Şimdi Ara

90 Km ile yol bitmez, hız sınırları yükseltilmeli !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuları defalarca okuduk. İnsanlarda ki bu yüksek hız isteğinin altındaki neden üzerinde tartıştık. Herkes kendi fikrini söyledi. Bir tesadüf eseri ulaştığım bir döküman bu sorunun altında yatan makenizmayı benim için açıklayıcı oldu.

‘Beyond Feelings’, by Vincent Ruggiero;

"The Influence of Mass Culture”

In centuries past, family and teachers were the dominant, and sometimes the only, influence on children. Today, however, the influence exerted by mass culture (the broadcast media, newspapers, magazines, and popular music) often is greater.

By age eighteen the average teenager has spent 11,000 hours in the classroom and 22,000 hours in front of the television set. He or she has done perhaps 13,000 school lessons, yet has watched more than 750,000, commercials.

By age thirty-five the same person has had fewer than 20,000 school lessons, yet has watched approximately 45,000 hours of television and seen close to two million commercials.

What effects does mass culture have on us? To answer, we need only consider the formats and devices commonly used. Modem advertising typically bombards the public with slogans and testimonials by celebrities. This approach is designed to appeal to emotions create artificial needs for products and services. As a result, many people develop the habit of responding emotionally, impulsively and gullibly to such appeals.

Television programmers use frequent scene shifts and sensory appeals such as car crashes, violence, and sexual encounters to keep audience interest from diminishing. Then they add frequent commercial interruptions. This author has studied the attention shifts that television viewers are subjected to. In a dramatic program, for example, attention shifts might include camera angle changes; shifts in story line from one set of characters (or subplot) to another, or from a present scene to a past one (flash back) or to fantasy: and shifts to “newsbreaks,” to commercial breaks, from one commercial to another, and back to the program. Also included are any shifts of attention that occur within commercials.

I found as many as 78 shifts per hour, excluding the shifts within commercials. The number of shifts within commercials ranged from 6 to 54 and averaged approximately 17 per fifteen-second commercial. The total number of shifts came out to over 800 attention shifts per hour, or over 14 per minute.

A century ago, even uneducated Americans were accustomed to listen attentively to political debates lasting five or six hours. And the speakers used bigger words and longer sentences than are common today.

What many people today perceive to be dullness in teachers, text-book authors, and work assignments may actually be their own deficiency. Television viewing (and other modern entertainments) may have prevented them from developing a mature attention span and accepting normal rhythms of life.

Finally, mass culture promotes values that oppose those held by most parents and teachers. Play is presented as more fulfilling than work, self gratification as more desirable than self-control, and materialism as more meaningful than idealism. People who adopt these values with out questioning them may end up sacrificing worthy goals to their pursuit of “a good time” and lots of money.

Bu kadara çok dikkat dğişmesine maruz kalan kişilerin dikkatini toplayamaması normal olmalı. Aslında toplumun yeniden dizaynı bu attention shift araçlarını kullanarak yapılmakta gibi görünüyor.

Böyle bir bombardımana tutulmuş gencin trafikte tekdüze akıştan sıkılıp makas atmaya başlaması normal. Hep birşeyler olmasını bekliyorlar, olmuyorsa kendileri bir olay yaratıyorlar.

Bilmem hatırlar mısınız? İş yerimizden bir gencimizi uzaklaştırmak zorunda kalmıştık. Gencimizin şikayeti , "bizim burada ki varlık nedenimiz hiç bir şey olmamasını sağlamak" dememize rağmen bir şeyler olmasını istemesi idi.

ppt nin son iki slaydı marka övme ve marka kötülemesindeki otomatik cevapların nedenlerini açıklıyor. İnsanlar Beyinlerindeki dvd nin çal düğmesine basıyorlar ve cevaplar ortaya dökülüyor.

People mistakenly believe they are impervious to manipulation
    Reactions and memory can be manipulated
    Reinforce impressions by repeating them again and again
    Before long, at repeated slogan or talking point is indistinguishable from ideas developed through careful thought

“The packaging is often done so effectively that the viewer, listener, or reader does not make up his own mind at all. Instead, he inserts a packaged opinion into his mind, somewhat like inserting a DVD into a DVD player. He then pushes a button and ‘plays back’ the opinion whenever it seems appropriate to do so. He has performed acceptably without having had to think.”
    Many of the beliefs we hold dearest and defend most vigorously may have been planted in our minds in just this way.

Influence of mass culture. westga.edu diye aratabilrsiniz. Bir merakım da dikkatini toplayıp sonuna kadar okuyabilen kaç kişi oldu aceba? Sanırım bu sorumun cevabını alamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldsalt -- 16 Haziran 2011; 12:11:24 >

• okudum sonuna kadar hemde . Fakat yorumunuza hem katılıyorum hem katılmıyorum. Genç adama ne derler: delikanlı. neden derler: her an herşeyi yapabilecek cesareti vardır, delidir doludur, mantıklı düşünmek yerine daha çok duygularıyla hareket eder, risk almayı sever, sonunun ne olacağını veya tehlikenin boyutunu bilir ama kendini engelleyemez. Bu televizyon ve diğer ürünler yokken de böyleydi şimdi de böyle.

Ama yeni nesilin action aradığı gerçeği de var.

Diğer yetişkin kesim ise yolda zaman kaybetmek istemiyor hele hele zaman çok değerliyse. Tabi abartmamak kaydıyla...
  • Güvenli gidebileceğim hız kadar basarım genelde otobanlarda 190-200 lerden aşşa inmiyorum daha ceza da yemedim en son kgs kartım bitmiş gece 3 te ogs den yardırdım çıkışta memur beylerle birer çay içtik geldim
  • çevreyolları dışında yamasız deliksiz yol yok neredeyse, hız sınırlarından önce birilerinin gerçek yollar yapmayı öğrenmesi gerekiyor, keçi patikalarında seyahat ediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Details

çevreyolları dışında yamasız deliksiz yol yok neredeyse, hız sınırlarından önce birilerinin gerçek yollar yapmayı öğrenmesi gerekiyor, keçi patikalarında seyahat ediyoruz.

kesinlikle katılıyorum zaten o yolda gidilmesi gerek maksimum hız o civarlarda oluyor boşuna hız sınırı koymasınlar
  • Ankara dan tokata giderken elmadağdan sonra bir bastım 200km hızla sungurluya varmadan yavaşladım.

sonra sungurluyu geçtikten sonra bir bastım yine 200-220 civarı 400km yol 2.30-3 saatte bitti

yol boştu baktım in cin top oynuyor bütün radarları tespit etmiştim zaten önce.

daha çıkacam 240 a yol yok hep yamalı yollar

edit:araba opel insignia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi This Time -- 17 Temmuz 2011; 18:05:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeasen

Ankara dan tokata giderken elmadağdan sonra bir bastım 200km hızla sungurluya varmadan yavaşladım.

sonra sungurluyu geçtikten sonra bir bastım yine 200-220 civarı 400km yol 2.30-3 saatte bitti

daha çıkacam 240-260 a yol yok hep yamalı yollar

af buyur, 260? Elantra?
  • quote:

quote:

Ankara dan tokata giderken elmadağdan sonra bir bastım 200km hızla sungurluya varmadan yavaşladım.

af buyur, 260? Elantra?

Gizli BG ler var chipleyip 300 hp yapıyolarmıs accent gibi

• quote:

Ziyaaa Atma Ziyaaa

90 Km ile yol bitmez, hız sınırları yükseltilmeli !

• quote:

Orijinalden alıntı: TSForever

quote:

Ziyaaa Atma Ziyaaa

elantra kullandığımı kim söyledi ?

heryeşe atlarsanız böyler kapak olur.

opel insignia 1.6 180hp kullandım tokata giderken

@TSForever
    bak kardeşim sen heryerde karşıma çıkıyorsun yettir artık.sen bana kıl oluyorsan bende sana kıl oluyorum.
    benim konularıma mesaj yazmak zorunda değilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi This Time -- 15 Temmuz 2011; 10:14:38 >

• otobanda hız sınırı 120 ye çıkmıştı zaten.
    Bu da yeterli sanırım.
    zaten 100 km üzerinde yakıt harcaması daha fazla olur.
    ayrıca 120 km hızla edirneden karsa en fazla 15 saat sürer.bu yeterli değilmi? ayrıca 120 km den fazla sğrat yapan biri 3-4 saatin sonunda tamamen dikkati dağılmış sersem bir şekilde yolculuğuna devam eder.
    Bu kadar sürat yapmak zaten ölümle randevu demek değilmi.,
  • kuralları vs. es geçersek bile insignia 1.6 turbo devir kesici devreye girdigi için 260 km hıza çıkamıyor. Yaşınız kaç anlamıyorum. Neyi kanıtlama çabası bu?
  • quote:

kuralları vs. es geçersek bile insignia 1.6 turbo devir kesici devreye girdigi için 260 km hıza çıkamıyor. Yaşınız kaç anlamıyorum. Neyi kanıtlama çabası bu?

nasıl çıkamıyor şakamısınız siz? buyrun video;

allahım yarabbim bilip bilmeden konuşuyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi This Time -- 15 Temmuz 2011; 23:33:07 >

• quote:

kuralları vs. es geçersek bile insignia 1.6 turbo devir kesici devreye girdigi için 260 km hıza çıkamıyor. Yaşınız kaç anlamıyorum. Neyi kanıtlama çabası bu?

motor gücü bir yana ekonomi için uzun tutulan vitesler sayesinde devir kesiciye girmeden gücü bitiyor zaten c-d sınıfı araçların.yani asıl mesele redline degil. mesela benim civic otom. teorik olarak 360km/h yapabilir devir kesiciye girmeden.(100km de 2000 rpm, 7200 redline. basit matematik). Haydi onuda bilmiyorsunuz bari biraz daha alttan alın atarken direk yaç yaşındasın deyip aşagılamaya çalıştıktan sonra videoyla cevap alınca komik duruma düşüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exxcrea -- 16 Temmuz 2011; 0:23:43 >
  • o opeldeki çocuğa yazık, bu nasıl bir ebeveyn sorumluluğudur... biz çocuklara boşa kızıyoruz demekki, sorun ana babalarındaymış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

o opeldeki çocuğa yazık, bu nasıl bir ebeveyn sorumluluğudur... biz çocuklara boşa kızıyoruz demekki, sorun ana babalarındaymış.

oda büyüsün aynisi olur büyük ihtimal büyük ihtimallede o cocuk aracın içinde gezerdir kucaktan kucağa

armut dibine düşer derler

otomobile hız yapmayı onur şeref başarı gören bir milletiz malesef

ben zaten bu tür videolar izledikce süpersporlara kızmıyorum artık en azından o araçlar hız için üretiliyor

bu tür aile kullanımı öncelikli araçlarla yapılan bu sorumsuzluklar cok daha tehlikeli trafikte bence..

• Cezalar caydırıcı olmadığı sürece bu böyle devam eder.
    hoş memleketimizde rüşvet bu denli yaygın iken cezalar da anlamını yitiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

quote:

motor gücü bir yana ekonomi için uzun tutulan vitesler sayesinde devir kesiciye girmeden gücü bitiyor zaten c-d sınıfı araçların.yani asıl mesele redline degil. mesela benim civic otom. teorik olarak 360km/h yapabilir devir kesiciye girmeden.(100km de 2000 rpm, 7200 redline. basit matematik). Haydi onuda bilmiyorsunuz bari biraz daha alttan alın atarken direk yaç yaşındasın deyip aşagılamaya çalıştıktan sonra videoyla cevap alınca komik duruma düşüyorsunuz.

eğimin farkında değilsin sanırım?
    Savundugun şeyin ne oldugunu zaten anlayamadım, şehirlerarası karayolunda 200 km/hıza çıktım daha da basardım ama yol bozuktu diyen zihniyetin yetiştin oldugunu mu vurguluyorsun?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

quote:

eğimin farkında değilsin sanırım?
    Savundugun şeyin ne oldugunu zaten anlayamadım, şehirlerarası karayolunda 200 km/hıza çıktım daha da basardım ama yol bozuktu diyen zihniyetin yetiştin oldugunu mu vurguluyorsun?

senin kadar dönek bir insan görmedim.

insignia 260 yapamaz dedin bende yapar dedim kanıt koydum BİTTİ.

daha neyin hesabını yapıyorsun.

• quote:

senin kadar dönek bir insan görmedim.
    insignia 260 yapamaz dedin bende yapar dedim kanıt koydum BİTTİ.
    daha neyin hesabını yapıyorsun.

hala yapmayacagı iddiasındayım ama sorun insignianın maksimum hızı degil senin 200 kilometre hızla devlet karayolunda seyahat ettigini söylemen. Üslubuna dikkat etsen belki de bu kadar konu uzatılmazdı, hem suç işleyeceksin hem de insanlara kapak olsun gibi cümleler kuracaksın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.