Şimdi Ara

9 Yıldır Üyeyim 2 Ayda Forumdan Nefret Ettim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben neredeyse 9 yıldır böyle rezalet görmedim. Eskiden konuya konuya uçardık, şimdi 2 konuya bakmak işkence oldu. Böyle bir yavaşlık hiç yaşamamıştım forumda. İşin garibi, Hadi dedim birkaç günlük bir şeydir belki, ayar falan yapıyorlardır belki ama yok aradan 2 ay geçti değişen hiçbir şey yok.

Yorumların altında haberler... Buna zaten diyecek bir kelime bulamıyorum.

Şimdi de konu içindeki resimler özelliği... Sanki her şeyimiz tam da bir o eksik. Hangi düşünce ile eklendi bu cidden merak ediyorum. Neyi kolaylaştırması gerekiyordu mesela?

Naçizane tavsiye böyle özellikleri opsiyonel olarak ekleyin. Ben kullanmak istiyorum diyen varsa buyursun eklesin Tercihler'den.

• Anladığım kadarıyla tam test edilmeden eklenmiş bir özellik. Bence de özelliğin isteğe bağlı olması gerekli.
  • Son 1 senede yapılan değişikliklerin kaynağı olan kişinin acilen bu işi bırakması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 1 Eylül 2017; 2:23:57 >
  • resimleri göstermesi tam bir rezalet. direk kapatacak seçenek aradım ama sağolsun eklememişler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forum aşırı yavaş,
    Bir sayfa en iyimser 10 sn. de açılıyor.
    Bazen 20-30 sn.yi buluyor.
  • 3 aydır düzenli olarak foruma giriyorum. Herhangi bir hız sıkıntım olmadı. Adblock yok belki o yüzden olabilir. (100 mbps DL, 4 Mbps UL).

Bazen saat 11-12 civarı yavaşlıyor ama.
  • Arkadaşlar foruma mini sürümden giriyorum bir sorun olmuyor bende

• Al benden de o kadar. Ben de 2007 üyesiyim. Ama bu rezillikler silsilesinin tarihçesi 2 aydan fazla. Son birkaç yıldır forum gerçekten leş. Bakalım bu mesajı tek seferde gönderebilecek miyiz.

• 9 Yıldır Üyeyim 2 Ayda Forumdan Nefret Ettim
  • Bence rakip siteler tarafından foruma sızdırılan bir çalışan ancak bu kadar zarar verebilir.

Forum ana sayfası ya açılmıyor ya da çok geç açılıyor.Su gibi akan forum sayfaları bir kaç dakika sonra aşağıdaki hatayı verip tarayıcıyı yeniden başlatıyor.Chrome Firefox farketmez.İkisinde de aynı şeyi yapıyor.

Ekteki resime bakar mısınız?

Not:Bakamıyorsunuz çünki resim yollanmıyor.
    Bu mesajı da güç bela açıldıktan sonra atabildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 25 Eylül 2017; 8:42:8 >
  • Forumreklamhaber.com

• arkadaşlar biraz abartıyorsunuz gibi geldi,benim bildiğim bu forum çok uzun süredir böyle
    sürekli çöker , zırt pırt reklam girer , bazen sayfanın açılması için birkaç dakika beklersiniz ,falan filan yani bu site için bunlar artık normal durumlar :)

her sene bir şeyler eklenir ve bunlar üyeler için ızdırap olmaktan başka işe yaramaz
    misal sayfaların arka arkaya eklenmesi olayı güzel bir fikirdi ,lakin bir sürü soruna yol açtı
    8 sn. reklamı ekliyorlar ama sayfaların art arda olması nedeniyle forum kullanılamaz hale geliyor , misal 2.sayfaya bakayım diyorsun ve sonrasında yine 2. sayfaya dönmek istediğinde seni 4-5-6. sayfaya atıyor ve sen artık tekrar 2. sayfaya dönmeye çalışıyorsun :)
    böylece aynı mesajları tekrar tekrar okumak zorunda kalıyorsun

birde bazı üyelerin kullanıcı adı altında misal "2 not" yazıyor ,yani bir şekilde fişlendiğini mi gösteriyor bu ?
    bende var mı bilmiyorum ,acaba kendileri bunu görebiliyor mu :)
    üyeler hakkında not alma fikri güzel ,lakin başkalarının not sayısını görmesi pek hoş değil gibi geliyor (notlar görünmüyor ,sadece 2 not gibi yazı görülüyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.CEMİL -- 26 Eylül 2017; 1:49:16 >

• Forum son bir yıldır baya kötü durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 21 Ekim 2017; 18:21:56 >
  • bu gün yine bir tuhaflık var ,mesaj yazıp gönder diyorsun ,gönderiliyor deyip kalıyor
    bir sayfayı açacaksın imleç dönüp duruyor

yine bir arkadaş bir şeylerle oynuyor gibi :)
  • Yine bozuk,mobilden giriyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakkatten nedir bu böyle ya, hadi ara ara göçme yavaşlık olur falan anlıyorduk ama bu son aylarda forum her zaman yavaş, artık her mesajı gönderirken ctrl + c yapıyorum alışkanlık haline geldi.

Hadi lanet gelsin mesaj atmayı falan da geçtim forumda konulara bile giremiyoruz. Artık bu işe kesin bir çözüm bulunmalı.

Bu mesajı bile 15 dakikalık uğraş sonunda atıyorum, gitti mi gitmedi mi görünüyor mu hiçbir fikrim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 18 Ekim 2017; 1:6:31 >
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Site sahipleri neden bu adamı işten kovmuyorlar anlamıyorum tazminat vermekmi zor geliyor acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: kertilenkelle

Site sahipleri neden bu adamı işten kovmuyorlar anlamıyorum tazminat vermekmi zor geliyor acaba

Gün beyin kendi kendini kovması gerek o zaman :)

Sonuçta sitenin sahibi kendisi, teknik konulardaki son sözü kendisi söylüyor ama kendisinide yazılım kadrosunu hatta çalıştıkları verimerkezini de aşan bir sorun yumağı var demekki. Saldırı olduğunu düşünüyorum ben, zaten sınırda çalışan altyapı saldırıyla birlikte komple patlıyor. Gün bey ve ekibi saldırı konusunda çözüm üretemiyor sanırım ki saldırı konusu geniş bir konu ve yüksek seviyede bir saldırı söz konusu ise onlarında eli kolu bağlanıyor olabilir fakat bu aşamada hizmet alınan verimerkezinin çözüm üretmesi gerekir, çünkü onların işi bu yıl 2017 bu tür saldırıları yüzde yüz engellemek mümkün olmasada etkisi hafifletilebilir bir konuya girmek için 30 saniye beklemek yerine 5 saniye bekleyebiliriz kimse çok ses çıkarmaz. Ama demekki verimerkezinide aşan bir saldırı var dh'ye gelen.

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Tonla para kaldırıyorlar açıklarını kapatabilirler bence siteyi bilerek yavaşlatıp üyelerin daha fazla tık atmasını istiyorlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.