mesela r9 serisi ile işlemci darboğaz yapar mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.