Şimdi Ara

91\2 Mayıs 2011'de Askere gidecekler / YERLER BELLİ OLDU - Ana konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.328
Cevap
0
Favori
133.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba. Bende şubatta gidemeyenlerdenim. 87 liyim açıktan uni okuyorum 2010 aralıkda tecili bozup askere gitmek için basvuru yaptım ve subat ı tercih ettim. Ama kasım 30 son gunmus sonradan ögrendim.Eee doğal olarak şubatta bize yer vermediler. Benim Şubem mayıs gönderiyor ve bu sefer mayısda kesin giderim gibi geliyor hadi bakalım hayırlısı
  • [Kunye=] arkadaslar bn de mayıs taa gidiommm
  • Arkadaşlar şakamaka şubatta gitçekler gitti.Sıra biza geldi desenize.3 aydan kısa bir süre kaldı teslim olmamıza.Yavaş yavaş kendimizi hazırlayalım.

MAYISTA ASKERE GİDECEKLERİN DİKKATİNE
    Tertiplerim Facebook'ta da toplanıyoruz lütfen 91/2 askere gidecekler bu gruba katılsın.Tanıdık 91/2 varsa sayfamızı önermeniz rica olunur.. http://www.facebook.com/home.php?sk=group_164281063620591#!/home.php?sk=group_164281063620591
  • Allah sabır versin hepinize torunlar
  • evet arkadaşlar mayıs yaklaşmak üzere askere gitmeye hazırmıyız iyi geceler..
  • Kendimi motive etmeye başlamıştım ama başka zamana kaldı. Konuyu sık sık takip edeceğim. Özellikle mayıs ayında kağıtlarınızı aldıktan sonra ki konuşmalarınızı..
  • '' Şubat'da askere gidecekler '' başlığı altınca yazılarım oldu. Açıklanma günü olan 4 Şubat'ı bekledik. Ancak kimimiz için evdeki hesap çarşıya uymadı. Ben uymayan hesaplardanım ve şubem Mayıs gönderdiği için büyük bir ihtimal o zaman gidicem. Aralık 2010 tecil bozdurmuştum. Açıklanma gününü beklerken zaman geçmiyordu. Üstelik evde sıcacık odada bilgisayarın başına oturmuş sörf yaparken beklerdik günleri.
    Şunu kafamıza koymalıyız; bulunduğunuz istasyonda durmayacak olan trenin durmasını beklemek gibidir her şey. Ne gitmeden nede askerde iken çok düşünmeyin zamanı. Her şey zihinde gizli.

Sonuç olarak bu başlık altında; Mayıs ayının sevk açıklanma tarihi ve sonrası bol mesajlarla birlikte burda buluşmak ümidiyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: BabyIcey

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

quote:

Arkadaşlar Benim askerliğim uzun bir süre iptal oldu. Geçtiğimiz cumartesi akşamı araba çarptı ve Sol diz kapağım kırıldı. Şu anda platin takılı ve alçıda. 2-3 ay alçıda kalacak. Alçı çıktıktan sonra tekrar eskisi gibi olmayacağından fizik tedavi göreceğim. ve doktorumunda söylediği gibi ayağım eskisi gibi olmayacak en azından 5-10 cm bi açı kaybım olacakmış..

Arkadaşım geçmiş olsun, umarım mümkün olduğunca sağlığına kavuşursun..

Çok teşekkür ederim. Umarım..

Geçmiş olsun kardeş. Umarım eskisi gibi olur. Acil şifalar.

2.5 aymı kaldı şimdi tertolar ???

• quote:

Orijinalden alıntı: JiOxP

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JiOxP

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

quote:

Arkadaşlar Benim askerliğim uzun bir süre iptal oldu. Geçtiğimiz cumartesi akşamı araba çarptı ve Sol diz kapağım kırıldı. Şu anda platin takılı ve alçıda. 2-3 ay alçıda kalacak. Alçı çıktıktan sonra tekrar eskisi gibi olmayacağından fizik tedavi göreceğim. ve doktorumunda söylediği gibi ayağım eskisi gibi olmayacak en azından 5-10 cm bi açı kaybım olacakmış..

Arkadaşım geçmiş olsun, umarım mümkün olduğunca sağlığına kavuşursun..

Çok teşekkür ederim. Umarım..

Silüsü almamıza 2 AY KALDI.Mayıs ayı için slüsü aldımızda asker sayılırız.Mayısın ilk haftasında işten ayrılıp sağlam bir tazminat çakıp bir kaç hafta dinlenip askere gidicem inşallah. Benim arkadaşın maaşı ortalama 1000 tl idi 20 ay çalıştı şubatta askere gitti 6,000 tl tazminat aldı.Bende mayısta gidersem 24 ay oluyor işe gireli.Çok merak ediyorum ne kadar alıcam.O yüzden ben askerlikten ziyade silüsü alıcağım günü bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicanoalicans -- 1 Mart 2011; 17:07:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alicanoalicans
    Silüsü almamıza 2 AY KALDI.Mayıs ayı için slüsü aldımızda asker sayılırız.Mayısın ilk haftasında işten ayrılıp sağlam bir tazminat çakıp bir kaç hafta dinlenip askere gidicem inşallah. Benim arkadaşın maaşı ortalama 1000 tl idi 20 ay çalıştı şubatta askere gitti 6,000 tl tazminat aldı.Bende mayısta gidersem 24 ay oluyor işe gireli çok merak ediyorum ne kadar alıcam.O yüzden ben askerlikten ziyade silüsü alıcağım günü bekliyorum :)

Çalışanlar için belkide askerliğin en güze yanı tazminat almaktır. Başıma böyle bir olay gelmese bende tazminat alıp gidecektim ve aynı sizin gibi 1-2 hafta dinlenicektim. Kısmet değilmiş. Bende iyileştikten sonra gidene kadar çalışıp öyle giderim

• Ne kadar kıdem tazminatı alacağını aldığınız maaş belirlemez. 5000 tl alabilirsiniz ancak hizmet dökümü asgari ücretse 1 yıl alacağınız maksimum ücret bugün itibari ile 800 tl dir. Demem o ki SGK'ya yatırılan miktar asgari ücret ise farklı, aldığınız maaş fazla ve o kadardan yatırılıyor ise farklıdır. Hesaplama linki verebilirim ama bilmiyorum link vermek yasak mı değil mi. İstersen ben hesaplar sana söylerim. Dediğim gibi öncelikle sgk hizmet dökümünde yazan brüt tutar önemlidir.
  • iyisin valla
  • Kışın askerlik yapmak daha iyi olsa gerek arkadaslar. Çünki yazın pişik biyandan postallar biyandan üniformalar biryandan sorun yaratır sizlere kışın yapmak daha yararlıdır diye düşünüyorum ben. En azından üniformalar sıkmaz , benim askerliği erteledi askeri hastane işte sonrası ne olacak bende bilmiyorum ağustosta gel tekrar kontrol edelim dediler. Normalde mayısta yolcuydum bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıLGıM

Kışın askerlik yapmak daha iyi olsa gerek arkadaslar. Çünki yazın pişik biyandan postallar biyandan üniformalar biryandan sorun yaratır sizlere kışın yapmak daha yararlıdır diye düşünüyorum ben. En azından üniformalar sıkmaz , benim askerliği erteledi askeri hastane işte sonrası ne olacak bende bilmiyorum ağustosta gel tekrar kontrol edelim dediler. Normalde mayısta yolcuydum bende

Yahu zaten tek mevsim görme diye birşey yok ne zaman gidersen git yazıda göreceksin kışıda.

Bu arada ne oldu da hastane askerliği erteledi, hayırdır.
  • quote:

Ne kadar kıdem tazminatı alacağını aldığınız maaş belirlemez. 5000 tl alabilirsiniz ancak hizmet dökümü asgari ücretse 1 yıl alacağınız maksimum ücret bugün itibari ile 800 tl dir. Demem o ki SGK'ya yatırılan miktar asgari ücret ise farklı, aldığınız maaş fazla ve o kadardan yatırılıyor ise farklıdır. Hesaplama linki verebilirim ama bilmiyorum link vermek yasak mı değil mi. İstersen ben hesaplar sana söylerim. Dediğim gibi öncelikle sgk hizmet dökümünde yazan brüt tutar önemlidir.

Sgk hizmet dökümümde ortalama her ay 1000 tl gözüküyor.22 aya ne kadar tazminat alırım ?
  • ARKADAŞLAR şimdi hepimizin kütüğü mayıs gönderiyor.Ama mayıs celp döneminde b grubu olarak temmuzdada askere gidebiliriz bunuda unutmamak lazım.Celp dönemlerinde a grubunda gidenlerin sayısının b grubunda gidenlere göre ortalama oranı nedir ? A grubunda gidenler daha mı fazla ??
  • quote:

ARKADAŞLAR şimdi hepimizin kütüğü mayıs gönderiyor.Ama mayıs celp döneminde b grubu olarak temmuzdada askere gidebiliriz bunuda unutmamak lazım.Celp dönemlerinde a grubunda gidenlerin sayısının b grubunda gidenlere göre ortalama oranı nedir ? A grubunda gidenler daha mı fazla ??

Tam olarak bilgim yok ama A'ya göre B'nin daha az olacağını düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Ne kadar kıdem tazminatı alacağını aldığınız maaş belirlemez. 5000 tl alabilirsiniz ancak hizmet dökümü asgari ücretse 1 yıl alacağınız maksimum ücret bugün itibari ile 800 tl dir. Demem o ki SGK'ya yatırılan miktar asgari ücret ise farklı, aldığınız maaş fazla ve o kadardan yatırılıyor ise farklıdır. Hesaplama linki verebilirim ama bilmiyorum link vermek yasak mı değil mi. İstersen ben hesaplar sana söylerim. Dediğim gibi öncelikle sgk hizmet dökümünde yazan brüt tutar önemlidir.

Sgk hizmet dökümümde ortalama her ay 1000 tl gözüküyor.22 aya ne kadar tazminat alırım ?

Ortalama 1.825,00 TL alırsın. Bu rakam pek oynama yapmaz eğer verdiğin bilgiler bu ise. Kesin sonuç muhasebecinizde hesaplatmanız. Ama yinede çok büyük fark çıkmaz 15-20 lira gibi oynama yapar en fazla.

• Bu ne ya bastonlarim geliyor şaka gibi :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.