Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.364
Cevap
27
Favori
81.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, alarm veren tdc sensörünün kablo tesisatında ekleme yapmışlar, ek yeri yeniden lehim ile eklenerek sorun giderildi, fikirleriniz için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mef20

Merhaba, alarm veren tdc sensörünün kablo tesisatında ekleme yapmışlar, ek yeri yeniden lehim ile eklenerek sorun giderildi, fikirleriniz için teşekkür ederim.

Probleminizin çözülmüş olmasına sevindim. Kazasız günler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackal_parlo

Mehmet hocam merhaba.. öncelikle tekrar servise gittigimde orj buji ve buji kablolarını degiştirdim. Sorun biraz olsn düzeldi gibi oldu aradan 2 gün geçti sabit hızda alver baş gösterdi lpg ciye gidip ayara çıktık herşey normal dedi tüp bitince benzine otomatik geçmiyordu map sensöründendir dedi bitince sen elle geçirirsn dedi tmm dedk sonra tekrar servise gittik map sensörü yine orj denso ile degişti tesisat kontrol edildi avans ayrı yapıldı başka bir distribütör takıldı bir daha bogaz kelebegi temizlendi tekrar yola çıktık çevreyolunda düz bir yol ve hafif rampa aşagı yola geldigimizde sabit 80-90 km hızlarda yine ileri geri alver silkeleme olayı baş gösterdi aracı tekrar bıraktım artık napacaklar bilmiyorum. Ztn psikolojikmen benide çökertti parçaysa parça imkansa imkan ama çözüme ulaşamıyoruz. Galiba bu şekil satıcam..
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:57:40 >

• mehmet bey iyi akşamlar.yardımınız icin teşekkür ederim. her nekadar ben hızlı anlatıp,ağır kanlı davranarak hala sorunumu cözemediysemde .sizinle paylaşmak istediğim bir husus var.bendeki (derken sonuna kadar) accord f20a5 pgmfi nin fan swic b sini gubidik bi müşürle delştirmiş sanayideki ustalarımız . PAYLAŞMAK İSTEĞİM ORJİNAL MÜŞÜRİ SADECE AVUSTRALYADA OLMASI TRİDON FAN SWİCH TFS 129 dicem o ki, bu kasa hondanın en klas kasalarından birincisi, belki ikincisi, ama sağolsun bizim servis manual okuma yeteneği olmayan,değişen teknolojiye ilgisiz kalan ustalarımız, bu arabayı gectimiz 25 sene öyle baf mışki, düzeltene aşkolsun, gönül koymayan bu arabadan uzak dursun,bir efsane ancak bu kadar bedbaht edilir.(aslında var tabi konumuz dışı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin414141 -- 6 Mart 2018; 0:29:55 >
  • Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası
    Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin414141 -- 6 Mart 2018; 1:17:22 >

• Merhaba,

Araba 100 km yi geçince düzde ve yokuşta gaza basınca sallantı yapıyor. Boşta veya gazı burakınca sallantı olmuyor. SALLANTI Şöför tarafından daha çok hissediliyor. Mehmet bey sizden ve tecrübeli sürücülerden yardım-öneri rica ediyorum.

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Hocam dediginiz şekildede ddnedik.. üstüne 3 gün yine yattı külbütör kapagı tekrar degişti hava kaçagı kontrol edildi malesef olmadı bnde geçen gün sattm malesef tüm yardımlarınız için teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarg

Merhaba,

Araba 100 km yi geçince düzde ve yokuşta gaza basınca sallantı yapıyor. Boşta veya gazı burakınca sallantı olmuyor. SALLANTI Şöför tarafından daha çok hissediliyor. Mehmet bey sizden ve tecrübeli sürücülerden yardım-öneri rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:59:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jackal_parlo

Hocam dediginiz şekildede ddnedik.. üstüne 3 gün yine yattı külbütör kapagı tekrar degişti hava kaçagı kontrol edildi malesef olmadı bnde geçen gün sattm malesef tüm yardımlarınız için teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:59:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin414141

mehmet bey iyi akşamlar.yardımınız icin teşekkür ederim. her nekadar ben hızlı anlatıp,ağır kanlı davranarak hala sorunumu cözemediysemde .sizinle paylaşmak istediğim bir husus var.bendeki (derken sonuna kadar) accord f20a5 pgmfi nin fan swic b sini gubidik bi müşürle delştirmiş sanayideki ustalarımız . PAYLAŞMAK İSTEĞİM ORJİNAL MÜŞÜRİ SADECE AVUSTRALYADA OLMASI TRİDON FAN SWİCH TFS 129 dicem o ki, bu kasa hondanın en klas kasalarından birincisi, belki ikincisi, ama sağolsun bizim servis manual okuma yeteneği olmayan,değişen teknolojiye ilgisiz kalan ustalarımız, bu arabayı gectimiz 25 sene öyle baf mışki, düzeltene aşkolsun, gönül koymayan bu arabadan uzak dursun,bir efsane ancak bu kadar bedbaht edilir.(aslında var tabi konumuz dışı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:59:44 >

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Bu problem üzerine ustaya gittim,

Sol akis (komple)
    Sol rot kolu
    Sol direksiyon körüğü
    Sol amortisör üst kafası
    Sağ rot kolu
    Sağ rot başı
    Sağ alt tabla
    Sağ amortisör üst kafası
    Motor üst kulağı

Bu parçalar değişmesi lazımmış. Parçaların hepsini "Ömer Çiftçi" de buldum fiyat aldım :) Bu parçaları değiştirirken nelere dikkat edilmeli. Görüş ve önerilerinizi rica ediyorum.
  • sayin mehmet hocam, aracim accord 91 aracimdaki sikinti arabamda hareret biraz yukseliyor fakat aracimi stop ettikten sonra fan calisiyor. hareret müsüründe sikinti olabilir mi? degissem hangi marka tavsiye edersiniz.
  • Ozzyclub_accord91 O kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:59:59 >
  • serdarg S kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:0:18 >
  • Cok tesekkür ederim Mehmnet bey vakit ayirdiginiz ve cevap yollladiginiz icin iyi ki varsiniz. Mehmet hocam dediginiz gibi inceledim fakat her iki müsürde fanlarim beraber celisiyor kilima ve radyötör fanlarim. Fan müsürünü bir tel yardim ile aktif ettim ikisi birden calisti ayni zamanda isi müsürünüde fan müsüründen aldigim elektirikle aktif ettim yine ayni sonuc.Fanlar beraber ayni anda calisiyiyor. birde derecelerinin dogru takilip takilmadigini nasil anlariz? Bir sorum daha var, biz arabnin km gösterge bölümünü söktük gösterdiginiz bilgiler dahilinde gösterge lambalarinida degistik. ibreleri temizledik fakat yerine takdigimizda bütün göstergeler normal lakin benzin göstergesi kafayi yedi en tepe cikti inmiyor. Yanlis yaptigimiz bisey mi var acaba? Cevaplarinizi dört gözle bekliyoruz.Saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:0:30 >
  • mehmet hocam bu ibrelerin tamiratı veya yenisi temin edilebilr mi? bu vidaların hangi bölüm için kısa hangi bölüm için uzun olması gerekir bu konu hakkında bilginiz var mı? göstergenin bir sigortası var mı? önereceğiniz bir yöntem var mı? teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 1:0:44 >
  • mehmet bey çok teşekkür ederim yardımlarınız için sayenizde çözdük gösterge sorununu bobinleri incelediğimizde kıl gibi lehim kopukları ve tel kopukları tespit ettik sonrasında lehimle çözdük. çok teşekkür ederiz
    Arızanın masrafsız çözülmesine sevindim. Yardımım dokunduysa ne mutlu. Kazasız günler dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.