Şimdi Ara

9.Jandarma Eğt.Alay Komt. BİLECİK 89/3 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
177.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vayyyyyyyyyy saol şef sanada cok verdiler eğitim ama
  • SEYTANINKARDESİ ;

Bilecik Merkezde 2. Jandarma Eğitim Tugayı var bu alay içindemi oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mursel23

SEYTANINKARDESİ ;

hayır kardeş 9.jandarma ayrı bi alay tugay değil alay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi debila_beto -- 13 Ağustos 2009; 9:45:05 >
  • cümleten s.a
    Bende Bilecik 9. jandarma eğitim alayında acemiliğimi yapacam.
    gitmeden görüşmek isteyen olursa msnden görüşelim.
    msn adresim: info@blogyazari.com

Mersin'den yola çıkcam önce ankaraya geçecem heralde sonra bilecike (:

Herkese şimdiden hayırlısıyla tezkere almalar diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEYTANINKARDESİ

1=) BİLECİK MERKEZDE BULUNMAKTADIR..
    2=) EĞİTİM KOMANDODAN KOLAY AMA DİĞER BRANŞLARDAN ZORDUR.
    3=) KOMUTANLARIN HEPSİ İYİDİR GER TÜRLÜ SORUNUNA GETİRİRLER
    4=) PROBLEM OLUP OLMAYACAĞI RDM SONUCUNDA KARAR VERİLİR... TESLİM OLDUKTAN 1 HAFTA SONRA RDM YE GÖNDERİRLER EĞER PSİKOLOJİK BİR PROBLEMİN YOKSA BÖLÜĞÜNDE KALIR EĞİTİMİNİ ALIRSIN EĞER VARSA 11 BÖLÜK DENİLEN ARIZALARIN BULUNDUĞU BÖLÜĞE GİDERSİN... EĞİTİM ALMAZSIN ORDA SİLAHTA VERMEZLER SANA 3 AY YATARSIN SONRA DİREK DOĞUYA GİDERSİN. BİR AKMIŞSIN NE ŞEHİT OLMUŞSUN NE GAZİ... KISACASI 11 BÖLÜK ÖLÜME AYRILMIŞ BÖLÜKTÜR...
    5=) 75 GÜN ACEMİ BİRLİĞİ SÜREN VAR... İLK BİR AYI GENEL ASKERİ EĞİTİM SÜRESİ VE YEMİN TÖRENİ SONRAKİ 45 GÜN BRANŞ EĞİTİMİNİ ALIRSIN VE GİDERSİN.
    6=) ALLAH KOLAYLIK VERSİN 75 GÜN KULAKLARINI KAPA GÖZLERİNİ BAĞLA DİŞİNİ SIK... VERİLEN EĞİTİMİ ALMAYA BAK... YOKSA SONUN HİÇ İYİ OLMAZ... BEN 89/2 YİM BİZİM 9 TİMİN HEPSİDE DOĞUYA GİTTİ... 2 TUNCELİ 2 BİNGÖL 2ŞIRNAK 1 URFA 1 AĞRI 1 HAKKARİ... MÜNFERİTLERİN 3 KİŞİ HARİÇ DİĞERLERİDE DOĞUYA GİTTİ... BENİ SORARSAN BEN EĞİTİM ÇAVUŞU OLRAKA 9.ALAYDA KALDIM VE SİZLERİ BEKLİYORUM EĞİTİM VERMEK İÇİN... ŞİMDİDEN HOŞ GELDİNİZ...

çok saol çavuşum ben de bileciğe geleceğim trabzondan tüm askerlerimize hayırlı teskereler...

• quote:

Orijinalden alıntı: debila_beto

bizim alaydan bi görüntü

http://www.sakaryagazete.com.tr/sakaryagazete.php?f=&sayfa_id=333333&id=2231&l=1&t=2

dostum o resim bilecik 2. jandarma tugay komutanlığından arkadaki binada 3. tabur binası :D
  • quote:

quote:

SEYTANINKARDESİ ;

hayır kardeş 9.jandarma ayrı bi alay tugay değil alay

Tamam kardeş benimde 9.Jandarma Er Eğitim Alayı teslim olacağım yer ama, bu alay tugay ın içindemi diye sormuştum.
    Bugün öğrendim içindeymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLOGYAZARI

cümleten s.a

Eskişehir'den her buçukta bir bileciğe araba varmış. gidebilirsen direk eskişehir'e git yoksa ankaradan eskişehir arabasına ordanda Buzluk Turizm gidiyormuş sadece bileciğe..
  • quote:

Orijinalden alıntı: klemexus

quote:

bizim alaydan bi görüntü

http://www.sakaryagazete.com.tr/sakaryagazete.php?f=&sayfa_id=333333&id=2231&l=1&t=2

dostum o resim bilecik 2. jandarma tugay komutanlığından arkadaki binada 3. tabur binası :D

linkin üzerine iyi bak 2.cı tugaymı diyo 9.alaymı diyo

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BLOGYAZARI

cümleten s.a

Eskişehir'den her buçukta bir bileciğe araba varmış. gidebilirsen direk eskişehir'e git yoksa ankaradan eskişehir arabasına ordanda Buzluk Turizm gidiyormuş sadece bileciğe..

ankarada arkadaşlarım var önce oraya gitcem ondan dolayı

• S.a Alt devrelerim :)

89/2 olarak yaptım Burası 2. tugaydı 9. alay oldu artık bu yüzden araştırırken 2. tugay diye araştırın daha çok sonuca ulaşırsınız.

Biraz bilgi vericek olursam; Komutanlarında dediği gibi çiftlik gibi bir yer çok rahattı valla tabi bunda bu döneminde etkisi çoktu yaz olmasından dolayı komutanların çoğu izne ayrıldı, bir çoğunun tayini çıktı bunun dışında çok sıcak olduğu için 13:00-16:00 arası eğitim olmuyordu paso yatıştı anlıcağınız.

Devrecilik olmuyor kesinlikle, Yemekleri çok güzel, yataklar temiz son gün bütün çarşafları toplamıştık çünkü yıkanıp takılmıştır geri, internet cafesi var komutanlardan izin alıp gidebilirsiniz, camisi var cumaya filan gidebilirsiniz.
    Banka olarak akbank var sadece gittiğinizde sizin adınıza hesabınız açılmış oluyor kartınızı veriyorlar ilk günden.
    Cumartesi pazar çift çarşı oluyordu sizede olurmu bilmem cumartesi saat 1 de pazar 9 da çıkılıyordu.

Son hafta yarışlar oluyor filama alabilmek için atış, eğitim, temizlik, spor filaması komutanlar buna inanılmaz önem veriyor nerdeyse tek düşündükleri bu oluyor.
    2400 metre koşturoyorlar haftada bir iki kere bu yarış için eğer koşamazsanız geç kalmadan revire gidip koşamaz raporu alın son günlere kalırsanız vermezler kesinlikle.

Gitmeden mekanik nişancılık istasyonlarını, silahın parçalarını, sökülüp takılmasını, g3 silahının, jandarmanın tanımını filan ezberleyin göze girersiniz çünkü devamlı soruyorlar bilemeyince 50 şınav- 50 komando dansı filan yaptırıyorlar.

Bunun dışında bu dönem çok ilkler yaşandı tugaydan alaya döndü, yeni foçaya her bölükten 50-60 kişi komando gitti ordanda buraya geldi bir okadar, 12. bölük olarak 26 dönemdir aldığımız spor filamasını bu dönem kaybettik.

%90 doğuya düşüyor diyor herkes buna bende inanmıyordum ama ne yazıkki doğru bizim 200 kişilik bölükten 3 kişi batıya düştü bunun dışında iki antep 3-4 tanede hataya düşen var gerisi doğu hep.

Bende münferittim diyarbakıra düştüm cumartesi günü gidiyorum.

Bukadar bilgi, tavsiye yeter heralde.

• quote:

bizim alaydan bi görüntü

Anaa bizim tören yaw bende ordaydım o törende orası 2. Tugay dı 9. Alay oldu Alay açılış töreni bu :)

Arkadaşlar çok rahat bi yerdir ben foça dan oraya geçtim belki de ondan çok rahat geldi bana bilemiyorum ama buradan daha iyi acemilik yapabileceğiniz bi yer daha yoktur..

Doğuya düşeceksin burdan %90 ben Malatya ya düştüm usta birliği

• quote:

Orijinalden alıntı: catry

S.a Alt devrelerim :)

89/2 olarak yaptım Burası 2. tugaydı 9. alay oldu artık bu yüzden araştırırken 2. tugay diye araştırın daha çok sonuca ulaşırsınız.

Biraz bilgi vericek olursam; Komutanlarında dediği gibi çiftlik gibi bir yer çok rahattı valla tabi bunda bu döneminde etkisi çoktu yaz olmasından dolayı komutanların çoğu izne ayrıldı, bir çoğunun tayini çıktı bunun dışında çok sıcak olduğu için 13:00-16:00 arası eğitim olmuyordu paso yatıştı anlıcağınız.

Devrecilik olmuyor kesinlikle, Yemekleri çok güzel, yataklar temiz son gün bütün çarşafları toplamıştık çünkü yıkanıp takılmıştır geri, internet cafesi var komutanlardan izin alıp gidebilirsiniz, camisi var cumaya filan gidebilirsiniz.
    Banka olarak akbank var sadece gittiğinizde sizin adınıza hesabınız açılmış oluyor kartınızı veriyorlar ilk günden.
    Cumartesi pazar çift çarşı oluyordu sizede olurmu bilmem cumartesi saat 1 de pazar 9 da çıkılıyordu.

Son hafta yarışlar oluyor filama alabilmek için atış, eğitim, temizlik, spor filaması komutanlar buna inanılmaz önem veriyor nerdeyse tek düşündükleri bu oluyor.
    2400 metre koşturoyorlar haftada bir iki kere bu yarış için eğer koşamazsanız geç kalmadan revire gidip koşamaz raporu alın son günlere kalırsanız vermezler kesinlikle.

Gitmeden mekanik nişancılık istasyonlarını, silahın parçalarını, sökülüp takılmasını, g3 silahının, jandarmanın tanımını filan ezberleyin göze girersiniz çünkü devamlı soruyorlar bilemeyince 50 şınav- 50 komando dansı filan yaptırıyorlar.

Bunun dışında bu dönem çok ilkler yaşandı tugaydan alaya döndü, yeni foçaya her bölükten 50-60 kişi komando gitti ordanda buraya geldi bir okadar, 12. bölük olarak 26 dönemdir aldığımız spor filamasını bu dönem kaybettik.

%90 doğuya düşüyor diyor herkes buna bende inanmıyordum ama ne yazıkki doğru bizim 200 kişilik bölükten 3 kişi batıya düştü bunun dışında iki antep 3-4 tanede hataya düşen var gerisi doğu hep.

Bende münferittim diyarbakıra düştüm cumartesi günü gidiyorum.

Bukadar bilgi, tavsiye yeter heralde.

Bende Foça dan gelenlerdenim.. Sen hangi bölüktün dostum yaa

• quote:

Orijinalden alıntı: PeTeR PaN

Bende Foça dan gelenlerdenim.. Sen hangi bölüktün dostum yaa

12. bölük
  • 89/4 kardeşlerim ben orda yaptım 1 2 3 4 5 6 7 8 tim geneli 9- 10 tek tek dagıtım yapar 11 pisko bölügü(süper bi bölük) 12 yine tim 10 sosyete bölügüdür .. bilecik kapcık kadar bir yer kızları şahane dışarda bile internete sıra bekliyosun alayın tuvaletleri bozuk :)) zaten igneden dolayı kesin 1 hafta tuvalete cıkmazsın 5 6 7 konutanlarıda iyi buraya düşenler hafif sakatlıgı olanlar ordu tokata gümüshaneye digerleri g.antebi geçmez ona göre iyi dinleyin anlayın hepiniz agır makinacısınız ben şırnaga düştüm olayın ciddiyetinde olunn 11 bölük batıydı genelde spor filamasını alınn 10 bölüge düşecek olanlarr... intikale cıkacaz dediklerinde korkmayın biraz yorucu ama cok güzeldirr cokta soguk iyi giyinin amaç soguga alıştırmak zaten o ayrı konuu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuning_47 -- 3 Kasım 2009; 20:21:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tuning_47

89/4 kardeşlerim ben orda yaptım 1 2 3 4 5 6 7 8 tim geneli 9- 10 tek tek dagıtım yapar 11 pisko bölügü(süper bi bölük) 12 yine tim 10 sosyete bölügüdür .. bilecik kapcık kadar bir yer kızları şahane dışarda bile internete sıra bekliyosun alayın tuvaletleri bozuk :)) zaten igneden dolayı kesin 1 hafta tuvalete cıkmazsın 5 6 7 konutanlarıda iyi buraya düşenler hafif sakatlıgı olanlar ordu tokata gümüshaneye digerleri g.antebi geçmez ona göre iyi dinleyin anlayın hepiniz agır makinacısınız ben şırnaga düştüm olayın ciddiyetinde olunn

Arkadaşım bilecikten konyaya düştü

• mürfertirrr yada meslekcidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuning_47 -- 3 Kasım 2009; 20:24:54 >
  • selamlar kardeş sağol açıklamalar için bende bilecik 9. jandarma er ağitim alay komutanlığına düştüm gelirken ne getirelim yanımızda yazarsan sevinirim samsun devrran@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jocund -- 25 Kasım 2009; 16:44:27 >
  • a'dan z'ye herşeyi veriyolar...
  • iç çamaşır havlu çorap traş takımı almayalım mı??
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.