Şimdi Ara

90sabitleyince anlık ?meganeII1.6

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benzinli düz 1,6meganeII 90a sabitlediğinizde 5.vites deki motor devrini ve anlık tüketim değerini söyleyebilirmisiniz.
    bir de şehirler arası 90 civarı gitseniz ortalama kaç litre/100km elde ediyorsunuz.

yoksa dizel almasamıydım diye düşünüyorumda

saygılar

• ALMIŞSIN ARTIK NE ALMIŞSAN HAYIRLI OLSUN...DİZEL 100DE 80 E VARAN TASARRUF SAĞLAR ..FORUMDA ARATIRSAN DİZEL VE BENZİNLİ DİYE İSTEMEDİĞİN KADAR CEVAP BULABİLİRSİN.
  • valla benzinli alsan daha iyi olurdu hem daha seri hemde motor daha sessiz olurdu çünkü 1.6 larda çok az yakıyor teknoloji iyice ilerdedi 16v olduğu için daha fazla hava tüketip daha az yakıt harcıyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: ft_fatalrhymer

valla benzinli alsan daha iyi olurdu hem daha seri hemde motor daha sessiz olurdu çünkü 1.6 larda çok az yakıyor teknoloji iyice ilerdedi 16v olduğu için daha fazla hava tüketip daha az yakıt harcıyo

daha az dediğin 250 kuruş falan mı az
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bocék

quote:

Orjinalden alıntı: ft_fatalrhymer

valla benzinli alsan daha iyi olurdu hem daha seri hemde motor daha sessiz olurdu çünkü 1.6 larda çok az yakıyor teknoloji iyice ilerdedi 16v olduğu için daha fazla hava tüketip daha az yakıt harcıyo

daha az dediğin 250 kuruş falan mı az

yakıt tüketimi kişiden kişiye değişir,ben abartıp devirli kullanırım,arkadaş normal devir bandında kullanır,bana göre %50 az yakıt tüketme ihtimali bile var aynı model ve motor araba kullansak

• 5.vites tam 90 km/s düz yolda ilerlerken motor 2750d/d anlık tüketim sürekli değişiyor ama 6-7lt arası seyir eder. Ben istanbul eşhiriçinde kullanıyorum aracımı dur-kalk ve sabit 90 dahil her ay başı fullediğim depoyla 8.0lt civarı ortalama tüketimim var.Hatta 22 şubattan bu yana yaklaşık 300 km yol yaptım tamamen şehiriçi karma şu anda 6.9 ltdeyim.Tabi dikkatli kullanımla ilgili bi olay.Gazı kökleyip 10lt yakmakta insanın ayağında :)
  • arkadaşım cevabın için çok teşekkür ederim.

benim araç dizel ve aynı şekilde 5vites, 90la ilerlerken 2,6lt/100km civarı bir değer okuyorumda. forumda birisi, benzinli araçların da bazıları o kadar yakıyor demişti.

ama benim için zaten megane önemli, motor hacmi 1lt olan küçücük bir araç az yaksa bana ne.
  • bende 10 yakıyorum gazı mı köklüyorum yani ?
    ortalama hız 20,5 km/saat

sanırım sürekli kısa mesafe ve motor soğuk kullandığım için :(
  • ne derseniz deyin, mazot benzinden daha ucuz ve daha verimli güç ürettiğinden her zaman daha ucuza geliyor. biz benzinliler de keşke dizel olsaydı diyoruz, ya da lpg taktırıyoruz.
  • bu meganın avrupada orjinal tüplüsüde varmış diyorlar.orjinal tüplü meganı sanırım eski teknoloji dizel motorları bitirmek için çıkarmıyorlar türkiyede.türkiyede satılan megane dizel 8v 100 hp avrupada satılan 16 v ve 115 hp.güzel olurdu yol bilgisayarında kalan gazla kaç km gidebileceğimizi görmek.
  • Gaz pedalına yumurta varmış gibi basarsan düşük devir ve yüksek viteste kullanırsan tezcanlı bi sağa bi sola gitmez ve kimseyle kapışmazsan bu söylediğim değerler ve altını görmek mümkün.En azından ben gördüm.Tavsiye ederim.Zaten yol tutuş zaafları ve kolay yana yatması sebebiyle çokta sportif kullanıma töleranslı bi araç değil.
    quote:

Orjinalden alıntı: specops

bende 10 yakıyorum gazı mı köklüyorum yani ?
    ortalama hız 20,5 km/saat

sanırım sürekli kısa mesafe ve motor soğuk kullandığım için :(
  • dizel arça herzaman benzinliden daha az yaktığı kesin.arkadaşıma da katılmıyom yol tutuşunda meganın hemde
  • quote:

Orjinalden alıntı: avarova

dizel arça herzaman benzinliden daha az yaktığı kesin.arkadaşıma da katılmıyom yol tutuşunda meganın hemde

ben katılıyorum natehuffman arkadaşın dediklerine.bencede meganenin yol tutuşu iyi değil.virajlarda çabuk yana yatıyor
  • Bende ortalama 9/100 km kullanıyorum. Ne kadar dikkat etsemde 8'in altına düşemedim.
    Megane II dynamique 1.6 16v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barbuci -- 27 Mart 2007; 17:27:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.