Şimdi Ara

91 doğumlu birisi için üniversite için geç mi ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
2.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: injection

ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? 3. sınıfta başka bölümü bırakıp tekrar hazırlanıp girmek için geç mi iyi bir üniversitede güzel bir bölüme ?

hiçbirşey için geç değil aile baskısı olmayaydı bende şuan 1. veya 2. sınıfta istediğim bölümdeydim, gerçi şuanda istediğim bölümdeyim fakat lanet antalya işte...

neyse 91'in son çeyreğindeyim diyelim, bu haziran 4 yıllık macera bitiyor 2 sene işsiz gezeceyim çok aşikar..

o yüzden bu saatten sonra seçeceğin bölüm ve ilde ince eleyip sık doku, boşa geçirme zamanın ve sağlığın telafisi yok...

haydi kolay gele final haftası dayandı gene kapımıza :)
  • Kesinlikle değil
  • seneye girsen en iyi ihtimal 5 yil okursun. bidr askerlik yas etti 29 o yasta basvurcagin is yerleri tecrube arar. bi ise girip orda yukselmen daha mantıklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 86'lıyım.
    Ygs'ye gireceğim.
    Ya Açıköğretim ya da İkinci Öğretim %50 burslu bir 2 yıllık üniversite yazacağım.
    Aö kurslarına 3-5.000 TL verene kadar , aylık 500-600-TL'ye ikinci öğretimde okuyan arkadaşlarım vardı.
    Bugüne kadar kendi işimi kurma gibi bir düşüncem yoktu fakat özel hayatta yuva kurma fikri oluşunca kafamda daha fazla kazanç elde etmek için en azından 2 yıllık mezun olma gereksinimi çıktı şahsım için.
    Geriye dönüp baktığımda tek pişmanlığım, çocukça (İstanbul'dan uzak kalmamak, çevremizden kopmamak vb.) nedenlerle ayrılmayıp, tercih etmediğim çevre şehirlerde üniversite okumamamdır.
    Bu sene böyle birşeye niyetlendim bakalım. Hayırlısı olsun.

Nacizane fikrim, kesinlikle geç kalmış değilsin.
  • Geçen sene başlayan 86'lı şu an 2.senesini okuyan 88'li arkadaşlarım var, sıkıntı yok gir.
  • quote:

Orijinalden alıntı:injection

ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? 3. sınıfta başka bölümü bırakıp tekrar hazırlanıp girmek için geç mi iyi bir üniversitede güzel bir bölüme ?

Bence geç değil. Ama 3. sınıfa gelip bitmesine birşey kalmamış bir bölüm bırakman bence hata olmazmı ? O kadar emekler çöpe gidecek.

Ben olsam. Şu an okulu bitirir. İkinci Üniversiteyi hazırlanıp istediğin bölümü okumak sana daha çok avantaj sağlamaz mı? O zaman iki tane üniversite diploman ve kendini kişilik ve nitelik olarak geliştirirsen tek üniversite okuyanlardan iki adım önde olursun.

Bu arada 80liyim 2. üniversiteyi bitirmeye çalışıyorum. Ha evet çok salladım. Pişmanmıyım. Çok değilim. Ama hayatımın dönüm noktası olacak 2-3 tane sağlam işleri kaçırdım. Ona biraz yanarım. O yüzden tek söyleyebileceğim zaman kaybetmeyin, hedef belirleyin ve kararsız yane ikilemde kalmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducatine -- 7 Ocak 2013; 18:05:28 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.