Şimdi Ara

9. sınıfım ve tyt ye (yönelik) çalışmak istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mağlum eğitim sistemini biliyoruz. Ve ben bu ezberci sistemden 12 ye geçince bi afallamak istemiyorum. Sağlam bi temel için vs. Yani çıkan sorular aynı lgs gibi (hatta biraz daha basit) görünüyor. Bu sorulara yönelik ne önerirsiniz. Ortaokulda en azından biraz daha mantığını anlatmaya yatkındı hocalar. Kendi çabalarımla nereye gelebilirim sizce ?

• Tam olarak neyi soruyorsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bak sana ne önereceğim, şimdiden üniversite sınavına çalışmaya başlamak gibi felaket bir hata yapma sakın! bunu 12. sınıf olan biri olarak söylüyorum, 11. sınıfın sonunda çalışmaya başlasan çok rahat hazırlanırsın sınava, üniversite sınavına giriyorsun olimpiyatlara değil!

sana önerilerim:

ingilizceni geliştir,
    kesinlikle bir sporda geliştir kendini,
    derslere gömülme ama çalış, tek bilmen gereken şey iyi bir çalışma yöntemi, eğer o yöntemi bulursan hiçbir yazılıdan 85 altı almazsın, sınavları abartma, 2 3 yıl sonra diyeceksin ki bu cidden yazılıda mı çıktı?

merak etme afallamayacaksın 12ye geçince, hatta o zamana kadar sınav sisteminde neler neler değişir kim bilir? 11. sınıfta biraz daha ağırlık verirsin derslere olur biter, tekrar söylüyoru, bu 2 3 yılını derslerle heba etme, kendini geliştir.
  • Sadece klasik soru çözmek gibi bir aptallık yapma.Özellikle matematik için.Düşünmeni geliştir.
  • Üstteki 12.sınıf arkadaşımı dinleme.
    9.sınıf temel atma sınıfıdır, derslerine asıl, bu sene sağlam bir temel atar ve 12.sınıfa kadar, arada bir tekrar edersen sınavlarda hiç zorlanmazsın.
    Şimdiden kendine bir hedef koy ve sınava hazırlanmaya başla ki, 11.sınıfta çalışmya başlayanlardan 2 adım önde olasın.
    Millet 9.sınıftan dersaneye başlıyo ki, mezun olup amacına hızlı ve kolay ulaşsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • air raid siren A kullanıcısına yanıt
    Bende 10. Sinifim 9. Sinifta 84.7 ile taktiri kaybettim 2. Donem calismak hafiften basladim ama matemtikte derste iyiyim ama sinavda tokezliyorum.Sayisal sectim diğer sayisallarim iyi kimya 90di biyoloji 80 civari 10. Matematige nasil calismaliyim 9.sinifta konular kisaydi 10. Konular bitmiyor.Bana bir tavsiye verebilirmisin ?

• november27 N kullanıcısına yanıt
    10.sinif matematik icin neler yapabilirim

• november27 N kullanıcısına yanıt
    tabii ki derslerine çalışacak ama daha 9. sınıftan "derslere asılmak" çok gereksiz. o konuları 11. 12. sınıfa gelince hızlıca öğrenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmuhendis

10.sinif matematik icin neler yapabilirim
    Bilgi sarmal soru bankası var 10.sınıf için. Tavsiye edebilirim.
  • Hocam ufaktan şimdi başlayabilirsin bence hem 12 ye geldiğinde konu birikmesi olmaz sadece soru bankası parçalarsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.