Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

90 milyonluk ülkede 32 milyon çalışan var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
14
Cevap
1
Favori
1.087
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> 90 milyonluk ülkede 32 milyon çalışan var
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1647 Mesaj
      15 Mayıs 2019 15:03:12 Konu Sahibi
      90 milyonluk ülkede 32 milyon çalışan var.32 milyonun %40 i asgarı ücretli. Bu rakamla hangi ekonomi düzelir. İngilterede çalışan sayısı da 32 milyon ama nufusu 55 milyon. yani çoluk çocuk dişinda herkes çalışıyor. Orda ev hanımlığı diye bir meslek yok. Oturup evimde çocuk bakarım diyen bir zihniyette yok. Avrupa çalışıyor, yan gelip yatmıyor. İşsizlik olmuş %14. İş bulsa yine asgari ücret. Ekonomiye katkısı minimal. Aradan 15 yıl geçmiş, bir çok iş isdihtamı ile ilgili çalışma yapacaklarına eşine dostuna kayırma yapmaktan, boş inşaat işleri ile ilgilenmekten, kendilerine gemi - hastane almaktan başka hiç bir şey yapmamışlar. İnsanlarda inanmışlar. Dolar 6 da olur 12 de. Neyi hakedersen onu alırsın. bir şeylerin değişmesi lazım. Acilar gerçek. Sıkıntılı günler bizi bekliyor ama bazi şeyleri kesip atmamız gerek. Değişim şart...
      https://tr.euronews.com/2019/05/15/turkiye-istatistik-kurumu-turkiye-nin-yuzde-14-7-si-issiz

İ7 4770k@4400Mhz -1.275v , asus z87 pro, 8*2 gb gskill ripjaws 1866mhz - 10-11-10-30,Asus Strix OC 1080 Ti , enermax1200w rev.,2 x Evo 750 Raid 0 , 4x1 tb Raid 0 HDD, thermaltaker mozart TX kasa, acer 28" predator xb281hk 4k 1ms, acer 24" predator, creative Fatal1ty titanium, creative 5*1 5900 ses sis., Corsair H105 sıvı sogutma, CoolerMaster Pro 120 Air Balance 3-1, Logitech G700s, Win 10 Home

• 15 Mayıs 2019 16:04:04
      Burada kadın işçi çalışan sınıfından sayılmıyor ondan erkeğe bile yeterli iş yokken kadına hiç açamıyorlar iş potansiyeli belli hatta azalıyor fakat buna rağmen nüfus artıyor.Çok diyorlar ya yav benim babam 6 çocuk besledi böyle değildi benim 3 çocuğum var diye.E ama o zamanlar iş potansiyeli vardı nüfusta 55 Milyondu şuan senin kafanla sen 3 çocuk yaptın o 3 çocuk yaptı bu 3 çocuk yaptı krizler yaşandı kurumlar satıldı ne oldu iş potansiyeli azaldı fabrikalar satıldı kapatıldı nüfus oldu 80 Milyon iş potansiyeli düştü imkan arttı ama emek karşılığı paranda değersiz kaldı e ne oldu sonuç bu.Ülke gelişir mi bu şekilde hayır.Döneme göre seleksiyon olacak.Bundan sonra çocuk yapmayacak aileler durumuna göre.Evlilikler bile olmayacak çünkü geçmişe göre bir kanepe bir halı ile hayat kurulmuyor bir evliliğin bile girişi günümüzde 100 Milyardan aşağı değil birde bunun ilerde anlaşamayıp boşanma durumu var e insanlar dışarda hayat parmaklarının ucunda köyde de yaşamıyorlar artık herkes dünyadan haberdar akıllı telefon var 5 yaşında çocuğu elinde tablet var.Herkes ben niye yaşamayım.Benim hakkım yok mu diyor.Dört duvar arasında kapalı değil.Artık aile kavramı toplum kavramı değişti değişecek.Acı çekerek düzelecek.Akıllanmazsa ise bu evrim yıllar sürecek.Cezasınıda ağır ağır çekecekler.Bak mülteci sorununa değinmiyorum bile onlara harcanan ve onların gasp ettiği iş potansiyeli devletten kaçan vergiyi ve enflasyonu felan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 15 Mayıs 2019; 16:5:12 >
      |
      |

• Teğmen
      160 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      boschaldım

15 Mayıs 2019 16:10:56
      Yalan haber bunlar türkiye 82 milyon bir kere işsizlik felanda yok heryer iş dolu ama millet iş beğenmiyor akp dönemindeki bolluk hiçbir dönem olmadı herkes işsiz ama herkesin altında son model bmw var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      15 Mayıs 2019 16:46:49
      32 milyon çalışan yok ülkede tarım sektöründe de bu kadar sigortalı insan yok çünkü

Ayrıca ülke nüfusu 90 milyon değil 82 milyon vatandaş var 5 milyonda göçmen var

Ama konunun özeti doğru

|
      |
      15 Mayıs 2019 16:50:40
      İktidarın yapması gerekenlerde şunlardır

https://mobile.donanimhaber.com/akp-ne-yapmali-2021-ekonomi-cokusunden-once--136645920

|
      |
      15 Mayıs 2019 20:08:42
      Herkes sigortalı mı çalışıyor?
      15 Mayıs 2019 20:22:18
      quote:

Orijinalden alıntı: GTX1050TI

Yalan haber bunlar türkiye 82 milyon bir kere işsizlik felanda yok heryer iş dolu ama millet iş beğenmiyor akp dönemindeki bolluk hiçbir dönem olmadı herkes işsiz ama herkesin altında son model bmw var..
      Babamin emekli maasi 4000 liranin ustunde.Annem calisiyor onun maasi da ayni sekil.Ama bi turlu borctan cikamiyoruz bu bmwler nasil aliniyor soyler misiniz?

|
      |
      15 Mayıs 2019 20:24:17

quote:

Tanıştırayım sizi, belki birbirinizi seversiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Bahsedilenler: sistemli adam
      15 Mayıs 2019 20:46:13
      Orada calisan asgari ucretli kadin erkek
      Ev ve
      Araba aliyor
      Ustune tatile turkiye gibi 5 sinif somurge ulkelerinde gidiyor

Burada asgari ucretli degil ev almak mutfak masrafina yetmemekte
      Kadinlar is hayatina katiliyor ama oran dusuk
      Genc issizlik yusek
      Maas adaletsiz
      Sigortasinz calisanlar var

Ulkede kazanan akp ve onun yandaslari!

Nufus artis hizi dusurulmeli
      Multeci alinamali hatta suriyeye geri sutlanmali
      Devletin s..de degil ortada devlet yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veledim10k -- 15 Mayıs 2019; 20:46:41 >
      15 Mayıs 2019 20:50:58
      Çalışanların çoğunun maaşlarının asgari ücretle olmadığını düşünüyorum. O asgari ücret yüzdesi gerçeği yansıtmayabilir. Çünkü çoğu çalışanın maaşı yüksek fakat işyeri asgari ücretten yatırıyor. Bu durumda en mantıklısı ABD'nin sigorta sistemi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Binbaşı
      1647 Mesaj
      15 Mayıs 2019 22:16:20 Konu Sahibi

Sigortasiz calismanin ekonomiye katkisi yok. Yabanci uyruklarin cogu boyle.Vergi devletin bence en onemli isi olmali. ABD de ne yaparsan yap ama vergi kacirma. Turkiyede ise tam tersi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahrimar -- 16 Mayıs 2019; 13:15:43 >
      |
      |
      Vanished Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2404 Mesaj
      15 Mayıs 2019 22:48:34
      https://www.medimagazin.com.tr/hekim/sgk/tr-uzman-doktorlar-asgari-ucret-uzerinden-sigortali-gosterilmis-2-18-74920.html
      Uzman doktorlar asgari ücret üzerinden sigortalı gösterilmiş
      Calisan sayisi bence az belirtilmis. Bunun dunya kadar sigortasiz calisani var. Esnafi var cıragı var.

|
      |
    • Yüzbaşı
      587 Mesaj
      17 Mayıs 2019 20:50:04
      quote:

Orijinalden alıntı: veledim10k

Orada calisan asgari ucretli kadin erkek
      Ev ve
      Araba aliyor
      Ustune tatile turkiye gibi 5 sinif somurge ulkelerinde gidiyor

Burada asgari ucretli degil ev almak mutfak masrafina yetmemekte
      Kadinlar is hayatina katiliyor ama oran dusuk
      Genc issizlik yusek
      Maas adaletsiz
      Sigortasinz calisanlar var

Ulkede kazanan akp ve onun yandaslari!

Nufus artis hizi dusurulmeli
      Multeci alinamali hatta suriyeye geri sutlanmali
      Devletin s..de degil ortada devlet yok zaten.

90larda Turkiyede oyleydi babalarimiz hem kooparatife girip hemde universtede cocuk okutuyodu tek maas ile sonra kriz oldu ve yol yapicilar geldi
      |
      |
      17 Mayıs 2019 23:11:30
      quote:

Avm ler full dolu, araba park etmeye yer bulamıyoz u eklemeyi unutmuşsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 17 Mayıs 2019; 23:11:58 >
      |
      |
      18 Mayıs 2019 11:57:41
      Konu sahibi arkadaş işsizlik%14 demiş ama bu sadece kağıt üstündeki asparagas haber. Gerçekte çok daha fazla,şahsen ben %30 civarı olduğunu düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,236
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.