Şimdi Ara

94 - 95 MERCEDES E200 C180 C200 Sahipleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
139.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Evet eski bir konu ve hortlatıyorum müsadenizle.

99 Model Polo Classic bir araba sahibiyim. Allah nasip ederse kısa bir süre sonra satışı tamamlanacak ve yeni bir araba almak gerekecek. Toplamda 19000-20000 civarı bir bütçem var ve babamın hayali olan bir Mercedes almayı planlıyorum.

Bu konularda benden çok daha fazla bilginiz olduğunu mesajları okuyunca daha da iyi anladım.

Öncelikle 1995 - 1996 model düşünüyoruz. O fiyata zor bulursun diyebilirsiniz ama bütçe çok aşıma müsait değil.

-- Babam şehir içi çok fazla araba kullanmayan biridir. Senede yaklaşık 7-8 000 km yapar. Daha çok memleketten çalıştığım şehre gelirken uzun yolda kullanıyor. ( Polo Classic aldığımızda 128000 deydi 1 senedir kullanıyor 135000 de )

-- C serisin kasası, arka istopları E serisine göre daha çok hoşuna gidiyor ama E 200'ün konforu ve performansını öve öve bitiremiyor . ( Kedi Göz kasaların ilk çıkanını kısa bir süre kullandı )

-- Motor hacmi olarak 1600 1800 olabilir ama 2000 cc hem vergi hemde yakıt konusunda biraz sıkıntı olabilir.

Sizlere şunu danışacağım; C180, C 200 ve E 200 modellerinden performans ( C 180'nin motorunun o kasa için yeterli olmadığı yazılmış ), güvenlik, donanım ve yol tutuş olarak siz olsanız hangisini tercih edersiniz ?

• bu araçları alırken KMsi oynanmış araç alacağınızı bilerek alın. nerdeyse 15-20 senelik araçlar ama kmleri 150-180 bin'de
  • orjinal kilometrede araçlarda var o kadar karamsar olmamak lazım. Hem Alman otomobilinde kilometrenin lafı mı olur :)
  • Kayınpederin var 190D 2500cc 88 model. Kilometresi daha 160 bine yeni geldi aracı gümrükten aldı. Araç gümrükte 7 sene kadar yatmış ama taş gibi araba. Yola resmen yapışıyor. Beni en çok etkileyen özelliği ön fren balataları bittiği zaman uyarı vermesiydi. Çok güzel araç
  • evet güzel bir konu olmuş, bi kaç ay içinde ben de bir mercedes almayı düşünüyorum fakat seriler arasında biraz kararsız kaldım
    C200 mü e200 mü karar veremedim, e200 kullandım otomatik şanzıman gerçekten çok hoşuma gitmişti özellikle vites geçişleri falan arabaya baştan sona aşık olmuştum diyebilirim.

Türkiye piyasasında daha çok E200 ağır basıyor gibi gözüküyor ama bilmek istediğim kronik sorunları var mıdır yada almak isteseniz C200 mü E200 mü dersiniz ve otomatik mi manuel mi olması avantajlıdır sebebini de söylerseniz arkadaşınıza fikir açısından yardımcı olmuş olursunuz, Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: autoaki

evet güzel bir konu olmuş, bi kaç ay içinde ben de bir mercedes almayı düşünüyorum fakat seriler arasında biraz kararsız kaldım
    C200 mü e200 mü karar veremedim, e200 kullandım otomatik şanzıman gerçekten çok hoşuma gitmişti özellikle vites geçişleri falan arabaya baştan sona aşık olmuştum diyebilirim.

Türkiye piyasasında daha çok E200 ağır basıyor gibi gözüküyor ama bilmek istediğim kronik sorunları var mıdır yada almak isteseniz C200 mü E200 mü dersiniz ve otomatik mi manuel mi olması avantajlıdır sebebini de söylerseniz arkadaşınıza fikir açısından yardımcı olmuş olursunuz, Teşekkürler.

Dostum kısaca cevap vereyim yaklaşık bir senedir e200 kullanıyorum 97 model.

E mi yoksa c mi sorusundan başlayalım, tamamen kişisel zevk. Ama bence sıfır c mi yoksa yirmi yasında e mi? Tabiki e serisi :) bir yakınımda 2005 model c200 var ve icine binince cok dar geliyor bana. Basta dediğim gibi zevk meselesi.

Kronik sorunu kesinlikle yok. Yağ bakımlarını yaptir git görebildiğin kadar artı ben parçalarının bu kadar ucuz olacağını tahmin etmiyordum. Gecen sol dikiz aynasının motorundan tır tir diye ses geldi, hafızali ayna motoru 50 liraymis.

Otomatikmi düz mü ? Kesinlikle otomatik derim. Sanzumanlari gercekten harika bu arabaların.

Bu kadar reklamdan sonra arzu eden olursa satabilirim :) ama yukarıda yazdıklarımın hepsini araç hakkında genel bilgi vermek için yazdım yanlış anlaşılmasın.

• 15 MİLYARIMDA VARKEN MERCEDES ALDIM
    75 MİLYARA E 270 CDI ALDIM,ŞU AN BİNMEKTEYİM HALA
    150 DEĞİL 250 MİLYARIM OLSA YİNE MERCEDES 5 MİLYARIM OLSA YİNE MERCEDES..
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinemre

o motor 1.8 değil. 2000. sadece model adı C180.

quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

C serisinin C180 modeli için söylendiğini duydum bu da 1.8 motorun yetmediği yönünde yoksa kronik bir arıza vs için değil sanırım.

milleti yalan yanlış bilgilendirmeyin..

1994 C180 elegance aracımı 3 hafta önce sattım..

Gayet memnundum çok keyifli kuulanış açısından süper bir araç kesinlikle tavsiye ederim.
    alacağın aracı iyi baktır bakımı düzenli yapılmış temiz kazasız bulursan kaçırma.

Motor C180 lerde 1800 cc 122 hp..

Bi de şunu söyliyeyim ama gözün korkmasın genelde piyasası 17-20 000 TL dir ama ben aracı 21500 TL ye sattım.

1994 C180 orjinal 151000 km deydi elektrikli dei koltuk ve sunroof harici full bi araçtı..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.