Şimdi Ara

&&& 92---98 EFSANE TOYOTA COROLLA KLUBÜ &&& (477. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.643
Cevap
53
Favori
1.198.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 475476477478479
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 97 Corolla xei 127 binde baski balata ilk defa değişti. Orjinal parca kullandik. :) Usta bile şaşırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukayl06 -- 9 Ekim 2016; 15:08:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukayl06

97 Corolla xei 127 binde baski balata ilk defa değişti. Orjinal parca kullandik. :) Usta bile şaşırdı.

97 gli 155 bın de baskı balata hıç değişmedi. parçaların uzun süre dayanması tabı ilk orjınal ürün kalıtesi ve kullanma ile ilgilidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProduceR.

Arkadaşlar sağa veya sola dönüşlerde ve kalkışlarda aracın alt kısmından gıcırtı sesi geliyor, düşük hızlarda en ufak yol bozukluğunda bile bu gıcırtı sesi geliyor ,neden kaynaklıdır bu ses?

arka alt viraj çubukları ndan olabılır benim arabada da sadece sağa sert dönüşte tık tık sesi var ama bır sorun çıkarmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanderr -- 17 Ekim 2016; 19:07:26 >
  • Arkadaşlar hava filitresi değiştirince yeniden gaz ayarı gerekirmi. Aracım 1.6 xli üzerinde tek nokta sistem lpg var. Birde aracı ne zaman bakıma versem kimse hava filitresine bakmıyor bu kadar önemsiz birşeymidir bu hava filitresi ki kimse bakmaz.
  • ismail4444 İ kullanıcısına yanıt
    Bende de xl var , hava filtresi değişince gaz ayarına baktirmami söyledi ustam.

• Tek nokta sistem olan enjeksiyonlularin da hava filtresi değişiminde gaz ayarina girmesi gerekiyor muş dedi ustam. Sıralı sistemlerde gerek yokmuş.

• Arkadaslar 97 1.6 xei araca klima taktirabilirmiyiz?

• 97 xei satiyorum arkadaslar 22000 lira veren oldu ama aklimdaki rakam 24000.

İlgilenen varsa sahibinden linki verebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende aranıza katıldım herkese selamlar, efsane kasalara oldum olası ilgim var, sedan alacaktım ama sw de ihtiyaçtı bize, 97 xei gayet güzel araba yol tutuşu, hızlanması, rahatlığı bence çoğu yeni model araçta yok, tek eksiği klima

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 3 Kasım 2016; 9:21:27 >
  • ukayl06 kullanıcısına yanıt
    1.5000 tl civarı tutuyor taktirabilirsiniz.

• @RİF_D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, aklınıza takılan kısım olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

• araban hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanderr -- 1 Aralık 2016; 22:46:25 >
  • ilk arabamı aldım inşallah ALLAH kazasız belasız kullanmayı nasip eder

• Poignetdefer kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah.

• Slm usta. Bende bu şekilde bir araç almayı düşünüyorum ama piyasa almış başını gidiyor yardımcı olmak isteyen varmı ankaradan tanıdık ustamda yok yardımcı olursanız sevinirim.

• Corolla ışıklı spoiler arıyorum, nereden alabilirim? Gittigidiyor, N11 gibi sitelere baktığımda satıcılara güven duymadım çünkü yazdığım cevaplara cevap vermiyorlar, aldıkları yorumlar da içler acısı değil, buradan yardımcı olabilecek biri var mı acaba arkadaşlar.
  • 95 model 1.6 XLİ aracımla kısa mesafe bi yol gittikten sonra park ettim ve aracın altından bir sıvı damladığını fark ettim.Sıvı antifirizli kayışların olduğu yer devir daim altından damlatıyor.Hemen sanayiye gittim. Usta devir daim arızalandığını parçanın değişmesi gerektiğini söyledi.Masrafı sorduğumda 200 civarı işçilik sanayiden parça alınacak bide antifiriz değişecek dedi.
    Tamam deyip aracı toyota servisine götürdüm,ordaki ustada aynen devir daimden geldiğini parçanın değişmesi gerektiğini söyledi.Hesap olarakta 200 orj. parça 100 çivarı işçilik bide kaliteli antifiriz ortalama 400-500 civarı dediler...

Ben servise yaptırmayı düşünüyorum.,arada az bi fark var,Sanayideki usta yarım gün bi gün işi var bunun dedi parçada yan sanayi dandik bi parça takacak gene uğraşacağız yani pek güven vermedi

Arkadaşlar siz ne dersiniz ne yapmam lazım,

• hay-bey kullanıcısına yanıt
    Arada pek fark yoksa orjinal parça taktığı için serviste taktırin bence.

• merhaba arkadaşlar...
    1993-1998 corolla almayı düşünüyorum...
    araçla ilgili çok bilgim yok...nelere dikkat etmeliyim...
    yardımcı olabilecek varsa sevinirim...
  • ksk3534 kullanıcısına yanıt
    Genel olarak özelliklerini yazayım belki işinize yarar
    1.3 lerin hepsi karbüratörlü , 1.6 ların 93 model hariç hepsi enjeksiyonludur
    XLi boş donanım, tamponlar siyah , opsiyon olarak klima
    XEi orta donanım , tamponlar gövde rengi , ön camlar otomatik, emin değilim ama galiba hidrolik direksiyon ve opsiyon klima
    GLi en dolu olan 4 cam otomatik , hidrolik direksiyon , klima

'i' harfi enjeksiyonlu olduğunu belirtiyo o yüzden 1.3 lerin sonunda 'i' yazmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweentLyy -- 8 Aralık 2016; 18:1:47 >
  • 
Sayfa: önceki 475476477478479
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.