Şimdi Ara

&&& 92---98 EFSANE TOYOTA COROLLA KLUBÜ &&& (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9.643
Cevap
53
Favori
1.198.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @yaman53: Senin ölçülere göre lastik dahil çap:57,6 cm yapıyor
    o zaman bem yandım desene :( lastik dahilçap: 59,5 yapıyor fazla yüklemicez o zaman. moralim bozuldu bak şimdi.:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mespage -- 17 Nisan 2008; 20:13:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mespage

@yaman53: Senin ölçülere göre lastik dahil çap:57,6 cm yapıyor
    o zaman bem yandım desene :( lastik dahilçap: 59,5 yapıyor fazla yüklemicez o zaman. moralim bozuldu bak şimdi.:(

BU durumu düşününce insan üzülüyor ama kafana takma cokta sorun olmuyor.
    fakat ıslak havalarda cok temkinli kullan aracını frenlemeler ve yol tutuşu cok zayıf.
    kuru havalarda ise tam aksine ağaca çıkman mümkün arabayla
  • BUda yeni aldığımız araç abime aldık= toyota2
     &&& 92---98 EFSANE TOYOTA COROLLA KLUBÜ &&&

• quote:

Orjinalden alıntı: yaman53

BUda yeni aldığımız araç abime aldık= toyota2

hamza bunun jantları değiştirsin abin, bu janltar ağırdır
  • quote:

korkma arkadaş, hamzanın jantlarının ofseti yanlıştır o yüzden
  • HASAN ABİ ŞİMDİ BOŞYEREMİ VERDİK ONCA PARAYI.YANDIMM ALLAHH.YANİ KUMANDA ÇALIŞMAYINCA AKÜ BAŞLARINI SÖKÜP TAKINCA KESİN DÜZELİRMİYDİ.HATA BENDE SANA DANIŞMADAN GİTMİCEKTİM SANAYİYE
  • quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

UTKU ofset derken neyi kastettin anlayamadım.

• quote:

arkadaşlar aldığım lastik YOKOHAMA nın bu modeli

süspansiyondan kastım evet kasislerden geçerken filan çok sarsılmıyor araba artık. konfor olarak çok fark gördüm demek istedim. gerçi eski lastiklerim bridgestone du ama kaç yıllık bilmiyorum 5-6 yıllık diye tahmin ediyorum.

henüz arabaya kalabalık bi şekilde binip yolculuk yapamadım.. herhangi bi sürtünme olma durumunu bildiririm.

Yokohamanın yumuşak modelinden almışsınız, bi de yanaklar yükselince araçta konfor baya bi artmıştır. virajlarda yana yatma hissi artmıştır (bence önemsiz)

Lastikler sessiz ve güzeldir, güle güle kullanın

• quote:

Orjinalden alıntı: yaman53

quote:

quote:

UTKU ofset derken neyi kastettin anlayamadım.

her jantın bir ofset değeri vardır. eğer yanlış takılırsa, jant ya dışa çıkık ya da fazla içte olur ve dolasıyla sürter

• quote:

Orjinalden alıntı: makamcı SW

quote:

arkadaşlar bu arad ben de dün trigerset yağ hava filtreleri vs bakım yaptırdım + stop etme sorunu vardı şimdilik o da düzelmiş gözüküyor bu işlere toplam 160 lira ödedim işçilik dahil. ayrıca emektar bridgestone ları çıkartıp
    4 tane YOKOHAMA taktırdım. çıkan lastikler 175-65 r14 idi yeniler 185-65-r14 araba yükseldi kendimi jip kullanıyo gibi hissettim. ayrıca sessizleşti araba. amortisörlerin yükü hafifledi lastiklerin yumuşaklığı filan güzel.
    darısı başınıza;)

175 serisi taban genişliği---- 65 cant ile taban arası yanak yüksekliği----- 14 cantın inç çapı ayrıca ----cantlarımız 5.5 inçten başlayarakgenişler ama bizim araçlarda arka lastiğimiz de çamurluklara sürtünme oluşturur.......... Siz sadece tabanı genişletmişsiniz yükselme olmaz .... Güle güle kullanın lastiklerinizi ... Frenlerde daha iyi tutar (yazın) ,kış için aynı şeyi diyemem..........

hasan abi o taban yüksekliği yüzde ile oluyor

• 20lik dişlerimin cerrahi olarak alınması için 26 mayısa gün verildi, o güne kadar çekeceğiz ağrısını
  • quote:

20lik dişlerimin cerrahi olarak alınması için 26 mayısa gün verildi, o güne kadar çekeceğiz ağrısını

abi geçmiş olsun çok zor yaw antibiyotik verdiler mi yoksa o ağrı geçmiyo. tecrübe ile sabittir tam 1 hafta aç susuz ve uykusuz çektim o ağrıyı
  • quote:

Orjinalden alıntı: ercan_wrc

quote:

20lik dişlerimin cerrahi olarak alınması için 26 mayısa gün verildi, o güne kadar çekeceğiz ağrısını

abi geçmiş olsun çok zor yaw antibiyotik verdiler mi yoksa o ağrı geçmiyo. tecrübe ile sabittir tam 1 hafta aç susuz ve uykusuz çektim o ağrıyı

yok vermediler ama ben alacağım, hiç çekilmiyor bu ağrı
  • @utkucay: geçmiş olsun. inşallah kolaylıkla atlatırsın bu sıkıntılı günlerini.

@yaman53: benim eski lastiklerin de çapı senin 195 ten büyükmüş zaten

eskilerin çapı : 175 65 r14 = 58.31 cm
    yenilerin çapı : 185 65 r14 = 59.61 cm
    seninkinin çapı : 195 50 r15 = 57.6 cm

yani bu durumda senin arabanın orjinal lastiklerinden daha fazla yük taşıyabilmesi lazım bu değerlere göre kasislerde filan sürtünme olmaması anlamında ;)
  • quote:

@utkucay: geçmiş olsun. inşallah kolaylıkla atlatırsın bu sıkıntılı günlerini.

yani bu durumda senin arabanın orjinal lastiklerinden daha fazla yük taşıyabilmesi lazım bu değerlere göre kasislerde filan sürtünme olmaması anlamında ;)

mespage ne garip bi mantık kurmuşsun ?

lastik genişliği ile yük taşıma ve sürtmenin sizin dediğiniz açıdan bir bağlantısı yok.

195/50/15 in yük taşıma indeksi 82
    185/65/14 in yük taşıma indeksi 86 dır. yani 185/65/14 daha çok yük taşır.

195/50/15 in sürtme yapmasının nedeni jantın ofset değeri ve jantın genişliğidir. Muhtemelen @yaman53'ün offseti yanlış ve jant genişliği 7inçtir.

• yahu utku kafam iyi karıştı doğrusu..........aynı konu çok farklı bilgiler ....... ben şimdi 15 inch jant takmak istesem nelere dikkat edecem yani nasıl alcam ne bileyim hani ofseti ne olcak genişliği ne olacak lastik ölçüsü ne olacak sen bana enuygun ölçüleri bi yazarmısın..........jant satıcılarını çoğunda bijonlar uydumu gerisi tamam şeklinde bi kanı varda o yüzden.........15 takmak istiyorum çünkü arabanın daha dolgun görünmesini istiyorum ama bu sürtme olayıda midemi bulandırıyo ne yapcaz dostum bana ayrıntılı bi bilgi verirmisin
    quote:

quote:

@utkucay: geçmiş olsun. inşallah kolaylıkla atlatırsın bu sıkıntılı günlerini.

mespage ne garip bi mantık kurmuşsun ?

lastik genişliği ile yük taşıma ve sürtmenin sizin dediğiniz açıdan bir bağlantısı yok.

195/50/15 in yük taşıma indeksi 82
    185/65/14 in yük taşıma indeksi 86 dır. yani 185/65/14 daha çok yük taşır.

195/50/15 in sürtme yapmasının nedeni jantın ofset değeri ve jantın genişliğidir. Muhtemelen @yaman53'ün offseti yanlış ve jant genişliği 7inçtir.

• Sonunda aldım Corolla'yı.. 94 model otomatik GLi Klimasız. 13500 YTL verdim aldım.. Adanada Onatça Toyota Plaza'da Check-Up yaptırdım 75 YTLye. Usta bana bu kadar temiz bir 94 model bulamazsın, 13500e iyi almışsın dedi. Belki moral vermek için demiştir ama öyle bile olsa dün tüm gün boyunca kullandım ve çok memnunum. Ustanın dediğine göre en az 600000 kmye kadar sorunsuz kullanırmışım.. vesselam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kadir Kaan

Sonunda aldım Corolla'yı.. 94 model otomatik GLi Klimasız. 13500 YTL verdim aldım.. Adanada Onatça Toyota Plaza'da Check-Up yaptırdım 75 YTLye. Usta bana bu kadar temiz bir 94 model bulamazsın, 13500e iyi almışsın dedi. Belki moral vermek için demiştir ama öyle bile olsa dün tüm gün boyunca kullandım ve çok memnunum. Ustanın dediğine göre en az 600000 kmye kadar sorunsuz kullanırmışım.. vesselam...

Hayırlı Uğurlu Olsun, aracınız çok güzeldir
  • quote:

Orjinalden alıntı: baracuda05

yahu utku kafam iyi karıştı doğrusu..........aynı konu çok farklı bilgiler ....... ben şimdi 15 inch jant takmak istesem nelere dikkat edecem yani nasıl alcam ne bileyim hani ofseti ne olcak genişliği ne olacak lastik ölçüsü ne olacak sen bana enuygun ölçüleri bi yazarmısın..........jant satıcılarını çoğunda bijonlar uydumu gerisi tamam şeklinde bi kanı varda o yüzden.........15 takmak istiyorum çünkü arabanın daha dolgun görünmesini istiyorum ama bu sürtme olayıda midemi bulandırıyo ne yapcaz dostum bana ayrıntılı bi bilgi verirmisin

ben sana bizimkinin ofset değerini araştırıp bulayım

185/55/15 takabilirsin lastik olarak. 195/50/15 de olabilir ama arabayı o kadar yormaya gerek yok
  • @utkucay: biraz karışık anlatmışım sanırım ben lastiklreim ölçülerinden kaynaklanan farkları kastetmiştim yük taşıma konusunda tam olarak ağırlık taşıma yeteneğini değilde esneme yeteneğini vurgulamak istedim ama karışık anlatmışım kusura bakma ;)

@Kadir Kaan: güle güle kullan Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. şimdi ilk iş olarak çevrendeki eleştirmenlerden uzak dur tadını çıkarmaya bak. sana bi çok kişi bu arabaya o para verilirmi filan diyecektir. o yüzden arabanı sevdiğini sadece corolla severlerle paylaşırsan mutlu olursun;)
    otomatiğin keyfi başkadır kullanmadım ama şöförü izledim çok rahat davranıyordu;)
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.