Şimdi Ara

'94 model DOHC Civic SI'ya alternatif olarak (vti hariç) ne alinabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
2.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 yildir otm. vites, sedan, 136 hp'lik DOHC si motorlu, 1994 model Civic si kullan1yorum.
    Arabamdan çok memnunum ama yas ve km'si beni biraz düsündürüyor. Ben 103000 km'de aldim su an 135000'de.

Bu zamana kadar bana en ufak bir problem çikarmadi, performans vs. konularinda focus, astra ne bileyim iste piyasada çokca gözüken tüm arabalari rahatça tokatliyor.

Ama artik devir ekonomi devri ve az yakan, içi elektronik dolu arabalar tercih ediliyor.

Civic si'yimdan tek sikayetim artik yol tutus konusunda biraz yaslandigini belli ediyor.
    Bu arabaya yol tutusunu arttirmak için neler yapilabilir?

ön ve arkaya viraj çubugu nerede monte ettirmek iyi olur?
    kule gergisi, lastik-jant ikilisinin etkileri, coil over ve suspansiyon konularinda deneyimli arkadaslar1n göruslerinin bekliyorum.

Bir de alternatif olabilecek arabalar konusunda 22 milyara kadar önerilerinizi bekliyorum. VTI çok aradim ama hatchbacklerin hepsi hasat ve sedan da yok denecek kadar az.
    Hayalimde yine tabiki Honda var (yeni accord 2.0 sport yada prelude ama 30-50 milyar asar bizi)

• Bi ara bizdede si wardı.Kmyi düşünme o araba 200bine gelir bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadir

Merhaba arkadaslar,

2 yildir otm. vites, sedan, 136 hp'lik DOHC si motorlu, 1994 model Civic si kullan1yorum.
    Arabamdan çok memnunum ama yas ve km'si beni biraz düsündürüyor. Ben 103000 km'de aldim su an 135000'de.

Bu zamana kadar bana en ufak bir problem çikarmadi, performans vs. konularinda focus, astra ne bileyim iste piyasada çokca gözüken tüm arabalari rahatça tokatliyor.

Ama artik devir ekonomi devri ve az yakan, içi elektronik dolu arabalar tercih ediliyor.

Civic si'yimdan tek sikayetim artik yol tutus konusunda biraz yaslandigini belli ediyor.
    Bu arabaya yol tutusunu arttirmak için neler yapilabilir?

ön ve arkaya viraj çubugu nerede monte ettirmek iyi olur?
    kule gergisi, lastik-jant ikilisinin etkileri, coil over ve suspansiyon konularinda deneyimli arkadaslar1n göruslerinin bekliyorum.

Bir de alternatif olabilecek arabalar konusunda 22 milyara kadar önerilerinizi bekliyorum. VTI çok aradim ama hatchbacklerin hepsi hasat ve sedan da yok denecek kadar az.
    Hayalimde yine tabiki Honda var (yeni accord 2.0 sport yada prelude ama 30-50 milyar asar bizi)

o aracınyani civic si ın bana teknik verileri lazım onu nerden bulabilirim bir arkadaşım almayı düşünüyorda
    yol tutuşu için en ideali spor yay taktırcan bence

• Alper,

elimde arabanin amerikada yayinlanmis 60 mb.lik servis kitabi da var ama simdilik motor bilgilerini gönderebiliyorum.

Specs for Honda/Acura Engines

Model/Year Engine Technical Specs Power/Redline Torque
    ------------------ ---------------------------- -------------------------
    92-95 1.6i D16A8 D16A9 1595cc Redline: 7200 rpm 108 lb-ft @ 5700
    137 bhp @ 6800 rpm 152 nm
    9.1 c.r.
    PGM-FI

Evet yol tutus iyilestirmesi hakkinda bilgisi olan arkadaslardan görüs bekliyorum. Resimlerde birkaç güzel modifiye örnegi var bu arabanin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nadir -- 7 Ağustos 2005, 5:34:48 >

• Madem ekonomi yapmak istiyosun o zaman sadece arabaya bakım yaptır hocam. Alıcaan araçların hiçbiri sana aynı zevki vermez. O yüzden boştan yere para harcamış olcaan.
    Not: Ben de iyiden iyiye Honda kafatsçısı oldum yaw...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.