Şimdi Ara

9. Sınıfım nasıl çalışmam gerek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 9.sınıfım 1.dönemi çok hatırlamıyorum 2.dönemde koronavirüs yüzünden bir şey işleyemedik. Milli savunma üniversitesi astsubay meslek yüksek okulu istiyorum ama ne kadar ve nasıl çalışmam gerekli? yardımcı olursanız sevinirim.

• Spor yap.Dövme yaptırma.Dislerin kötüyse düzelttir.Boy kilo oranına dikkat et.Sivilcen varsa onları yolma izi kalmasın.Çok fazla telefona bakma gözlerin bozulmasın.Çok fazla kulaklık takma.Yara izi olmamasına dikkat et.Bunlar sağlık içindi.

Heyecanını yenmeyi öğren.Düzgün konuşabil.Kitap oku.Tarih hakkında bilgin olsun.Atatürk,Kibrıs Hareketı vb. bunları bil.Ama Çin tarihini bilmene gerek yok.Cografyayı bil.Sana Sinop'tan Mersin'e gemiyle giderken Hangi yerlerden geçerim derlerse bil. yok işte şu gordüğünüz taş melazonik dönemde oluşmuştur gibi şeylere gerek yok Bu da mülakat içindi.

Derslerin nasıl bilmiyorum ama Üni sınavında 280 puan yapmaya çalış.Derslerin çok kötüyse matematikteki problemler vardır.Havuz problemi falan onlara çalış.Mantık gerektirir.Bölünebilme kuralları vardır.Tarih çalış.Türkçe çalış.Ses benzeşmesi falan vardır.Fiilimsiler vardır.Bu tarz basit seylere bak.Edebiyata gerek yok.Öyle işte.Astsubay olmak zor değil sadece istedikleri sağlık şeyi var onu geçmen lazım.Birde mülakat var onda da sakinliğini korursan sıkıntı olmaz sanırım.Virus bittikten sonra bir Check up yaptır belki bir problemin vardır.Erkenden öğrenirsin çünkü sağlıkta her yerine bakıyorlar.

• Anormal zirve kullanıcısına yanıt
    Evde kendimce spor yapıyorum boks'a başlayacağım virüs bitince boy kilo oranıma dikkat ediyorum. Skolyoz'um 15-20 derece arası egzersizle düzelir dedi doktor o zamana kadar düzelir umarım 10 derece ve altı alınıyor sanırım kara için.

Düzgün ve akıcı konuşabiliyorum o konuda sıkıntı yok. Heyecanımı nasıl yenebilirim? Tarihe bir merakım var zaten Atatürk hakkındaki bilgim yani katıldığı savaşları, biliyorum, okuduğu okulları, kurtuluş savaşı dönemini biliyorum. 15 Temmuz'u, kıbrıs harekatını biliyorum genel coğrafi bilgileri biliyorum. Bilgilerim yeterli olur mu acaba?

Derslerim orta her gün tekrar ediyorum işlenenleri hafta sonları da 80-100 soru falan çözüyorum. Fizik ve kimyada zorlanıyorum. check up yaptıracağım inşallah virüs bitince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ligh7ning

Evde kendimce spor yapıyorum boks'a başlayacağım virüs bitince boy kilo oranıma dikkat ediyorum. Skolyoz'um 15-20 derece arası egzersizle düzelir dedi doktor o zamana kadar düzelir umarım 10 derece ve altı alınıyor sanırım kara için.

Düzgün ve akıcı konuşabiliyorum o konuda sıkıntı yok. Heyecanımı nasıl yenebilirim? Tarihe bir merakım var zaten Atatürk hakkındaki bilgim yani katıldığı savaşları, biliyorum, okuduğu okulları, kurtuluş savaşı dönemini biliyorum. 15 Temmuz'u, kıbrıs harekatını biliyorum genel coğrafi bilgileri biliyorum. Bilgilerim yeterli olur mu acaba?

Derslerim orta her gün tekrar ediyorum işlenenleri hafta sonları da 80-100 soru falan çözüyorum. Fizik ve kimyada zorlanıyorum. check up yaptıracağım inşallah virüs bitince.
    O zaman sıkıntı yok senin için.Zaten günde 100 soru çözüyorsan puan için yeterlidir.Heyecan konusu ile ilgili youtube tan videori izleyebilirsin.Sana yardımcı olacaktır.Umarım amacını gerçekleştirirsin.

• Anormal zirve kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun bilgilendirdiğiniz için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.