Şimdi Ara

Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.364
Cevap
27
Favori
81.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi günler . 3 gün önce cb3 aldım. Ufak tefek sıkıntıları var. Sizlerden yardım istiyorum. İlk olarak sorum jantlar ve bijonlar aşırı ısınıyor?(r14 kapaklı jant var). Göğüsün ön tarafı yani gösterge panelinden klima kontrolü ve teyp in olduğu yerdeki plastik malzemede kırık ve çatlaklar var bu malzemeyi bir türlü bulamadım bildiğiniz bi yer var mı? Jantları da değiştircem en fazla kaç inç jant alabilirim aracın formunu bozmamak için? Ve bi türlü bulamıyorum bijon aralıkları nadir bulunanlardanmış 4x114.3

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.Tayfun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pettyofficer

Herkese iyi günler . 3 gün önce cb3 aldım. Ufak tefek sıkıntıları var. Sizlerden yardım istiyorum. İlk olarak sorum jantlar ve bijonlar aşırı ısınıyor?(r14 kapaklı jant var). Göğüsün ön tarafı yani gösterge panelinden klima kontrolü ve teyp in olduğu yerdeki plastik malzemede kırık ve çatlaklar var bu malzemeyi bir türlü bulamadım bildiğiniz bi yer var mı? Jantları da değiştircem en fazla kaç inç jant alabilirim aracın formunu bozmamak için? Ve bi türlü bulamıyorum bijon aralıkları nadir bulunanlardanmış 4x114.3

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.Tayfun.
    Bu mesaj yazarı tarafından silinmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:45:46 >
  • Pettyofficer P kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar hayırlı olsun. Gösterge teyp çerçevesini soruyorsanız o zor sıfırı yurtdışından 1000 tl yi geçiyor. Çıkma bulabilirsen şans. Ben bulmuştum 300 tl ye pahalı deyip almadım ama sonradan öğrendim ki bu arabaların altın kasesi bu parça bulması zor bulsan bile 600tl den aşağı zor bir parçacıda yatım olarak vardı ama sattımı duruyor mu bilmiyorum. Face den ali tunç var zen japon ona sorabilirsin

• auras7 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim mehmet bey. Evet o çerçeveyi soruyorum. Face yok ama bakmaya çalışayım teşekkür ederim.

• Hayırlı bayramlar mehmet abi

• auras7 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Herkese iyi bayramlar diliyorum arkadaşlar.
  • Abi iyi akşamlar. Benim araba tekrar yatak sardı. Başka tamirciye götürdüm motoru komple değiştir diyor. Kazalı bir tane motoru sağlam enjeksiyonlu buldum sahibide kaporta arıyormuş konuştuk komple arabaya 6000 tl istiyor. Onu alıp benim aracı enjeksiyonluya çevirmeyi düşünüyorum tabi önce benim arabayı bu şekilde satmak iatiyorum ama alıcı bulamazsam kazalı aracı alıp motor aksamını komple camları falan herşeyi sağlammış teyp çerçeveside sağlammış. Sadece kaporta aksamı hasarlı. Parçaları benim araca aktarmada sıkıntı çıkarır mı parçalar birbiriyle uyumlumudur abi. Yoksa sadece motor alıp takmak mı daha mantıklı motor karbüratörle birlikte 4500 e var. Sence ne yapmalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: auras7

Abi iyi akşamlar. Benim araba tekrar yatak sardı. Başka tamirciye götürdüm motoru komple değiştir diyor. Kazalı bir tane motoru sağlam enjeksiyonlu buldum sahibide kaporta arıyormuş konuştuk komple arabaya 6000 tl istiyor. Onu alıp benim aracı enjeksiyonluya çevirmeyi düşünüyorum tabi önce benim arabayı bu şekilde satmak iatiyorum ama alıcı bulamazsam kazalı aracı alıp motor aksamını komple camları falan herşeyi sağlammış teyp çerçeveside sağlammış. Sadece kaporta aksamı hasarlı. Parçaları benim araca aktarmada sıkıntı çıkarır mı parçalar birbiriyle uyumlumudur abi. Yoksa sadece motor alıp takmak mı daha mantıklı motor karbüratörle birlikte 4500 e var. Sence ne yapmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:46:19 >
  • Anladım abi verdiğin bilgiler gayet açıklayıcı oldu. teşekkürler

• Ne zamandır fırsat bulamadım d.h ye girmeye. Geçmiş bayramınız mübarek olmuştur umarım. Mehmet abi dün ecu üstünde 1uzun 4kısa hata kodu verdiğini fark ettim.Unutmadan kısa devre yöntemi kullanmadan alıyorum direkt yanıyor. Netten baktığımda 14 iavc yani rolantinin veriyor ama sorun yok rolantide . Acaba çin malı diyemi veriyor acaba. Ayrıca arıza kodunun tam doğru olduğunuda bilmiyorum o ayrı konu :) nedir abi tam olarak?

Bu arada buda 0-200 üm :)

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Ne zamandır fırsat bulamadım d.h ye girmeye. Geçmiş bayramınız mübarek olmuştur umarım. Mehmet abi dün ecu üstünde 1uzun 4kısa hata kodu verdiğini fark ettim.Unutmadan kısa devre yöntemi kullanmadan alıyorum direkt yanıyor. Netten baktığımda 14 iavc yani rolantinin veriyor ama sorun yok rolantide . Acaba çin malı diyemi veriyor acaba. Ayrıca arıza kodunun tam doğru olduğunuda bilmiyorum o ayrı konu :) nedir abi tam olarak?

Bu arada buda 0-200 üm :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:46:37 >

• mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler abi yarın bi reset çekeyim. Hatırladığım kutup başı sökülü 5dk bekliyorduk . Lastik ebadı 195 55 15 abi araç yürüyor ya :) Videoda hanım dahil bagajda konserve domatesler pazar alışverişleri falan dolu araba baya. Üstüne kameraya bakıcam diye tam kaldıramadım arabayı 1 den 2 ye atarken de debriyajdan tam çekemedim ayağımı sağdan soldan gelen varmı diye :) İstediğim gibi olmadı aslında video. Tek olarak daha hızlı gidiyor bi video da öyle çekicem fırsat bulursam.

Geçen yıl hatırlarsan klima açınca rolanti düşmesinden epeyçe şikayetçiydim. Çin malı rolanti motoru gerçekten derdime derman oldu artık klima açık olduğunu unutuyorum bile :)

Ayrıca hatırlatmakta fayda var araca 98 euro accord distrubütörü taktık daha doğrusu denedik oldu :) Sorun araçta çıkma olarak daha önceden aldığım çıkma dist. yine silkeleme yapmaya başladı ve bariz şekilde güç düşüşünü fark etmem oldu.

İzmir-didim arası 2 hafta içersinde 4-5 kere gidip gelmek durumunda kaldım. O vakitte araçta kademeli olarak güç kaybı olduğunu fark etmeye başladım. Yine hatırlarsan özelden bu aks başı ile ilgili konuşmuştuk onlarıda çözdük lastiklerde balans çıktı ve sanırım bu fren disklerininde eğriliği bu sallantıyı yapıyormuş şimdi sıkıntımız yok çok şükür :)

Bayramdan önce 3000km rodaj tamamlandığında sanayiye gittim ön üst salıncaklar ,alt rotil, ön fren disk değişimi ,arka fren disk özel torna ön-arka fren balataları sibop ayarı falan baya bi masraf yaptık yine. O sırada ustama sorunu söledim yine bu distrübütörden şüpheleniyorum dedim. Elinde 98 euro dist. olduğunu söledi araçların arıza tespitinde kullanıyordu fakat üst kapağı yoktu çıkışlar aynı bi deneyelim dedik bende kapak aldım geldim yec marka. Bendekinide ona verdim. Zaten takar takmaz motordaki güç geri geldi kafadan 20-25hp belki daha fazla kayıpla biniyormuşum arabaya. Araba resmen kendine geldi. Akabininde bayramda yurtdışından yine konuştuğumuz dorman distrübütor siparişi verdim abi gelsin artık :) Sonuçta bu taktığımızda eski, bakalım daha farklı bi değişim olucakmı merak ediyorum. Olumlu olursa videoyu o distribütörü takınca çekicem.

Bunun aynısı biraz daha uygun fiyatlı olarak aldım abi.

http://www.ebay.com/itm/Dorman-690-101-Distributor-Sh2-/252320719746?fits=Year%3A1990%7CModel%3AAccord&epid=136988324&hash=item3abf7ca382:m:mYQT16H9ZK7lnb0MaYxTYJQ&vxp=mtr

• flonky kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:46:51 >
  • mehmetcevahir kullanıcısına yanıt
    Yok abi doğru aldım eminim. Tüm resimlerine hatta kablo renk düzenine kadar baktım aynısı.

https://www.ebay.com/p/Distributor-New-Dorman-690-101-fits-90-91-Honda-Accord-2-2L-L4/169528677
  • Herkese Merhaba,
    93 Accord için amortisör üst takozu arıyorum, bulabileceğim siteler varmı dır ?
  • Öncelikle cümleten selamın aleyküm @mehmetcevahir abi.1.sorunum Aracım 234bin kmde dispüratörün aşağısındaki hafif düzlük yere yağ birikiyor ve kartel contasından yağ kaçırıyor. En çok yağ kaçağı olan yerleri yazdım .2.sorunum aracım karbüratörlü daha önceden konusu açılmış 32DE213 GRİFÜME aracımı enjeksiyona çevirmek istiyorum arabanın kasası iç döşemesi göğüs paneli vs. tertemiz sıkıntı yok ama karbüratörlü olduğu için canımı sıkıyor istedğim 2.0 motor verimine sahip değil bunun için aracı enjeksiyonluya çevirmek istiyorum hangi parçaları temin etmem gerekiyor bilmiyorum. 3.sorunum araç sabahları geç marş almakta özellikle tüpde motor soğukken daha zor çalışıyor ama motor ısısı normal seviyedeken araba daha kolay çalışıyor ama marş yinede uzun sürüyor geç çalışıyor tüp beynini daha 6 ay kadar önce değiştirdim. 3.sorunum aracım 218***bin kmde bakıma girdi baskı triger ve çoğu kayış değişti masraftan kaçmadım baskı ve tregeri japon mallardan ali tunçtan temin ettim baskı exedy daikin taktık fakat araba şu an 234bin kmde aracımı kaldırırken hala titreme oluyor.4. sorunum aracım istediğim verime sahip değil yakıtı uzun yolda çok güzel benzinde ve tüpde olsun ama sanki araba gidicek tutan bişey var gibi gidemiyor en son avans ve subab ayarları 218***kmde bakıma soktuğumda yapıldı jant ebatı 17 şehir içindede afaki bi yakıtı yok.5.sorunum aracın egsozundan çok patlama oluyor sanki ateş kiti takılmış gibi hoşumada gidiyor aslında ama yazdığın bilgileri okuduğuma göre zararlı bişey gazdan ayağımı salınca çatır patır patlıyor egsoz

• Ali Mercan32 A kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcevahir -- 8 Kasım 2020; 0:47:18 >
  • Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası@mehmetcevahir

Aracın enjeksiyonlu motorla herşeyi aynı bi kaç ustaya sordum dolu emme manifoldu ,tesisat ve beyin yeterli olacağını söylediler enjeksiyonlu motorla herşeyi aynı

Araç titreyerek çalışıyor ve kalkışlardada titreme var trigeri takarken balans sentesi kaydığı için mi oldu yoksa baskının volant yüzeyinden mi çözemedim. Trigerin balans sentesi yapılabilmesi mümkünmü ve baskı orjinal exedy daikin set takıldı voland yüzeği taşlandığı zaman herşey normale döner mi

Motor soğukken lpgde çok geç çalışıyor kontağı 10 15 sefer açıp kapatıp öyle çalıştırınca hemen çalışıyor benzinde tüpe göre daha hızlı çalışıyor ayağımı gazdan çekdiğim zaman 9000devrin altına 7.5 8 e falan düşüyo titreyerek çalışıyor benzinde ise otomatik 1.5 devire geliyor ayağımı aracın motoru az ısındıktan sonra gaza değdirince normal devire geliyor.

Dispüratörün oringini, keçesini, tevzi makarasını dispüratör kapağını değiştireceğim va avans yaptıracağım en kısa zamanda dispüratörün kendisinde bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum

Egzosun patlanasınıda karbüratörlü olduğu için patladığını söyledi bi kaç kişi

Aracımı çok seviyorum ben aldığım günden beri gözümden sakınarak biniyorum baskısı trigeri tüp beyni marş kömürü aküsü benzin otomatiği alt yürüyen aksamdaki takımları arka amortisör orjinal kyb helezon falan ön takımlar ne değişmesi gerekiyosa hepsini eksiksiz yaptırıdım o yüzden satmak yerine enjeksiyonluya çevirmek istiyorum şu zamana kadar yaptığım masraflar 5.000 buldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Honda Accord 90-93 / 94-98 ( CB3 CB7 / CD4 CD5 CD7 ) Teknik Destek Sayfası

Ha bu arada bu bütün sorularıma zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Araç 2014 gümrük girmesi ve 31.12.1992 kitapçıklarında üretildiği tarih evveliyatı almanyada geçmiş bunu söylememin sebebi enjeksiyonlu motorla herşeyinin aynı olduğunu düşündüğüm için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ali Mercan32 A kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun aracın kardeşim. Dost acı söyler ama bence hiç uğraşma sat başka dolu bir Accord al derim. Neden dersen aracının kliması yok ve arka frenler kampana boş versiyon. Bu işin sonu yok daha motora girmeden 5bin harcamışsın daha bide enjeksiyon yapıcam diyorsun ki bu işler öyle göründüğü kadar kolay değil malesef. Yol yakınken vazgeç derim. Haa yok ben illa para harcıcam diyorsan üzerine h22 koy derim. Ama Accord dediğin klimalı olur bana göre :) Titreşimde volandan yapıyor taşlattırma falan kurtarmıyor temiz çıkma yada servisten sıfır getittirceksin. Son sözüm sat arabanı :)

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.