Şimdi Ara

91 model araca 1600 TL sigorta istediler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Sigorta ve Kasko İşlemleriniz >> 91 model araca 1600 TL sigorta istediler
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    7 Mesaj
    Herkese merhabalar. 91 model lada tavria model araç satın aldım. Araca biraz bakım yaptım ve ruhsat ve sigortaya yöneldiğimde aradığım sigorta firmlarından en düşük 1600 TL yıllık sigorta istediler. 2400TL diyen dahi oldu utanmadan

Yazık günahtır, aracı 3500 TL'ye mal ettim. "İki yıl kullanayım da anahtarı size teslim edeyim" diyesim geldi Trajikomik şekilde şaşkın durumdayım. Ulaştırma bakanı harekete geçicez dedi ama kimbilir ne zamana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makinahmet -- 16 Şubat 2016; 20:11:28 >

|
    |
    piyasadaki en uygun sigortadan yapabiliriz sigortanızı.(Böylece en ucuz fiyata yapılmış olur)
    Geçmiş olsun hocam bu arada sizin adınıza üzüldüm araç
    aracın %50'si kadar trafik sigortası çıkmış.

Orijinalden alıntı: makinahmet

Herkese merhabalar. 91 model lada tavria model araç satın aldım. Araca biraz bakım yaptım ve ruhsat ve sigortaya yöneldiğimde aradığım sigorta firmlarından en düşük 1600 TL yıllık sigorta istediler. 2400TL diyen dahi oldu utanmadan

Yazık günahtır, aracı 3500 TL'ye mal ettim. "İki yıl kullanayım da anahtarı size teslim edeyim" diyesim geldi Trajikomik şekilde şaşkın durumdayım. Ulaştırma bakanı harekete geçicez dedi ama kimbilir ne zamana...

Sigortacılık Hazine Bakanlığı'na bağlıdır. Ulaştırma bakanı denen şahsıyetin sözüne ne bakıyosunuz Ne dediklerini bilmiyolar. Maliye Bakanı gerekli açıklamayı yaptı. Yakın zamanda müdahale gelecek. bi 10 gün kadar bekleyin. Geçici ruhsatınız var zaten.

• Er
    7 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: damneed

hocam noterden almış olduğunuz belgeleri özelden mesaj atarsanız şayet,
    piyasadaki en uygun sigortadan yapabiliriz sigortanızı.(Böylece en ucuz fiyata yapılmış olur)
    Geçmiş olsun hocam bu arada sizin adınıza üzüldüm araç
    aracın %50'si kadar trafik sigortası çıkmış.

Yok hocam sigorta yaptırmayacağım. Kararım arabayı parçalayacağım yada modifiye edeceğim. Sakıp sabancı gibi zengin olsam bu araca %15 ten fazla sigorta ödemem :D
    |
    |

Orijinalden alıntı: Tomris01
    Sigortacılık Hazine Bakanlığı'na bağlıdır. Ulaştırma bakanı denen şahsıyetin sözüne ne bakıyosunuz Ne dediklerini bilmiyolar. Maliye Bakanı gerekli açıklamayı yaptı. Yakın zamanda müdahale gelecek. bi 10 gün kadar bekleyin. Geçici ruhsatınız var zaten.

Televizyonda açıklama yapıyolar birbirlerinin yerine zaten... Opel var benim ayrı. Hobi olarak eski araç seviyorum. Bakımlarını yapmak hoşuma gidiyor. Ama %15 ten fazla kesinlikle vermem. Hurdaya çıkartır satarım daha iyi
    |
    |
    Bu Millete bu Reva midir yoksa Müstahakmidir bilinmez, Bóyle birsey dünyada yok- Bir Devlet kendi vatandasini kanunlar ile korumayip- ózel sirketlerin firmalarin zenginlerin eline yem etmesi gercekten ne yapmak istediklerini cózemedik , sózde hasarsizlik indirimleri oluyor policede o bile bos yani formaliteden hasarsizlik oldugu halde fiyat katlanarak biniyor ned iyelim yazik günahtir bu millete yapilan parasal eziyete..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi concorde2000 -- 18 Şubat 2016; 10:40:14 >
    |
    |
  • Yarbay
    2148 Mesaj
    sigortacilarin bahanesi " lada da son model mersedese vurabilir, land rover da.." bu bahane ile bu durumlara dustuk.. yalnız biraz da haklılar.. trafikte o kadar kuralı ihlal ediyoruz ki her gun bi kaza..
    quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

sigortacilarin bahanesi " lada da son model mersedese vurabilir, land rover da.." bu bahane ile bu durumlara dustuk.. yalnız biraz da haklılar.. trafikte o kadar kuralı ihlal ediyoruz ki her gun bi kaza..

Değerli hocam maalesef bu bir bahane değil.

Trafik sigortası üçüncü kişilere karşı bir sorumluluk poliçesidir.Mercedes ve benzeri araçları geçtim bir insana da zarar verilebilir , bu zarar firmaların milyonlarca lira ödemesi anlamına gelir.

Belirttiğiniz şey o kadar doğru ki kural ihlali yapmasak bütün sorunlarımız çözülecek lakin neredeyse imkansız hale geldi bu.

Değerli arkadaşlar. Çok haklısınız.

Sabah evimden işe giderken. Saat 08:00 ile 09:00 arası heleki 08:30 da öyyyle bi hızlı araba kullanıyoruz ki işe yetişelim diye. Acele edenler yüzünden 1 yıl içinde sabah sabah kaç defa kaza gördük. Biri acele ediyor öteki de o geçsin diye acele ediyor. Halbuki trafikte acemi şürücü çok. Kaza yapan kardeşlerimizin çoğu genelde ehliyeti yeni almış oluyor. Aynı durum akşam saatleri içinde geçerli. Her ne kadar dikkatli olunda da "Kaza geliyorum demez" diye bir söz vardır.

Sigorta şirketlerinin çok şeyi bahane ettiği doğrudur. Ancak devlet tarafından müdahale yapılması gerekliliği önceliktir. Devlet kurunun yanında yaş ta yanmasın diye vardır aslen. Adalet bu yüzden devletin elinden geçer. Bu nedenle başımızdakiler buna bir çare bulmak için ordalar ve bu işten çok insan zarar gördü. Çok insan soyuldu gerçekten. Ümit ederiz ki bizim çocuklarımız bizim gibi olmasınlar.

Ve ümidim ki inşallah bu açılan başlığa internetten çok insan ulaşır ve okuyarak daha dikaktli olabilir ve en azından farkındalıklarını arttırabilirler.

Saygılarımla.
    |
    |
    spacewolf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    İyi de mersedese vursa bile trafik sigortası dediğin belli miktara kadar karşılıyor. Limit 50 bin ise sen çarptığın arabada 500 binlik hasar yapsan aradaki 450 bin kimden çıkacak?
    |
    |
1
Reklamlar
son dakika
haberler
üniversite
Bey Azura
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.