Şimdi Ara

90'ların türkçe şarkıları (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
8
Favori
311.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: electronica

...

Fatih Erdemci-Ben Ölmeden Önce (Tüm zamanların en iyi ve en iyi parçası. Her dinleyişte alıp götürür seni. İntihardan önce dinlenecek türden)

...

dostum ben bu şarkıyı demir demirkanın zannediyordum ya sesi acayip derecede benziyor yada benim kulaklar bozuk xD

zalnız seçimlerin gerçekten mükemmel ellerine sağlık
  • hepsi çok güzeldi ya ...
  • Off ne zaman su 90 lı yıllarla ilgili konu acılsa icimde bir hüzün,özlem.
    Benim gibi 83-84-85 yıllarında dogan herkesde bunu görüyorum,kendimi cok sanslı sayıyorum şimdiki cocouklara göre,ne şimdiki coocuklar kadar digital dünyanın kölesiydik,nede bizden 8-9 yas büyüklerin cocoukluk zamanındaki gibi yokluk icindeydik.

Türk pop sarkıları şimdikinden binlerce kat daha kaliteliydi,oya bora,Sezen Aksu,Celik,Kenan dogulu nun ilk albümü,Tarkan ın ilk 1-2 albümü(en güzelleri),Aşkın Nur Yengi ilk aklıma gelenler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Soul

Off ne zaman su 90 lı yıllarla ilgili konu acılsa icimde bir hüzün,özlem.
    Benim gibi 83-84-85 yıllarında dogan herkesde bunu görüyorum,kendimi cok sanslı sayıyorum şimdiki cocouklara göre,ne şimdiki coocuklar kadar digital dünyanın kölesiydik,nede bizden 8-9 yas büyüklerin cocoukluk zamanındaki gibi yokluk icindeydik.

Türk pop sarkıları şimdikinden binlerce kat daha kaliteliydi,oya bora,Sezen Aksu,Celik,Kenan dogulu nun ilk albümü,Tarkan ın ilk 1-2 albümü(en güzelleri),Aşkın Nur Yengi ilk aklıma gelenler

evet biz şanslı çocuklardık..
  • Elinde bütün şarkılar mevcut olan biri rapid falan yapsa 3-5 link bize link atsa özelden nasıl sevaba geçecek belli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Micro_Processor

Nilüfer Örer-Mevsim Bahar
    Sibel Bilgiç-Alışamadım.

Bunu hatırlıyorum çok güzel bir şarkıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilkan

quote:

Orijinalden alıntı: electronica

...

Fatih Erdemci-Ben Ölmeden Önce (Tüm zamanların en iyi ve en iyi parçası. Her dinleyişte alıp götürür seni. İntihardan önce dinlenecek türden)

...

dostum ben bu şarkıyı demir demirkanın zannediyordum ya sesi acayip derecede benziyor yada benim kulaklar bozuk xD

zalnız seçimlerin gerçekten mükemmel ellerine sağlık

Dostum 90'larla ilgili olman sevindirdi beni. Sadece ben dinlemiyorum yani sizler de dinliyorsunuz, ne güzel ...
    Demir Demirkan ismini biliyorum ama parçalarını dinlememiştim. Youtube'den baktım bazı parçalarını dinledim.
    Altyapı olarak Rock bir altyapı ve sesi de Fatih Erdemciye hiç benzemiyor. Sen şu kulakları bir temizletiver

Evet nette şöyle bir bakarsan Fatih Erdemci'nin hayranının, sevenlerinin çok olduğunu görürsün.
    Mesela Ben Ölmeden Önce parçası için ''Bu parça o kadar çok insanın en sevdigi parçadır bir bilsen ...'' demiş birisi ...
    Fatih Erdemci için ''Özlemle ve sabırla anıyor,bekliyorum:) bizi bu "piyasanın" içine bırakıp gitmiş olamaz dimi?
    30 sene de gecse uzerınden gercek müzisyenlerın yeri yaptıgı ısler unutulamaz ...'' demiş bir başkası ...
    Facebook'ta ''Fatih Erdemci Yeniden Albüm Yapsin Kampanyasi'' düzenlemişler ...
    Yani 90'larda gerçekten de kaliteli müzik yapan ''bazı'' sanatçılar vardı. Artık sayılarının azaldığını düşünüyorum.

Dikkat edersen bazı dedim, yani 90'larda her çıkan ismin gerçek müzik yaptığını söyleyemem, alkışlayamam.
    Mesela benim bu 500 şarkılık listede dikkatimi çeken bir isim var. O da Cem Özer. Evet evet yanlış okumadın Cem Özer ...
    Ben Cem Özer'in albüm çıkardığını bilmiyordum. Yani adamın yapmadığı bir iş kalmamış, albüm de yapmış. Vallaha helal olsun yani
    Söylediği parçaları bir dinlesen ne kadar profesyonellikten uzakta, ne kadar amatör olduğunu görürsün.
    Ses hiç yok adamda. Vokallerle desteklemeye çalışmışlar olmamış. Müzikleri soundları adaptasyon.
    Tv Programları yapıyordu 90'larda, demek ki o arada kaset çalışması yapmış, şimdi ise sinemaya el attığını biliyoruz.

Bu olaydan hareketle belki de şöyle bir yorum yapabiliriz: ''Türkiyede çoğu kişinin bir uzmanlık alanı yoktur ...''
    Televizyon dünyası, gazeteler, dergiler, sinema, dizi filmler, reklamlar v.b alanlarda çoğu kişinin o işin uzmanı olmadığını düşünüyorum.
    Ya şartları çok iyi değerlendirmiştir, ya ahbap çavuş ilişkisi torpil falan, ya birilerinin kı.ını falan yalamıştır, ya yırtık fırlama moduyla her işi yaparım cesaretini göstermiştir ...
    Önümüze konan şahsiyetlerin uzmanlık alanları nedir? Hangi eğitimleri almıştır? Bizlere ne katmıştır, ne götürmüştür gibisinden bir araştırma yapılsa ne gibi sonuçlar çıkar acaba?
    Ben çeşitlilikten, çoğulculuktan yanayım ancak çeşitlilik, çoğulculuk o işin ehli, nitelikli insanlarla sağlansın. Görüntü kirliliğine karşıyım, yeteri kadar kirletiyoruz zaten dünyayı ...

• soner arıca-adın baharı/ yüreğime ektim seni/kapını çalan benim
  • Heyt be hep ayna dinlerdim . Bi ara atilla taş hilal cebeci hakan peker modası vardı
  • listelenen şarkıların nerdeyse tamamı var 84 doğumlu olarak bu şarkıları dinleyerek büyüdüm... 15000 şarkılık bi de arşiv yapınca bunların olmama olasılığı yok
  • Aşkın nur yengi(gel yabani) Asya (beni aldattın), Koray candemir (nefesini tut) ,kargo (şairin elinde), AF unutmamak gerek ha birde yeşim salkım, musti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 24 Mart 2010; 12:10:19 >
  • Hey gidi...o zamanlar akılda kalırdı yapılan.Her sektörde böyle bu,tüketici belirli bir doyuma ulaştı mı eski tadı alamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fernsehn

Hepsi süper şarkılar. Şimdiki uyduruk şarkılara

+1

Benden de ;
    Haluk Levent - Yollarda bulurum seni ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: *nameless*

quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Soul

Off ne zaman su 90 lı yıllarla ilgili konu acılsa icimde bir hüzün,özlem.

evet biz şanslı çocuklardık..

ben 92 li olmama rağmen 90 ları yinede yaşayabildigimi düşünüyorum . En güzeli çocukluktu bence ..

• 90 lı yılların çocukluğunu bana sorarsanız yeni doğanlar ve eski (80den önce) doğanlar yaşayamaz .
  • "Pranga Zinciri" nasıl yazılmaz yahu

• telefon kulubesin de bir şarkı söyleyen adam vardı o şarkıyı hatırlamadım neydi acaba
  • Reyhan karacanında hit parçaları vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ycinar

telefon kulubesin de bir şarkı söyleyen adam vardı o şarkıyı hatırlamadım neydi acaba

taner affetmedim kendimi
  • Özlem Tekin - Aşk Her Şeyi Affeder Mi? nası atlanır yahu 90ların en sivri şarkılarından biridir.
    Teoman - Papatya, Ne Ekmek Ne Su
    Kargo- Şairin Elinde
    Burak Kutt- Yaşandı Bitti
    Nazan Öncel - sokak kızı
    vs vs
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.