Şimdi Ara

9500'den GT240'a Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AXLE nVidia 9500GT 1GB DDR2 128Bit DVI 16x
    ZOTAC 9500GT 1 GB 128Bit DDR2 HDTV

Bu iki ekran kartından hangisi daha iyi hangisi alınabilir
    yada 2. el MSİ Nx 8600gt Var 60 tl'ye 256mb ddr3 yukardakiler sıfır msi ise 2. el hangisi tercih edilebilir performansı hangisinin iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinnn -- 23 Eylül 2010; 9:07:35 >

• Tam sistemini (İşlemci-ram-güç kaynağı) ve bütçeni belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.
  • İşlemci: Intel E-2200
    Anakart: Gıgabyte Ep-35 DS3-R pci express
    Ram: 2gb kıngston
    Power: 500w Fsp

aşırı yeni çıkan oyunları oynayan biri değilim arada oynarım genelde ''pes'' falan

birde bu Lcd monitörlerde hdmi çıkışlı olanlar var onada uyumlu olurmu
    görüntü kalitesi hangisi daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinnn -- 21 Eylül 2010; 16:48:57 >

• alacağın fiyatlar nedir acaba birde işlemcini overclock yapmaya çalış en azından 2,5 ghz nin üstüne çıkarabilmeye bak anakartın rahatlıkla destekleyecektir ben volar marka kullanıyorum ve çok memnunum standart fanlardan daha iyi fanı var hdmi-dvi-analog bağlantı yapılabiliyor diğer pek çok marka dvi-analog girişlerine sahip, görüntü kalitesi hepsinde aynıdır fakat soğutucu, marka farkı falan vardır

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_30461_VOLAR_GeForce_9500GT__1_GB__DDR2__HDMI__PCIex16__128_Bit__Ekran_Karti.html

kredi kartı kullanıyorsan taksit imkanıyla 103 tl falan sana önerim 9500 gt yi sıfır alma sitenin ikinci el bölümünde 110-120 tl ye 8800 gt satanlar var hem psu yeter hem de daha kaliteli oynarsın oyunları işlemcini de 2,5 ghz nin üstüne overclock yapmaya çalış

• GT240 Al
  • 4670 ddr3 gt240 ddr5
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinnn

İşlemci: Intel E-2200
    Anakart: Gıgabyte Ep-35 DS3-R pci express
    Ram: 2gb kıngston
    Power: 500w Fsp

aşırı yeni çıkan oyunları oynayan biri değilim arada oynarım genelde ''pes'' falan

birde bu Lcd monitörlerde hdmi çıkışlı olanlar var onada uyumlu olurmu
    görüntü kalitesi hangisi daha iyi

gt 240 ddr5 alın derim fiyatı bayağı uygun.

anakartınız kaliteli bir model işlemcinize dokunsanız 3 ghz hıza çıkar . gt 240 da size her oyunda yeterli performans verir
  • Sapphire HD-3650 512 MB 128 bit ekran kartım vardı arızalandı gösterdim yanmış dedi bilgisayarcı tamiride olmaz dedi bende bütçeme uygun sorun çıkarmayan bir ekran kartı almak istiyorum bileşenlerimi yazdım zaten en uygun ekran kartı gt 240mı olur ddr5 olmasının avantajları büyük sanırım
  • quote:

Sapphire HD-3650 512 MB 128 bit ekran kartım vardı arızalandı gösterdim yanmış dedi bilgisayarcı tamiride olmaz dedi bende bütçeme uygun sorun çıkarmayan bir ekran kartı almak istiyorum bileşenlerimi yazdım zaten en uygun ekran kartı gt 240mı olur ddr5 olmasının avantajları büyük sanırım

3650 den sonra çok iyi gelecektir
  • zaten ileriye dönük bir ekran kartı seçimi olursa daha iyi olur çabuk cihaz değiştirmeyi seven biri değilim çünkü sorunsuz tıkır tıkır çalışmalı :)
    anakartım ddr-5 destekliyormu birde overclock yap diyorsunuzda ah bir bilsem nasıl yapıldığını :)
  • Bütçenize uygun sizi en uzun süre götürecek kart GT 240 GDDR5 olur. Ekran kartı isterse GDDR 2500 olsun anakartla uyumsuzluk söz konusu değil.

Forumda overclock ile ilgili kocaman bir bölüm var. Öncelikle buradaki konuyu okuyun. Daha sonra aklınıza takılan şeyler olursa yine sorarsınız. Overclock yapmak hiç zor birşey değildir, kolaylıkla işi kaparsınız zaten
  • quote:

zaten ileriye dönük bir ekran kartı seçimi olursa daha iyi olur çabuk cihaz değiştirmeyi seven biri değilim çünkü sorunsuz tıkır tıkır çalışmalı :)
    anakartım ddr-5 destekliyormu birde overclock yap diyorsunuzda ah bir bilsem nasıl yapıldığını :)

overclock bölümüne girip yardım alabilirsin . e2xxx serisi iyi overclock olan ve ısınmayan işlemcilerdir. 3 ghz sana yeterde artar. gta 4 ten tut mafia 2 filen rahatça oynarsın.

overclock konusuna girip biraz bilgi edin derim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_1550398/tm.htm

ayarları çok uçurmadığın sürece overclock bilgisayarına zarar vermez. hatta pasını atarsın işlemcinin . anakartında p35-ds3r gayet iyi , kötü olsa overclock önermem zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 21 Eylül 2010; 17:46:17 >

• palit gt 240 ddr5 128 bit mesela şöyle kıyaslarsak 256bit ddr3 ekran kartıyla kıyaslandığında hangisi üstün olur önemli olan veriyolumudur
  • quote:

palit gt 240 ddr5 128 bit mesela şöyle kıyaslarsak 256bit ddr3 ekran kartıyla kıyaslandığında hangisi üstün olur önemli olan veriyolumudur

bant genişliği önemlidir.gt 240 ddr 5 uygundur size.
  • bu kadar tavsiye üzerine inşallah akşam iş çıkışı yetişebilirsem bu ekran kartını alacağım çok merak ettim doğrusu performansını
  • quote:

bu kadar tavsiye üzerine inşallah akşam iş çıkışı yetişebilirsem bu ekran kartını alacağım çok merak ettim doğrusu performansını

Web'deki fiyatı 130 lira. Başka yerden alacaksan dikkat et 150 lirayı geçmesin, 150 lira üstü bu kart için pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riqimaru

quote:

bu kadar tavsiye üzerine inşallah akşam iş çıkışı yetişebilirsem bu ekran kartını alacağım çok merak ettim doğrusu performansını

Web'deki fiyatı 130 lira. Başka yerden alacaksan dikkat et 150 lirayı geçmesin, 150 lira üstü bu kart için pahalı.

palitin 512 mb ucuz versiyonlarından bulabileceğini sanmıyorum.başkada 512 mb versiyonu yok zaten.1 gb versiyonları 190 lira civarında..
  • bu akşam kadıköye gittim bugün bütün gün boyu baktığım araştırdığım gözüme kestirdiğim yer olan eksen bilgisayar akşam gittiğimde GT240 GDDR5 yok elimizde dedi nasıl olur internet sitenizde vardı daha yarım saat öncesine kadar internetteydim gördüm vardı dedim satıcı eleman bende bilgisayara bakıyorum ne stokta nede ithalatcı firmada yok dedi çok şaşırdım gittim exa'ya gittim ddr3'ü var almadım gold'a gittim ondada ddr3 vardı koca kadıköyde ddr5 olan serisi yoktu ama eksene çok şaşırdım sitesinde var diyor dükkanında yok diyor hatta ithalatcıda bile yok dedi

bende Zotac 9500GT 128 bit ddr2 aldım exa'dan
  • quote:

bu akşam kadıköye gittim bugün bütün gün boyu baktığım araştırdığım gözüme kestirdiğim yer olan eksen bilgisayar akşam gittiğimde GT240 GDDR5 yok elimizde dedi nasıl olur internet sitenizde vardı daha yarım saat öncesine kadar internetteydim gördüm vardı dedim satıcı eleman bende bilgisayara bakıyorum ne stokta nede ithalatcı firmada yok dedi çok şaşırdım gittim exa'ya gittim ddr3'ü var almadım gold'a gittim ondada ddr3 vardı koca kadıköyde ddr5 olan serisi yoktu ama eksene çok şaşırdım sitesinde var diyor dükkanında yok diyor hatta ithalatcıda bile yok dedi

bende Zotac 9500GT 128 bit ddr2 aldım exa'dan

ddr3 gt 240 alsaydın o da iyidi , 9500 e o kadar para vermeye gerek yoktu. ddr3 hd4650 de olurdu. 110 civarına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 21 Eylül 2010; 23:15:50 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.