Şimdi Ara

94/96 Mercedes S320 Long hakkinda bilgi lazim yakit vs.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
66.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun zamandir s320 long almayi dusunuyorum. 94-95 modeli 26-30.000 ytl arasi fiyatlarda gordugum kadariyla. 95 modeli 31.000 ytl civarinda bir tane buldum internetten temiz ve lpgli . Bu araci kullananlardan goruslerini ve bilgilerini almak istiyorum
    kafamdaki soru yakit hakkinda. biraz fazla yakiyor herhalde 3200cm3 ve 231 beygir
    bu aracta lpg kullanan varsa nekadar yaktıgını soyleyebilirse cok iyi olacak benim icin.
    benzindede 350-400 bin yakiyordur sanirim.

bilgilerinizi bekliyorum cok tesekkurler.

• eger sadece şehir dışı kullanacaksanız yakıt dokunmaz şehir içi 320 longların 550 ykr yaktını biliyorum bi test etmeden almayın şehir içi 100 km test edin
  • Bence de şehir dışı daha çok kullanırsan LPG de fazla yakmayabilir ama şehiriçinde LPG li bile olsa 350-400 yakar diyorum.
  • ne yaptınız lpg lı sehır ıcı 350-400 ??

en fazla 300 yakar bence..kasarsa 250-300 arasını dahı gorur..kullanan bırını bulup sormak lazım...

benım kendımı bıldım bılelı en cok begendıgım kasasıdır mercedes ın..bızım sokaga park etsem baskalarına yer kalmaz kufur yerım dıe almıorum :P

saka bı yana parcaları cok pahalıdır,saglam butce olmadan almayınız..sadece arabayı almak ve yakıtı karsılamakla bıtmıor ısler,,vergısı ne kadardır bıde acep...
  • Bende 94 MB S320 Long var, Otomobil Genel/Bizim Arabalarımız bölümünde resimleri mevcut.

Şehiriçi 100 kilometrede 18 litreye kadar çıkabiliyor. Sıkışık trafiğe girmezsem 15-16 litre civarında.

Şehirlerarası 11-12 litre civarında.

Sadece hafta sonları kullanıyorum. Hafta içi nadiren biniyorum. Ayda birkaç yüz km. ancak biniyorumdur tahminim.

Güzel araba tavsiye ederim. Çok konforlu ve keyifli.
  • BABAMDA S320 VAR İZMİR BERGAMAYA İSTANBULDAN 120 YTL BENZİNLE GİTTİK AYRICA BU ARABALARA LPG TAKTIRMAK SACMA DEGİL Mİ BU BİRAZ S CLASS'a HAKARET OLUYOR LÜTFEN ARACIN NE KADAR YAKACAGI KULLANICIYA GORE COK FARKEDİYOR
  • TAMAMEN TAHMİNİ

ŞEHİR İÇİ = 0,55 - 0,60
    ŞEHİR DIŞI = 0,30 - 0,40

BİR ARKADAŞ DEMİŞ Kİ 0,30 YTL NASIL YAKAR SEN GETİR BANA ONU 1,50 YTL YAKTIRAYIM ŞEHİR İÇİNDE
  • yav bende hep öyle araba almak istiyorum ama ne biliym parçası pahalı sorun yaratır km si fazla vs vs herkes biliyo işte parayı toplayabilirsem imzamdaki arabayı alacam inş.
  • Arkadaşımın sölediği gibi S serisine hakaret oluyor bu araca binmek istiyorsanız LPG şinden vaz geçin aracın tadını çok zor alırsınız benzinde kulanın ve süper bir araç..
  • nerden biliyosun herkes bi tarafından uyduruyo bişiler ne kadar çok biliyolar
    lpg taktırmak en mantıklısı s class merso alıcam diyosun lpg diyosun ondada bi şüphe var tabiki lpg=400-450 kr yakar geliyo benim carisma 250 yakarkenn ...
  • slm arkadaşım bende 93 model s 320 var 1,5 yıldır kullanıyorum araç hakkında kısa bilgi vermek istedim yakıt konusunda çok denedim
    1) Araç lpg li şehir içi yakıtı ortalama 380 400 krş benzinide hesaba katarsak biliyorsunuzki sıralı sistem lpg de araç önce benzinle çalışır
    2) Araç gerçekten anlatması çoook zor bir araçtır ben kullanıyorum 1,5 yıl oldu hala bilmedigim birçok özelligi var benim için en büyük özelligi ise çok güven verişidir otobanda gaza birazcık fazla basmışımki ibrenin 200 km oldugunu gördüm ve frene dokundum ohbe yavaşladık dedigimde ise 120 km hızda gidiyordum bunu hiç hissettirmiyor.
    3) Araç çok saglam ben ciddi bir sorun yaşamadım çoook memnunum bir arkadaşımızında dedigi gibi mahallede biraz park sorunu oluyor ama yinede merso oldugu için öncelik tanınıyor.
    4) Aracı herkesin alma imkanı olmayabilir ama yinede kısada olsa bir sürüş yapmalarını tavsiye ederim ..

HERKESE KAZASIZ VE CEZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM....

Elimden geldigince bilgim oldugu kadar yardımcı olmaya çalışırım

• merhabalar, konu biraz eskimiş ama yinede yazmak istedim.94 model s320L sahibiyiz,araç hakkında sorusu olanlara elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.saygılar
  • jhan kaptan

bende bu cihazdan almak istiyorum ama yakıt konusu merak ediyorum sen bi kullanan olarak bize lpglisinin ne kadar yaktığı hakkında bilgi veririrmisin. arıza çok çıkarırmı onu merak ediyorum. bide elektronik aksamları çabuk bozuluyormu yardımları için teşekkürler
  • 94 modeli var bende.. lpg de şehirler arasında 275 faln yakıyo şehir içinde de 300 falan.. gayet iyi yani.. elektronik aksamında sorun çıkıyo bazen camlar bazen alarmı bazn de kapıların vakum sisteminde sorun oluşuyo.. servisine götürüyosunuz çözemiyolar yani çözülcek bişey değilse işiniz zor.. çünkü arçta yaklaşık olarak 32 km elektrk kablosu var biraz vakit harcamak lazım sorunu düzeltebilmek için :D bide ben bişey danışıcam size.. aracın orjinalliğini bozmadan kullanbileceğimiz mümkünse kahveringi tonunda bi cd-mp3 çalar mevcutmu bilen varmı
  • bende alıcam nasıl acaba arıza yapar mı tek sorunum bu
  • mforuch

merhabalar,kullandığımız araç uzun yolda lpgde ortalama 260-270 kuruş yakıyor.kışın ise bu değerler biraz dha artıyo fakat yakıt olarak eğer sürekli şehir içinde yoğun trafikte değilseniz kesinlikle sizi üzmez.arıza kısmına gelincede aldığımız aracın ilk olarak tesisatının değişmesi gerekiyodu,bu araçların motorları fazla hararetli olduğundan yaştan ötürü tesisatlarının değişmesi gerekiyor.işten anlamayan ustalar yüzünden biraz fazla pahalıya patladı bize eğer böyle bi araç alırsanız mutlaka bilindik önerilen bi servise gidin,ikinci olarak aracın klima paneli bozuldu bostancı sanayide 700-800 civarı bi paraya hallettik.bunların dışında çok şükür herhangi başka bi sorun yaşamadık.aracın el gazı webostosu,vakumları tamamen çalışıyo.temizini bulursanızı iyi bi servise götürdükten sonra mutlaka almanızı tavsiye ederim,çok memnun kalınıcak bi araç
  • ya varol bey bişi sorcam bu s320 long ibrede en son kaçı gösterir
  • üstadlar bende de otomatik 91 model 300 sel var orjinal 114 binde s320 ile aynı motora sahip 231 ps.

araçtan çok memnunum.hiç lpg takılmamış. bende yabancı elçilikten aldım. araç 20 yaşında belli yerlerde boyanın üstündeki vernikler solmuş.

bu yaz tavan dahil komple boya yaptıracam ama 4.500 liradan aşağı doğru dürüst boya yapacak adam bulamadım.

aracı komle söküp kumlama yaptıktan sonra boyatmayı planlıyorum.bide ön kısmını 96 sonrası görünümüne sokmam lazım. panjur, farlar, sinyalleri

değiştirip yan maşpiyeller ve tamponları kendi rengine boyatacam. altı aylık vergisi 306,50 lira araç son kulvarda vergiye dahil olduğu için vergisi

düşük.tork yüksek olduğundan fazla devir çevirmeye gerek kalmadan zaten alıp başını gidiyor. yakıt ta bana göre fazla değil lpg takmaya gerek yok.

aracın orjinalliğinide bozmak istemiyorum çünkü bu W140 KASANIN İLK ÇIKANI.araçta çalışmayan hiç bir şey yok diyebilirim.

şuan 4 aracım var meraklı biri gelir isterse böylede verebilirim. bütün vergileri tam yatırılmıştır. muayene zamanı da geldi onuda mayısta yaptıracam.

çok karizma bir araç binen arkadaşlar bilirler çok ta keyifli sürüşü var acayipte itibar görür otobanda herkes yol verir. kullanan arkadaşlara hayırlı

yolculuklar dilerim.

• bende 3518 cc chrysler var, s320 ye gore daha az yaktıgı ıcın de tercih ettim;
    kullanıma gore degısmekle birlikte ortalama 15 lt/100 km lpg yakarsınız -yakıta bakmam dersnız 17-18 lt/100km

s ıcı 15-20 arası yakarsınız kanımca

sehır dısı 12-13 lt lpg ye duser ama kullanıma baglı

bu segmentte boyle....

yukarıdakıler tahmınım, iki aracın fabrıka verılerı ıle kendı kullanımımı dıkkate alarak yazdım, bizza s320 kullanan daha net bılgı verır.....

- ben ortalama 14/lt yakıyorum, s içi dısı karısık

100-110*km hızla s dısı 11-12 lt/100km- basarsam14- 15lt

s ici 15-16 lt
  • güncell
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.